Portal ma 28,570,768 unikalnych wizyt

28/04/2021 17:53
Z Kraśnika z punktem i niedosytem
Z uczuciem ogromnego niedosytu wrócili piłkarze puławskiej Wisły z Kraśnika Dziś ekipa Dumy Powiśla tylko zremisowała w tym mieście z miejscową Stalą 1:1 i można powiedzieć straciła dziś dwa punkty niż jeden zyskała.
Wiślacy do dzisiejszego spotkania przystępowali w roli faworyta i z kilkoma zmianami w składzie. Do składu wrócili kartkowicze Dominik Cheba, Przemysław Cheba oraz Łukasz Kacprzycki oraz bohater spotkania z KS-em Wiązownica Ednilson Furtado oraz Włodzimierz Puton.
Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że wiślaków czeka tutaj trudne spotkanie. Gospodarze walczący o ligowy byt nie zamierzali łatwo się poddawać a na boisku nie brakowało twardej męskiej walki. Mimo to, puławianie bardzo dobrze rozpoczęli ten meczu i w 10 minucie objęli prowadzenie. Z prawej strony futbolówkę w pole karne wrzucił Dominik Cheba a w polu karnym najlepiej odnalazł się Adrian Paluchowski, który głową skierował piłkę do siatki.
Wydawało się, że szybko strzelona bramka ustawi mecz, ale w 18 minucie spotkania dobrze w bramce gospodarzy spisał się Jakub Borusiński, który poradził sobie ze strzałem Łukasza Kacprzyckiego. Chwilę później kapitalnie sam na sam wpadł Adrian Paluchowski, który otrzymał dobre podanie od Przemysława Skałeckiego, ale na nieszczęście dla puławian najskuteczniejszy strzelec ligi potknął się i nie zdołał oddać strzału na bramkę ekipy z Kraśnika.
W 30 minucie niezłym strzałem popisał się Włodzimierz Puton, ale piłka poszybowała obok bramki gospodarzy, którzy trzeba przyznać ograniczali się do długich piłek i szukaniu stałych fragmentów gry. W 36 minucie gry wydawało się, że w polu karnym faulowany był Kacprzycki, ale gwizdek Pana Mateusza Kowalskiego z Kielc milczał co na pewno było sporą i nie pierwszą dzisiaj kontrowersją na stadionie w Kraśniku.
Druga część gry rozpoczęła się od próby przewrotką Kacpra Kondrackiego, którą sprzed bramki wybił jednak Krystian Michalak. W 58 minucie Jakub Borusiński pierwszy raz uratował dzisiaj swój zespół od straty gola po uderzeniu Paluchowskiego były bramkarz Czarnych Połaniec wybił piłkę zmierzającą w okienko jego bramki. Jednak jak na złość to nie był koniec popisów w bramce Borusińskiego o czym przekonały nas kolejne minuty. Dziesięć minut później zbyt lekko na bramkę Stali uderzał Karol Czelny i tym razem Borusiński złapał pewnie piłkę. Niestety w 74 minucie gry gospodarze wyrównali. Ładnym strzałem z woleja popisał się ex-wiślak Jakub Mażysz a piłka wpadła za kołnierz stojącemu w naszej bramce Piotrowi Owczarzakowi. Minutę później puławianie mogli odzyskać prowadzenie, ale uderzenie Krystiana Putona odbił na słupek Borusiński i piłka ku rozpaczy wiślaków wyszła jedynie na rzut rożny.
Dwie minuty później piłkę meczową mieli kraśniczanie. W dobrej sytuacji po podaniu od Mażysza znalazł się Adrian Zawierucha, który jednak z 20 metrów nie trafił w bramkę Dumy Powiśla.
W końcówce raz jeszcze fantastycznie w kraśnickiej bramce pokazał się Jakub Borusiński, który w 85 minucie wygrał pojedynek z Czelnym, który wpadł w pole karne gospodarzy po dobrym podaniu od Paluchowskiego.
Obie drużyny mimo walki nie zdołały trafić do siatki raz jeszcze i spotkanie zakończyło się remisem, który na pewno cieszy gospodarzy a smuci puławian. Przed zespołem Dumy Powiśla kolejny trudny tydzień, który rozpoczniemy od niedzielnego spotkania z ŁKS-em Łagów, w środę zagramy zaległe spotkanie z Wisłoką Dębica a w sobotę w Nowym Targu z Podhalem.

Stal Kraśnik ; Wisła Puławy 1:1 ( 0:1)