Portal ma 28,679,698 unikalnych wizyt

23/09/2017 14:57
Z Jastrzębia z jednym punktem
Piąty rzędu remis pod wodzą trenera Ryszarda Wieczorka zaliczyli dziś piłkarze puławskiej Wisły. Tym razem z jednym punktem ekipa Wisły wróciła z Jastrzębia -Zdroju gdzie podzieliła się punktami z miejscowym GKS-em.

Na Śląsk trener Ryszard Wieczorek nie zabrał Sebastiana Głaza, który pauzował za nadmiar żółtych kartek a także Dawida Pożaka. Do meczowej 18 wrócił za to kontuzjowany od kilku tygodni Irakli Meskhia. Od samego początku rozgrywanego przy padającej mżawce spotkania widać było, że nie będzie to łatwy mecz dla Wisły.
Już w 8 minucie gry gospodarze objęli prowadzenie. Piłkę przed polem karnym otrzymał Krzysztof Gancarczyk,który po błędzie Sebastiana Madejskiego skierował piłkę do siatki. Po strzelonej bramce podopieczni Henryka Papieroka cofnęli się co wykorzystywali wiślacy. Już w 24 minucie gry obok bramki strzeżonej przez Grzegorza Drazika uderzył Jakub Smektała a kilka chwil później po centrze Piotra Darmochwała niecelnie główkował Tomasz Sedlewski.
W 37 minucie ekipa Dumy Powiśla powinna wyrównać. Po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy futbolówka trafiła pod nogi Piotra Darmochwała, ale ten z 12 metrów nie trafił do bramki. Kilka minut później Darmochwał upadł w polu karnym gospodarzy, ale Piotr Urban ukarał pomocnika Dumy Powiśla za próbę wymuszenia rzutu karnego. Kilka minut później arbiter ze stolicy nie miał już wątpliwości i podyktował rzut karny za zagranie ręką w polu karnym przez jednego z obrońców GKS-u. Do ustawionej na 11 metrze futbolówki podszedł Piotr Darmochwał i mimo, że jego intencję wyczuł Drazik, piłka ku rozpaczy miejscowych wpadła po rękawicach bramkarza do siatki. Dzięki temu pierwsza odsłona zakończyła się remisem.
Po zmianie stron pierwsi do ataków ruszyli gospodarze, ale uderzenie Gancarczyka po centrze z rzutu wolnego poszybowało nad bramką Madejskiego. W 55 minucie wiślacy powinni prowadzić, ale po centrze Darmochwała poprzeczkę bramki gospodarzy ostemplował Jakub Poznański. Od 62 minuty ekipa Dumy Powiśla grała w przewadze jednego zawodnika, bowiem Kacper Kawula bez piłki trafił Roberta Hirsza i Piotr Urban zmuszony był ukarać gracza GKS-u wykluczeniem.
Mimo gry w osłabieni to ekipa z Jastrzębia -Zdroju zaatakowała. W 80 minucie tylko dobra postawa w bramce Madejskiego zapobiegła stracie bramki przy strzale Farada Aliego. Kilka minut później przed szansą stanął jeszcze Kamil Jadach, ale uderzył nad bramką przyjezdnych. Przed Wisłą teraz bardzo trudny i ważny mecz ze Zniczem Pruszków. To już w sobotę 30 września 0 16;00.

GKS 1962 Jastrzębie- Zdrój : Wisła Puławy 1;1 ( 1:1)