Portal ma 28,651,554 unikalnych wizyt

10/04/2019 17:56
Z Areny bez punktów
Przespana pierwsza połowa spotkania spowodowała , że ekipa puławskiej Wisły wróciła z lubelskiej Areny bez zdobywczy punktowej. Wiślacy przez pierwsze 45 minut zupełnie nie przypominali zespołu, który taka ładnie prezentował się w starciach z Wisłą Sandomierz czy Hutnikiem Kraków, co wykorzystali gospodarze, którzy szybko ustawili spotkanie i mogli cieszyć się z pierwszej od 2011 roku wygranej z ekipą puławskiej Wisły.

Trener Jacek Magnuszewski miał spory ból głowy jak zestawić wyjściowy skład na dzisiejsze spotkanie. Z powodu żółtych kartek na Arenie nie mógł wystąpić bowiem podstawowy wiosną młodzieżowiec Przemysław Skałecki. Popularnego Skałę w środku pola zastąpił Mateusz Supryn a drugim zawodnikiem poniżej 21 roku życia był Dawid Chudyba. Kolejny raz na prawej obronie zagrał Karol Barański a na lewej stronie Ivan Litwniuk.
Pierwsze minuty rozgrywanego na nowoczesnym stadionie w Lublinie to przewaga ekipy Motoru. Ekipa Roberta Góralczyka co chwila gościła na połowie Wisły i to zemściło się już w 7 minucie gry, kiedy to po rzucie rożnym wykonywanym przez Tomasza Brzyskiego piłkę Pawła Sochę strzałem głową pokonał Bartosz Walencik.
W 22 minucie gry mogło być 1:1, ale wprowadzony chwilę wcześniej za kontuzjowanego Michała Rankę Marcin Michota zatrzymał ofiarnym wślizgiem szarżującego Karola Barańskiego. Kilka minut później było już niestety 2:0 dla Motoru. Bardzo dobrze piłkę do Konrada Nowaka wycofał Michał Majewski i były wiślak nie miał litości dla fanów Dumy Powiśla i posłał piłkę do bramki strzeżonej przez Pawła Sochę. Kolejne minuty to kolejna okazja kapitana Motoru ale piłka poszybowała nad bramką i szansa Majewskiego. Puławianie do głosu doszli w końcówce spotkania ale w 38 minucie gry po uderzeniu Łukasza Kacprzyckiego mieliśmy jedynie rzut rożny.
W przerwie trener Jacek Magnuszewski dokonał dwóch zmian w składzie. Za Mateusza Supryna pojawił się Michał Kobiałka a za Karola Barańskiego pojawił się Michał Król. Zmianie uległa także gra Dumy Powiśla, bo to wiślacy przeważali i dyktowali warunki gry. Gospodarze skupili się na grze z kontry i jedna z takich akcji mogła zamknąć ten mecz. Po dobrym podaniu w idealnej sytuacji znalazł się Nowak, ale z pięciu metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki Pawła Sochy.
W odpowiedzi po składnej akcji w polu karnym Motoru faulem zatrzymany został Łukasz Kacprzycki i arbiter Michał Górka zmuszony był podyktować rzut karny. Do ustawionej na 11 metrze piłki poszedł sam poszkodowany i mimo ogromnych gwizdów miejscowych pewnie wymierzył sprawiedliwość i na Arenie przegrywaliśmy już tylko jedną bramką. W 68 minucie spotkania po dobrej wrzutce Kacprzyckiego z rzutu wolnego na bramkę Adriana Olszewskiego uderzał Jakub Poznański, ale piłka ku rozpaczy fanów z Puław poszybowała nad bramką Motoru.
Gospodarze wynik derbów rozstrzygnęli w 73 minucie. Po kolejnym dobrze wykonanym rzucie rożnym i centrze Brzyskiego strzałem głową Sochę pokonał Majewski i stało się jasne, że o korzystnym wyniku na Arenie będzie ciężko. Mimo to ekipa Wisły walczyła do końca. W 83 minucie mogło i powinno być 3:2, ale piłka po uderzeniu z rzutu wolnego Łukasza Kacprzyckiego piłka uderzyła w słupek i po rękach Olszewskiego wyszła poza pole gry.
W 89 minucie wiślaków mógł dobić Michota, ale na szczęście jego uderzenie poszybowało nad bramką. Więcej bramek na Arenie już nie padło i wiślacy musieli z boiska zejść bez punktów. Szkoda, bo puławianie w drugich 45 minutach pokazali, że w piłkę grać potrafią ale drzemka z pierwszej części gry okazała się kosztowna.
Już w niedzielę ekipa Jacka Magnuszewskiego stanie przed szansą rehabilitacji. Do Puław przyjedzie zespół KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Motor Lublin : Wisła Puławy 3:1 (2:0)
Walencik 7 , Nowak 29, Majewski 73 - Kacprzycki 58(k)

Motor LublinOlszewski- Pajnowski ( 42 Kamiński), Walencik, Poźniak (88 Pożak), Majewski, Nowak ( 75 Paluch), Cichocki, Bonin, Brzyski ( 85 Wołos),Gałecki, Ranko ( 21 Michota)

Wisła Puławy Socha- Litwniuk, Poznański, Pielach, Barański ( 46 Król) Supryn ( 46 Kobiałka), Maksymiuk, Chudyba ( 77 Zmorzyński), Zuber, Kacprzycki, Stanisławski ( 77 Żelisko)

Żółte kartki Gałecki ( Motor ) - Litwniuk ( Wisła)