Portal ma 28,706,264 unikalnych wizyt

06/04/2024 14:26
Mamy to- z Wronek z kompletem punktów
Z kompletem cennych 3 punktów wrócili dziś do domu z Wronek piłkarze Wisły Grupa Azoty Puławy. Podopieczni trenera Mikołaja Raczyńskiego pokonali ekipę rezerw Lecha Poznań 1:0, a bohaterem Dumy Powiśla został Mateusz Klichowicz, który bramkarza gospodarzy zaskoczył strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego.

Trener Raczyński przed dzisiejszym spotkaniem dokonał jednej zmiany względem wygranego spotkania z Olimpią Elbląg. W pierwszym składzie Wisły Grupa Azoty wybiegł Kamil Kumoch, który w poprzedniej serii gier dał dobrą zmianę i strzelił gola. W wyjściowej jedenastce zabrakło natomiast miejsca dla Meksykanina Manuela Ponce Garci.
Pierwsze minuty tego spotkania to wiele walki z obu stron. Zarówno gospodarze jak i puławianie zdawali sobie sprawę jak ważny w kontekście dalszej walki o utrzymanie jest ten mecz i na stadionie przy ulicy Leśnej 15 we Wronkach dominowała twarda męska walka.
Ciekawie pod bramką Mateusza Mędrali zrobiło się groźnie dopiero w 23 minucie, kiedy to przed szansą otwarcia wyniku stanęli Kamil Kumoch i Łukasz Wiech, jednak obu zabrakło precyzji i podopieczni trenera Artura Węski mogli odetchnąć z ulgą.
Gospodarze opowiedzieli niecelnym strzałem głową Norberta Pacławskiego w 35 minucie gry oraz centrostrzałem Szymona Pawłowskiego. Oba minęły bramkę Oskara Mielcarza, którego dziś z trybun dopingowała rodzina wraz z dziadkiem.
Najlepszym podsumowaniem pierwszych 45 minut niech będzie statystyka strzałów celnych, która wynosiła 0.
W przerwie trener Raczyński dokonał kilku zmian w ustawieniu Wisły i ekipa Dumy Powiśla była groźniejsza. Mimo tego to gospodarze oddali pierwszy celny strzał spotkania. Uczynił to w 51 minucie Maksym Pietrzak, ale Mielcarz w dobrym stylu odbił piłkę na rzut rożny.
W 56 minucie spotkania nieliczni kibice Wisły mieli okazję do radości. Mateusz Klichowicz dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego a piłka wpadła idealnie do bramki strzeżonej przez Mędrale. Po chwili konsternacji prowadzący to spotkanie Paweł Horożaniecki z Żar wskazał na środek i puławianie mogli się cieszyć.
Kolejne minuty to strzał głową Przemysława Skałeckiego po przedłużeniu piłki od Piotra Giela, lekki strzał Pawłowskiego oraz mocne, ale niecelne uderzenie Ksawerego Kukułki w 73 minucie gry. W 84 minucie zbyt lekko na bramkę gospodarzy uderzał Giel, a w 89 minucie gry puławianie mogli i powinni zamknąć to spotkanie. Idealne podanie otrzymał wychowanka Lecha Damian Kołtański, otrzymał Ma który jednak uderzył w środek bramki iMędrala zdołał sparować to uderzenie i utrzymać swój zespół w grze. Mimo nerwowej końcówki puławianie mądrze bronili korzystnego wyniku i do Puław pierwszy raz od 2 września 2023 mogli do domu zabrać ze sobą komplet 3 punktów.
Ekipę Dumy Powiśla już w niedzielę czeka jednak kolejne wyzwanie, bowiem 14 kwietnia o 12:00 zmierzymy się przy Hauke-Bosaka z ekipą Kotwicy Kołobrzeg. Mamy nadzieję, że puławianie podtrzymają dobrą passę i kolejny raz zatrzymają faworyzowanego rywala z nad morza.

Lech II Poznań : Wisła Grupa Azoty Puławy 0:1 (0:0)