Portal ma 29,553,609 unikalnych wizyt

14/08/2024 18:55
Wisła z pierwszym kompletem punktów
Bardzo cenne 3 punkty zdobyli dziś piłkarze puławskiej Wisły. W zaległym spotkaniu I kolejki Betlic 2 ligi ekipa trenera Macieja Tokarczyka pokonała wzmocnione dziś rezerwy Zagłębia Lubin i swoją dobrą postawę na placu gry w poprzednich spotkaniach przełożyła na pierwszą w sezonie 2024/2025 wygraną.

Ekipa z Dolnego Śląska zjawiła się w Puławach znacznie wzmocniona. W bramce zobaczyliśmy mającego prawie 30 występów w Ekstraklasie Kacpra Bieszczada a w polu oddelegowanego do rezerw Jarosława Jacha oraz trójkę młodzieżowców Kacpra Lepczyńskiego, Filipa Kocabę czy Bartłomieja Kłudkę, na co dzień trenują z pierwszym zespołem Zagłębia pod wodzą Waldemara Fornalika.
Trener Wisły w porównaniu do niedzielnego spotkania w Krakowie dokonał jednej zmiany. Na ławce usiadł Patryk Waliś, którego zastąpił Marcin Stromecki. Pierwszy raz w kadrze meczowej znalazł się pochodzący z Tanzanii Jussuf Mwinyi.
Puławianie jak przyzwyczaili kibiców pod wodzą trenera Tokarczyka rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia. Już w 3 minucie Marcel Zylla był o krok od pokonania Bieszczada, jednak piłkę po jego strzale odbił bramkarz z Lubina a dobitka Bartosza Guzdka poszybowała nad bramką gości.
W 19 minucie znów groźnie zrobił się pod bramką Zagłębia. Znów z dobrej strony pokazał się duet Guzdek-Zylla, ale uderzenie urodzonego w Monachium zawodnika odbił Bieszczad. Minutę później bramkarz gości był jednak bezradny. Z prawej strony futbolówkę w pole karne dograł Kamil Kargulewicz a polu karnym najlepiej odnalazł się Guzdek i strzałem w krótki róg otworzył wynik spotkania.
W 30 minucie niecelnie po centrze Zylli z rzutu rożnego uderzał wychowanek Dumy Powiśla Adam Gałązka, ale osiem minut później kibice przy Hauke-Bosaka mogli cieszyć się z drugiego gola dla puławian. Tym razem po zamieszaniu w polu karnym gości najprzytomniej zachował się Kargulewicz, który pewnym strzałem obok słupka zdobył drugą bramkę dla Wisły.
Po zmianie stron nadal stroną dominującą byli puławianie, którzy w 58 minucie gry zdobyli trzeciego gola. Po błędzie obrony Zagłębia piłka trafiła do Zylii a byłemu zawodnikowi Śląska Wrocław nie pozostało nic innego jak posłać futbolówkę do pustej bramki.
Trzy minuty później pierwszy dziś raz w puławskiej bramce pokazał się Jan Szpaderski, który w efektowny sposób odbił piłkę po strzale głową Filipa Kocaby.
W 69 minucie puławski stadion znów eksplodował z radości. Tym razem po centrze z rzutu rożnego futbolówkę głową przedłużył Guzdek a pewnym strzałem do bramki skierował ją Kacper Piatek i jasne stało się, że skreślona już przed startem przez wielu ekspertów Wisła wygra pierwsze w tym sezonie spotkanie. Przy pewnym prowadzeniu trener Tokarczyk dokonał kilku zmian. Na placu gry zobaczyliśmy dwójkę wychowanków Franciszka Łuczuka i Kacpra Szymanka, którzy zostali serdecznie przywitani przez kibiców Wisły, którzy dziś głośno wspierali dopingiem Dumę Powiśla.
W 77 minucie ekipa Wisły zdobyła piątą bramkę. Tym razem po solowym rajdzie na listę strzelców wpisał się rezerwowy Sebastian Koziej.
Ambitnie grający lubinianie nie rezygnowali ze strzelenia bramki honorowej. W 84 minucie po centrze Jacha nad bramką główkował Dominik Gregorski i kilka minut później ten sam gracz po solowej akcji pokonał Szpaderskiego i ustalił wynik spotkania na 5:1 dla puławskiej Wisły.
Dzisiejszy mecz pokazał, ze wiara i marzenia potrafią czynić cuda. Mamy nadzieję, że wiślacy po wygranej pójdą za ciosem i już w niedzielę kolejny raz zainkasują 3 punkty. Na zakończenie długiego weekendu zmierzymy się przy Hauke-Bosaka z Olimpią Elbląg. Początek spotkania o 17:00.

Wisła Puławy : Zagłębie II Lubin 5:1 ( 2:0)