Portal ma 28,660,922 unikalnych wizyt

27/04/2018 18:57
Z Pruszkowa bez punktów
Bez punktów wracają z Pruszkowa piłkarze puławskiej Wisły. Dziś ekipa prowadzona przez Bohdana Bławackiego przegrała na stadionie przy Bohaterów Warszawy 3:0. Puławianie tym samym ponieśli drugą porażkę z rzędu.

Przed meczem w Pruszkowie trener Wisły zmuszony był dokonać kilku korekt w wyjściowym składzie Dumy Powiśla. Z powodu kartek zagrać nie mógł Bartosz Sulkowski a z powodu kontuzji Arkadiusz Maksymiuk. Do wyjściowego składu wrócili Michał Kobiałka i Tomasz Sedlewski.
Pierwsze minuty piątkowego spotkania to wiele walki w środkowej strefie boiska. Obie ekipy zdawały sobie bowiem sprawę, że pierwsza bramka może ustawić mecz. Na ciekawą akcję nielicznie zgromadzona publiczność na pruszkowskim stadionie czekała do 11 minuty, kiedy po solowej akcji w pole karne Wisły wpadł Marcin Smoloński. Były legionista uderzył jednak po nogach obrońców z Puław i piłka poszybowała nad bramką w której stał Sebastian Madejski.
Wiślacy pierwszy raz pod bramką Dominika Kalinowskiego zagościli w 22 minucie kiedy na bramkę gospodarzy uderzał Niklas Zulciak, ale golkiper Znicza złapał bez problemów strzał wiślaka. Kilka minut później do ataków zachęcić próbował kapitan Mateusz Pielach, który odważnie ruszył do przodu, ale uderzył zbyt lekko i kolejny raz Kalinowski złapał uderzenie zawodnika Wisły. W 44 minucie gry puławianie mogli i powinni prowadzić. Tomasz Sedlewski wycofał piłkę na 5 metr do Niklasa Zulciaka, ale jego uderzenie w ostatniej chwili ofiarnie wybili z linii bramkowej obrońcy gospodarzy.
Po zmianie stron do ataków ruszyła ekipa Dariusza Żurawia. W 50 minucie gry po rzucie rożnym głową uderzał Mateusz Dlugołęcki, ale jego uderzenie w dobrym stylu przeniósł nad poprzeczkę Madejski. Pięć minut później gospodarze już prowadzili. Z prawej strony piłkę na 5 metr do Patryka Kubickiego dograł Paweł Tarnowski a ten nie miał problemów z pokonaniem Sebastiana Madejskiego.
Kolejne minuty to uderzenie wprowadzonego kilka chwil wcześniej Jakuba Smektały z którym prowadził sobie bramkarz Znicza i szarża Kubickiego, którego strzał poszybował nad bramką Wisły. Ekipa Dumy Powiśla coraz częściej gościła pod bramką pruszkowian, ale Ci skutecznie bronili dostępu do swojej bramki nie pozwalając na stworzenie dogodnych okazji dla Wisły.
Okazję dla puławian mieli Robert Hirsz i Niklas Zulciak, ale ich strzałom albo brakowało precyzji, albo piłka padła łupem Kalinowskiego. Ekipa gospodarzy odgryzała się kontrami. Dwukrotnie Madejskiego próbował pokonać Smoliński, ale raz uderzył w boczną siatkę a kilka minut później jego uderzenie sparował Madejski.
Od 80 minuty wiślacy musieli radzić sobie w osłabieniu. Boisko musiał opuścić Mateusz Pielach, który otrzymał od arbitra drugą żółtą kartkę. To dodatkowo skomplikowało sytuację puławian, którzy w końcówce ryzykując stracili jeszcze dwie bramki. Najpierw po uderzeniu Mateusza Stryjewskiego fubtolówkę odbił Sebastian Madejski, a ta trafiła pod nogi Mateusza Kiniasta a w 3 minucie doliczonego czasu gry Sebastian Madejski faulem zatrzymał młodego napastnika Znicza i Marcin Bielawski podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do ustawionej na 11 metrze piłki podszedł Paweł Tarnowski, jednak jego zamiary odczytał Madejski, jednak do odbitej przez bramkarza Wisły piłki dopadł Stryjewski i wpakował piłkę do siatki.
Ekipa Wisły przegrała to ważne spotkanie 3:0 i już we wtorek w Koszalinie zagra kolejny mecz o 6 punktów z Gwardią. Niestety nie wystąpi w nim Piotr Żemło, który otrzymał dziś 8 żółtą kartkę w sezonie.

Znicz Pruszków : Wisła Puławy 3:0 ( 0:0)