Portal ma 28,655,478 unikalnych wizyt

20/10/2018 14:56
Bezsilność w Radzyniu- czyli z Radzynia bez punktów

Bez punktów z pobliskiego Radzynia wrócili dziś piłkarze puławskiej Wisły. Ekipa Dumy Powiśla przegrała dziś z miejscowymi Orlętami 2:0 i co gorsza kolejny raz stracili bramki na własne życzenie.

W Radzyniu trener Jacek Magnuszewski dokonał jednej zmiany co do zremisowanego spotkania z Wiślanami Jaśkowice. Ivana Litwniuka na lewej stronie obrony zastąpił Bartosz Sulkowski. Kolejny raz okazję do gry otrzymał młodzieżowiec Dawid Brzeski.
Pierwsze minuty rozgrywanego na stadionie przy Warszawskiej 77 spotkania to mało ciekawej gry. Obie ekipy grały głównie w środku pola a składnych akcji było niewiele. Gospodarze prowadzeni dziś przez Artura Idzikowskiego prowadzenie mogli objąć już w 6 minucie gry, kiedy to po prostej i niepotrzebnej stracie piłki w środku pola futbolówka trafiła do Macieja Wojczuka, który strzelił jednak koło słupka bramki strzeżonej przez Pawła Sochę. W odpowiedzi Krzysztofa Stężałę próbował pokonać Dawid Brzeski, jednak uderzył prosto w bramkarza Orląt i skończyło się na strachu dla gospodarzy. W 18 minucie znowu na bramkę gospodarzy uderzał po podaniu Krystiana Putona Brzeski, ale kolejny raz zrobił to źle i piłka poszybowała nad bramką Orląt. Trzy minuty później miejscowym przypomniał się Szymon Stanisławski, ale , który uderzył obok słupka bramki radzynian. Gdy wydawało się, że bramka dla Wisły to kwestia czasu gospodarze objęli prowadzenie. Po centrze z rzutu wolnego po faulu Mateusza Pielacha dobrą centrą popisał się Patryk Szymala piłkę prosto pod nogi Michała Panufnika wybił Socha i gospodarze prowadzili.
W 38 minucie gry mocniej zabiły serca fanów Wisły. Zza pola karnego na brankę Stężały uderzał Krystian Puton, ale piłka ku rozpaczy wiślaków odbiła się od wewnętrznej strony poprzeczki i wyszła w pole a dobijający głową piłkę Stanisławski trafił prosto w bramkarza Orląt.
Trzy minuty później kolejny raz wiślacy nie wykorzystali idealnej sytuacji. Sam na sam ze Stężałą wyszedł Stanisławski, ale popularny Stasiek trafił jedynie w słupek bramki gospodarzy.
Druga połowa rozpoczęła się dla wiślaków fatalnie. Już w 51 minucie fatalny błąd popełniła puławska obrona. Michał Król za krótko podał piłkę Jakubowi Poznańskiemu a ten nie zdołał jej opanować i we wszystko wmieszał się Maciej Wojczuk, który precyzyjnym lobem pokonał Sochę. Kolejne minuty to bardzo mądra gra Orląt, które cofnięte nie dopuszczały do groźnych sytuacji pod swoją bramką. Puławianie gola mogli strzelić jeszcze w 76 minucie, ale po centrze Bartosza Sulkowskiego piłka kolejny raz ostemplowała poprzeczkę bramki Orląt.
W doliczonym czasie gry na bramkę Stężały uderzali między innymi Piotr Zmorzyński i Arkadiusz Maksumiuk, jednak piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki gospodarzy. Mimo walki do ostatniego gwizdka arbitra wynik nie uległ już zmianie i wiślacy musieli uznać wyższość rywali. Przed Wisłą teraz kilka dni przerwy i w sobotę do Puław przyjedzie Avia Świdnik. Ten mecz będzie bardzo ważny, bo jeśli go nie wygramy możemy znacznie osunąć się w ligowej tabeli.

Orlęta Radzyń Podlaski : Wisła Puławy 2:0 ( 1:0)