Portal ma 28,636,817 unikalnych wizyt

10/11/2018 15:55
Złota bramka Stanisławskiego daje 3 punkty
Bardzo ważne 3 punkty zdobyli dziś piłkarze puławskiej Wisły. Ekipa Jacka Magnuszewskiego w blasku jupiterów pokonała po złotej bramce Szymona Stanisławskiego pokonała zespół Spartakusa Daleszyce i jest nadal w czołówce III ligi.

Oprawa dzisiejszego spotkania nawiązywała do jutrzejszej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tego powodu drużyny i trójka sędziowska na boisko wyszła z towarzyszeniem biało-czerwonej flagi a przed samym spotkaniem kibice odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego.
Trener Jacek Magnuszewski zmuszony był dokonać kilku zmian w składzie w swojego zespołu w porównaniu do spotkania z Sołą. Na boisku zobaczyliśmy Ivana Litwniuka, który na środku obrony zastąpił kapitana Mateusza Pielacha, w środku pola Arkadiusza Maksymiuka zastąpił Michał Kobiałka, Dawida Brzeskiego Krystian Żelisko a Szymona Stanisławskiego Jakub Mażysz.
Pierwsze minuty spotkania to wiele walki w środku pola. Goście, co było widocznie do Puław przyjechali wyraźnie po jeden punkt i konsekwentnie dopuszczali wiślaków tylko do pola karnego gdzie na zespół Dumy Powiśla czekało już kilku zawodników rywala. Z tego powodu na boisku działo się niewiele ale już w 9 minucie mogło i powinno być 1;0 dla Wisły po niepewnej interwencji bramkarza gości Szymona Pietrasa piłka trafiła do Krystiana Żeliski, który jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany.
W 14 minucie gry puławianie kolejny raz zmarnowali idealną sytuację bramkową. Po centrze z rzutu wolnego w wykonaniu Bartosza Sulkowskiego głową na bramkę Spartakusa uderzał Jakub Poznański, ale ku rozpaczy fanów na trybunach futbolówka trafiła jedynie w poprzeczkę bramki gości a dobitka byłego stopera Kotwicy Kołobrzeg poszybowała nad bramką.
Kolejne minuty to niecelne uderzenie Michała Kobiałki i szansa dla gości, ale uderzenie Szczepana Krzeszowskiego pewnie złapał stojący w bramce Wisły Paweł Socha. W 24 minucie gry po solowej akcji na bramkę Spartakusa uderzał Krystian Puton, ale i tym razem piłka poszybowała nad bramką przyjezdnych. Ekipa Andrzeja Więcka groźnie zaatakowała w 34 minucie gry, kiedy to spalonego uniknął Michał Jeziorski, ale uderzył tylko w boczną siatkę bramki Wisły.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ większym zmianom. Grę prowadziła Wisła,ale ambitnie grający goście mądrze się bronili i nie dopuszczali wiślaków pod swoją bramkę. Najgroźniej pod bramką Pietrasa było w 58 minucie gry, kiedy to na uderzenie zdecydował się Michał Król. Ku rozpaczy kibiców Wisły piłka minęła słupek bramki Spartakusa. Kilka minut później po centrze z lewej strony Bartosza Sulkowskiego głową zbyt lekko uderzał Jakub Poznański a 60 sekund później po podaniu Piotra Zmorzyńskiego na strzał zdecydował się Adrian Popiołek, ale Szymon Pietras nie dał się zaskoczyć. Chwilę później znowu uderzał aktywny dziś Popiołek, ale tym razem młody zawodnik Dumy Powiśla nie trafił w bramkę gości.
W 80 minucie gry w polu karnym faulowany był Szymon Stanisławski, ale arbiter Artur Szelc z Krościenka Wyżnego nie zdecydował się podyktować rzutu karnego dla Wisły, a prostującego Piotra Zmorzyńskiego ukarał żółtym kartonikiem.
Szczęście do wiślaków uśmiechnęło się w 88 minucie gry, kiedy to po złym wybiciu piłki przez bramkarza piłka trafiła do Szymona Stanisławskiego, który przymierzył i strzałem z daleka pokonał bramkarza gości.
Końcówka to próba nerwów, którą lepiej wytrzymali wiślacy i którzy zasłużenie zdobyli dziś 3 punkty. Przed ekipą Dumy Powiśla ostatnie ligowe spotkanie w tym roku w Piszczacu z Podlasiem. Aby utrzymać się w czołówce tabeli spotkanie z ekipą z Białej Podlaskiej trzeba wygrać i w dobrych humorach czekać pucharowego spotkania z Avią Świdnik i zimowej przerwy.

Wisła Puławy : Spartakus Daleszyce 1:0 ( 0:0)