Portal ma 28,568,301 unikalnych wizyt

28/09/2013 17:56
Miłe złego początki a koniec żałosny......
Złe miłego początku a koniec żałosny to staropolskie przysłowie znakomicie oddaje to co wydarzyło się dziś na stadionie MOSIR-u w Puławach, gdzie puławska Wisła niespodziewanie przegrała z jedną z najsłabszych ekip w II -ligowej stawce Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.
Zaczęło się znakomicie dla ekipy Wisły. Już w 4 minucie po dobrze wykonanym rzucie rożnym bramkę strzałem głową zdobył Michał Budzyński, który uprzedził wszystkich obrońców Świtu i strzałem z najbliżej odległości pokonał Erwina Saka.
W 9 minucie kolejny raz dobrze zaatakowali wiślacy uderzał Budzyński i tylko dobra postawa w bramce Świtu Saka uratowała jego zespół przed utratą bramki. Puławianie od samego początku grali dłużej piłką, mądrze kontrolowali grę czym stwarzali sobie sytuacje bramkowe. Kolejną podopieczni Jacka Magnuszewskiego stworzyli sobie w 27 minucie gry, kiedy to po bardzo dobrym podaniu Iwana Litwniuka sam na sam z Erwinem Sakiem znalazł się Konrad Nowak. Napastnik Wisły uderzył jednak prosto w golkipera z Nowego Dworu i tym samym zmarnował okazję bramkową dla gospodarzy. Im dłużej trwał mecz, tym przyczajona ekipa przyjezdnych groźnie atakowała. W 31 minucie uderzał Kamil Szczepański Nazar Penkowec odbił piłkę a dobitkę nadbiegającego Brazylijczyka Fredsona Santany obrona Wisły zablokowała. Tyle szczęścia puławianie nie mieli już w 42 minucie gry, kiedy to nowodworzanie przeprowadzili dosłownie drugą akcję w meczu i zdobyli bramkę. Po błędzie obrony Wisły sytuację strzałem w długi róg bramki Penkowca wykończył Łukasz Sosnowski.
Po zmianie stron sytuacja nie uległa zmianie. To ekipa Wisły częściej miała piłkę przy nodze, częściej gościła na połowie Świtu, ale to w 56 minucie gry przyjezdni prowadzili 2:1. Głupia strata piłki w środku pola zakończyła się groźną kontrą, którą wykończył Szymon Kiwała i w Puławach zapachniało sensacją.
Na kolejną akcję bramkową w wykonaniu puławian czekaliśmy aż do 76 minuty. Po wybiciu piłki przed pole karne na strzał z 20 metrów zdecydował się Paweł Jabkowski, jednak Erwin Sak w bardzo dobrym stylu przerzucił zmierzającą do bramki piłkę nad poprzeczkę strzeżonej przez siebie bramki. W 79 minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał Iwan Litwniuk i kolejny raz dobrze w swojej świątyni spisał się bramkarz przyjezdnych.
Im krócej było do końca spotkania, tym większe nerwy rządziły poczynaniami na boisku. Być może właśnie zdenerwowanie było powodem tego, że mimo przewagi puławianie nie potrafili stworzyć kolejnych klarownych sytuacji pod bramką Saka.
Ambitnie grający goście czyhali na kontry i w 88 rozstrzygnęli spotkanie, bowiem po błędzie Jasona Gorskiego piłka trafiła do Kamila Szczepańskiego, którego strzał obronił Nazar Penkowec, jednak dobitki Przemysława Szabata golkiper z Ukrainy nie zdołał obronić i piłka ku rozpaczy wiślaków wpadła do siatki.
Do końcowego gwizdka sędziego Marcina Bielawskiego wynik spotkania nie uległ zmianie i to ekipa gości mogła cieszyć się ze swojego pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie. Wiślacy ze spuszczonymi głowami opuścili szybko plac gry.
Przed sztabem szkoleniowym Wisły sporo materiału do analizy, bowiem puławian czekają teraz trudne spotkania najpierw w Radomiu z Radomiakiem, później z Limanovią i wyjazdowe derbowe w Lublinie z Motorem. Niestety w tych spotkaniach poprawić potrzeba dwie rzeczy grę obronną i wykończenie akcji, które w dzisiejszym spotkaniu z ekipą Świtu szwankowały.

Wisła Puławy : Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:3 ( 1:1)