Portal ma 28,543,427 unikalnych wizyt

29/11/2019 19:32
Koniec pucharowej przygody puławskiej Wisły
Nie udało się ekipie puławskiej Wisły wywalczyć awansu do finału Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Dziś po ponad 120 minutach twardej męskiej walki ekipa Dumy Powiśla musiała uznać wyższość lubelskiego Motoru i mimo niezłego spotkania musiała pożegnać się z rozgrywkami.

Trener Mariusz Pawlak w porównaniu do ligowego spotkania z Jutrzenką Giebułtów dokonał kilku zmian w składzie Dumy Powiśla. W bramce zobaczyliśmy Krzysztofa Kurka, a w wyjściowym składzie znalazło się także miejsce dla Rafała Kiczuka, który wraz z Michałem Kobiałką tworzył duet środkowych pomocników a Piotr Zmorzyński zastępował odpoczywającego dziś Łukasza Kacprzyckiego.
Już pierwsze minuty dzisiejszego spotkania na Arenie zwiastowały, że nieliczną publiczność czeka dziś mecz walki. I tak było, bo w poczynaniu obu ekip widać było, że interesuje ich tylko wygrana.
Pierwszy raz groźnie pod bramką Krzysztofa Kurka zrobiło się w 23 minucie gry, kiedy to piłkę w pole karne Dumy Powiśla dograł Grzegorz Bonin a gola głową próbował zdobyć Piotr Darmochwał. Eks-wiślak na szczęście dla puławian trafił jedynie w poprzeczkę a dobitka Marcina Michoty po plecach obrońców wyszła na rzut rożny.
Siedem minut później w idealnej sytuacji bramkowej znalazł się kolejny były zawodnik Wisły Michał Paluch, ale i tym razem szczęście sprzyjało Kurkowi, który obronił uderzenie najskuteczniejszego strzelca Motoru.
Minutę później to zawodnicy Wisły mogli i powinni prowadzić. Z lewej strony Marcin Pigiel wycofał piłkę do nabiegającego z głębi pola Rafała Kiczuka i tylko ofiarna interwencja jednego z obrońców Motoru zapobiegła stracie gola przed lublinian.
Dwie minuty później groźnie znowu zrobiło się pod bramką Wisły, Rafał Kruczkowski obsłużył dobrym podaniem Darmochwała, ale eks-wiślak w sytuacji sam na sam okazał się słabszy od Kurka.
Po zmianie stron pierwszy raz groźnie zrobiło się pod bramką Wisły, ale kolejny raz dobrze pokazał się Krzysztof Kurek, który obronił kolejne uderzenie Palucha a kilka minut później znowu bramkarz Dumy Powiśla powstrzymał Darmochwała. Kolejne minuty to okazje dla puławian w 60 minucie gry na uderzenie zdecydował się Szymon Stanisławski a kilka sekund później Maciej Wojczuk, oba jednak nie sprawiły żadnych problemów Olszewskiemu.
Końcowe minuty to szansa Szymona Stanisławskiego obroniona przez bramkarza gospodarzy, szansa Marcina Pigiela i niecelne uderzenie Mateusza Pielacha. Niestety za każdym razem albo dobrze w bramce Motoru spisywał się Olszewski, albo piłka ku rozpaczy fanów Wisły mijała bramkę gospodarzy.
W 90 minucie Arenę uciszyć mógł Stanisławski, ale jego uderzenie głową sparował Olszewski. W doliczonym czasie gry piłkę z linii bramkowej wybił Piotr Rogala a chwilę później w ogromnym zamieszaniu wiślaków uratował Kurek. Ostatecznie 734 widzów na lubelskiej Arenie goli nie obejrzało i sędzia Wojciech Myć z Lublina zarządził dogrywkę.
Rozpoczęła się ona fatalnie dla puławian, bowiem już w trzeciej minucie dodatkowego czasu gry po kontrowersyjnej decyzji sędziego Mycia lublinianie otrzymali rzut karny po faulu Rogali na Dudzie. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Dominik Kunca i to lublinianie byli bliżej finału.
W 109 minucie spotkania wiślacy mogli i powinni wyrównać, Po bardzo dobrej akcji Karola Barańskiego i podaniu wzdłuż linii bramkowej centymetrów zabrakło Wojczukowi. Mimo, ze ostatnie minuty puławianie grali z przewagą jednego zawodnika, bo za faul na wychodzącym sam na sam z bramkarzem Wojczuku kartkę tego koloru otrzymał Adrian Kajpust wiślakom nie udało się wyrównać i doprowadzić do rzutów karnych.
Puławianie zagrali dziś na Arenie niezłe spotkanie, ale na tle rutynowanych i bardzo silnych rywali okazali się słabsi. Jak podkreślił na pomeczowej konferencji prasowej trener Mariusz Pawlak to spotkanie to bardzo dobry materiał do analizy i pracy w zimowej przerwie. Mamy nadzieję, że w marcu, kiedy wrócą rozgrywki ligowe puławianie wyciągną wnioski z tego spotkania, ale także i całej rundy jesiennej i na wiosnę oglądać będziemy jeszcze lepszy zespół Dumy Powiśla.

Motor Lublin : Wisła Puławy 1:0 ( 0:0)
Kunca 93 (k)

Motor LublinOlszewski- Kajpust, Swędrowski, Duda, Darmochwał ( 90+1 Rymek) Cichocki, Bonin ( 74 Kumoch), Michota, Łukasik, Kruczkowski ( 60 Kunca) Paluch ( 74 Nowak)

Wisła PuławyKurek -Pigiel ( 107 Bernat), Pielach, Wolanin ( 40 Szczotka), Rogala, Kiczuk, ( 70 Chdyba), Kobiałka ( 60 Stanisławski), Zmorzyński ( 46 W.Puton), Zuber, ( 73 Barański),
K.Puton. Wojczuk

Żółte kartkiSwędrowski, Michota, Nowak, Rymek( Motor) - Zuber, K.Puton ( Wisła)

Czerwona kartka Adrian Kajpust ( 113 minuta przerwanie korzystnej akcji przeciwnika,)