Portal ma 29,553,618 unikalnych wizyt

11/08/2024 14:09
Hutnik lepszy od Wisły
Bez punktów z Krakowa wrócili do domu piłkarze puławskiej Wisły. Po dobrym, ale nieskutecznym spotkaniu ekipa trenera Macieja Tokarczyka uległa miejscowemu Hutnikowi 1:0 i punktów poszuka w dwóch kolejnych spotkaniach z rezerwami Zagłębia Lubin i Olimpią Elbląg.

Trener Dumy Powiśla miał dziś do dyspozycji jednego doświadczonego gracza więcej, bowiem kilka godzin wcześniej z Wisłą związał się 30-letni Marcin Stromecki. Nie wystąpił on w pierwszym składzie naszego zespołu, ale rozpoczął mecz na ławce. Okazję do gry otrzymali natomiast Marcel Zylla, który zastąpił Kacpra Szymanka oraz Adam Gałązka, który zagrał w miejsce Jakuba Zycha.
Już pierwsze minuty rozgrywanego na Suchych Stawach spotkania pokazały, że wiślaków czeka trudne zadanie. W 2 minucie Jana Szpaderskiego strzałem z dystansu próbował pokonać Maciej Urbańczyk, ale strzał kapitana Hutnika okazał się niecelny.
Chwilę później niecelną główką odpowiedział gospodarzom Adam Gałązka, który otrzymał dobre podanie od Kamila Kargulewicza. Kolejne minuty wlały spory optymizm w serca nielicznych fanów z Puław, którzy zasiedli na trybunach przy Ptaszyckiego 4. W 14 minucie gry dobrą okazję zmarnował Bartosz Guzdek. Trzy minuty później kolejny raz wiślacy mogli prowadzić tym razem po dwójkowej akcji Kacpra Piatka i Kamila Kargulewicza niecelnie uderzył ten drugi.
Jeszcze lepszą okazję puławianie zmarnowali kilka sekund później, kiedy Piątek nie sięgnął futbolówki po centrze z lewej stronu od Bartosza Wiktoruka. Po dłuższej chwili natarcia ekipy Dumy Powiśla do głosu doszli podopieczni trenera Macieja Musiała. Najgroźniejszą okazję krakowianie zmarnowali w 20 minucie, kiedy to po solowym rajdzie w pole karne wpadł doświadczony Marcin Budziński, ale ostemlował jedynie słupek bramki Szpaderskiego.
Po zmianie stron znów wynik mogli otworzyć podopieczni trenera Tokarczyka, ale kolejne uderzenie Kaegulewicza minęło bramkę Doriana Frątczaka. Niestety w 55 minucie zespół Hutnika udowodnił, że doświadczenie w piłce jest ważne. Po rzucie rożnym i niezbyt pewnej postawie puławskiej obrony piłka trafiła do Patryka Misaka a Mistrz Słowacji z zespołem AS Trencin strzałem z powietrza otworzył wynik spotkania.
W 66 minucie nieznacznie pomylił się kolejny doświadczony Denis Rakels a w 71 emocje w tym spotkaniu mógł zamknąć Yevgeniy Belych, ale Ukrainiec przegrał rywalizację sam na sam ze Szpaderskim.
Sześć minut później nadzieję w serca mógł wlać w serca kibiców Wisły Kamil Kumoch jednak jego strzał w kapitalnym stylu nad bramkę przerzucił Frątczak.
W końcóce swoich szans próbowali Guzdek i Kacper Szymanek, ale ich strzały były zbyt łatwe i nieźle broniący dziś Frątczak nie miał prawa popełnić błędu. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w poprzeczkę bramki Wisły uderzył Igor Tarasovs.
Mimo ambitnej gry do końca puławianom nie udało się wygrać spotkania i kolejnych zdobyczy muszą poszukać już w środę w zaległym spotkaniu z rezerwami Zagłębia Lubin.

Hutnik Kraków : Wisła Puławy 1:0 ( 0:0)