Portal ma 28,671,727 unikalnych wizyt

28/10/2017 15:54
Złe miłego początki - czyli Wisła wygrywa z GKS-em Bełchatów

Złe miłego początki - tak można określić dzisiejszego spotkanie puławskiej Wisły. Ekipa Dumy Powiśla po 30 minutach przegrywała z GKS-em Bełchatów już 2:0, ale dzięki ambitnej walce i kapitalnej drugiej połowie spotkania podopieczni trenera Bohdana Bławackiego pokonali rywali z Bełchatowa 5:2 i sprawili wiele radośći swoim kibicom, którzy na wygraną swojego zespołu czekali od 23 sierpnia, kiedy to wiślacy pokonali Gwardię Koszalin 3:0.

Opiekun Wisły w dzisiejszym spotkaniu nie mógł skorzystać z usług pauzujących za kartki Jakuba Poznańskiego i Irakliego Meskhii. W ich miejsce zagrali Sebastian Murawski i Dawid Pożak. Pierwsze minuty toczonego w chłodnej jesiennej aurze spotkania to wiele walki w środku pola. Mimo tego gra toczyła się głównie na połowie przyjezdnych. W 5 minucie niecelnie głową uderzał Robert Hirsz a dwanaście minut później po dwójkowej akcji Niklasa Zulciaka i Jakuba Smektały ten drugi uderzył w słupek bramki strzeżonej przez Pawła Lenarcika.
Golkipera przyjezdnych próbował pokonać także w 25 minucie sam Zulciak, ale bramkarz GKS-u nie bez kłopotów, ale złapał śliską piłkę po uderzeniu młodego pomocnika Dumy Powiśla. Trzy minuty później goście objęli prowadzenie. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Patryk Janasik i piłka ku rozpaczy kibiców Wisły wpadła w okienko bramki puławian. W 34 minucie gry przyjezdni prowadzili już 2:0. Po dobrze rozegranym rzucie wolnym piłkę piszczelem do bramki strzeżonej przez Sebastiana Madejskiego skierował Dawid Flaszka.
Wiślacy nie rezygnowali z szybkiego odrobienia strat i 43 minucie za sprawą Roberta Hirsza zdobyli bramkę kontaktową. Napastnik Wisły otrzymał dobrą piłkę z głębi pola i strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości.
Po zmianie stron wiślacy szybko ruszyli do odrabiania strat. W 51 minucie było już 2:2, po dwójkowej akcji Jakuba Smektały i Niklasa Zulciaka. Tym razem piłkę z prawej strony przed pole karne dograł Smektała a Zulciak wpadł w pole karne GKS-u i pewnym strzałem pokonał Lenarcika. W 59 minucie gry minimalnie niecelnie uderzał Jakub Smektała, ale piłka poszybowała minimalnie obok bramki przyjezdnych. Chwilę później było już jednak 3:2, bowiem centrę Tomasza Sedlewskiego wykorzystał Robert Hirsz, który Lenarcika pokonał strzałem głową.
Kilka sekund później wiślacy prowadzili już 4:2. Tym razem solową akcją popisał się Zulciak, który wyszedł sam na sam z bramkarzem gości i pewnym strzałem skierował piłkę do siatki. W 75 minucie gry na bramkę Wisły uderzał Émile Thiakane, ale uderzenie Senegalczyka poszybowało minimalnie obok bramki Dumy Powiśla. Rywali dobił w 83 minucie spotkania Arkadiusz Maksymiuk, który wykorzystał precyzyjne dogranie z rzutu rożnego Bartosza Sulkowskiego i strzałem głową pokonał Pawła Lenarcika.
Do końca spotkania nie padło już więcej bramek i wiślacy mogli cieszyć się z bardzo ważnej i cennej wygranej.
Teraz przed ekipą Bohdana Bławackiego kolejny trudny mecz. Już za tydzień 4 listopada do Puław przyjeżdża Radomiak.

Wisła Puławy : GKS Bełchatów 5:2 ( 1:2)