LOGIN HASŁO zapamiętaj mnie
ODZYSKAJ HASŁO ZASADY SERWISU I COOKIE | REJESTRACJA
Pomagaj w utrzymaniu serwisu !
Reklamuj sie na tym portalu
Portal ma 28,669,499 unikalnych wizyt

Instagram
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
SZUKAJ NA STRONIE
WYBIERZ KOLOR STRONY:
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
Hosting zapewnia
Hosting
DYSKUSJE NA FORUM:   Plebiscyt 11 15-l...    Gadżety    Wisła Puławy II l...    ROGER POLAKIEM???    Najfajniejsza naz...  
19/10/2010 20:28
Prasa o czwartkowej debacie.
media
Po wielu tygodniach rozmów nadszedł czas na konkretne decyzje w sprawie dalszego funkcjonowania Wisły Puławy. Na czwartek zaplanowano debatę, w której będą uczestniczyć m.in.: przedstawiciele klubu, Zakładów Azotowych, a także prezydent miasta i poseł Ziemi Puławskiej.
Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy posła Włodzimierza Karpińskiego. - Moi przodkowie działali w tym klubie, ja sam mam legitymację Wisły od 1973 roku.
Czwartkowa debata to efekt moich bardzo długich rozmów ze wszystkimi stronami. Myślę jednak, że dojdziemy do porozumienia i znajdziemy sposób na dalsze finansowanie Wisły - mówi poseł Karpiński, który w poniedziałek odwiedził prezesa Andrzeja Śliwę, a także piłkarzy Wisły.
Dzięki temu ci ostatni są optymistami przed czwartkową debatą i wierzą, że horror, jaki przeżywają od kilku miesięcy skończy się happy-endem.

- Nie jest łatwo koncentrować się na graniu w piłkę, kiedy nie dostaje się pensji od dwóch miesięcy. Jakoś sobie jednak radzimy i wyczekujemy końca tej sytuacji.

Jeżeli Azoty rzeczywiście zdecydowanie zmniejszą swoje finansowe wsparcie, to może znajdzie się inna firma, która zechce zainwestować? Jesteśmy jednak dobrej myśli i wierzymy, że wkrótce nasze kłopoty zostaną rozwiązane. Jeżeli spotyka się tyle kompetentnych osób to musi coś z tego wyjść - mówi nam jeden z piłkarzy.

Kibice "Dumy Powiśla" od kilku dobrych tygodni obawiają się, że wkrótce na nowym stadionie w Puławach będą oglądać mecze... w klasie B lub towarzyskie spotkania amatorskich zespołów.

Szkoda byłoby jednak zmarnować tak dużą szansę na awans do II ligi. Piłkarze Wisły, mimo że aż 11 z 12 spotkań rundy jesiennej rozegrali na wyjazdach, to zajmują czwartą lokatę, a tracą do lidera zaledwie dwa punkty.

Klub z Puław ma też solidne podwaliny pod grę w wyższej klasie rozgrywkowej. Na wiosnę oddany do użytku powinien wreszcie być nowy stadion, a Wisła całkiem dobrze w ostatnich latach pracowała z młodzieżą. Jej wychowankowie zasilili przecież szeregi Legii Warszawa czy Lecha Poznań.
reklama

ROZMOWA Z Andrzejem Śliwą, prezesem Wisły Puławy

- Czego się spodziewacie po czwartkowej debacie?

- Wiążemy z nią duże nadzieje. Liczymy przede wszystkim, że uda się nam uzyskać środki, które pozwolą przeżyć temu klubowi do końca roku. I tym samym damy sobie więcej czasu na znalezienie innych form finansowania Wisły. Zdajemy sobie sprawę, że klub nie może być tylko i wyłącznie na utrzymaniu jednego sponsora, w naszym przypadku Zakładów Azotowych Puławy SA. Dlatego do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni włodarze miasta, a także przedsiębiorcy, którzy mogliby wesprzeć Wisłę. Rozmawiamy i negocjujemy już od kilku miesięcy, a teraz chcemy poznać ostateczne decyzje sponsora, a także miasta. Cieszymy się, że wreszcie udało się zorganizować spotkanie wszystkich zainteresowanych stron, bo to już naprawdę ostatni dzwonek, żeby znaleźć jakieś rozwiązanie tej trudnej sytuacji.

- Czy jest szansa, że kluczowe decyzje dla dalszych losów Wisły zapadną już w czwartek?

- Mam dużą nadzieję, że tak będzie. Po prostu nie mamy już czasu na dalsze przeciąganie tej sprawy. Chcemy, aby każda ze stron się określiła i aby przedstawiła swoje oczekiwania względem nas. Nawet, jeżeli będziemy musieli wykonać określone zadania, aby dalej utrzymać Wisłę, to jesteśmy otwarci na każdą propozycję. Może trzeba będzie nawet powołać spółkę akcyjną? Mądrzejsi będziemy w czwartek wieczorem.

- Czy kibice będą mogli uczestniczyć w tej debacie?

- Nie ma takiej możliwości, to będzie zamknięte spotkanie, w którym będzie mowa przede wszystkim o pieniądzach. Jeszcze w czwartek podamy jednak do wiadomości wyniki rozmów.

- Przez ostatnie miesiące nie mogliście liczyć na żadne wpływy od sponsora. Jak duże w związku z tym są zaległości wobec piłkarzy?

- Nie chciałbym tutaj mówić o konkretnych kwotach. Na pewno jednak trochę się tego nazbierało i chodzi nie tylko piłkarzy i sztab szkoleniowy naszej trzecioligowej drużyny. To samo jest przecież z trenerami pozostałych sekcji. Najważniejsze jednak, że mimo kiepskiej sytuacji w tym momencie nie mamy żadnych zaległości względem ZUS i Urzędu Skarbowego.

Źródło. www.dziennikwschodni/ Łukasz Gładysiewicz
more komentarze (27)
Komentarze
#26 | rodzinny dnia 22/10/2010 13:23 napisał:
kopia: to widocznie słaby z ciebie fachowiec w tej materii, pomijając oczywiście sprawę rentowności danych przedsiębiorstw i ich zysków to znane są przypadki kiedy konkretna sieć handlowa jest sponsorem drużyny piłkarskiej z konkretnej miejscowości - jakoś nie boją się z tego powodu odpływu klientów. Nie będę rzucał nazwami sieci i klubów, jak poszukasz to na pewno sam znajdziesz. Bez napinki.
#27 | kopia dnia 22/10/2010 14:07 napisał:
Rodzinny : poszukaj tego dla mnie bo ja nie potrafię znaleźć tego w kraju.......Mówisz o sponsorze . Jasne ale ile dają? na napoje? Na pewno nie ma ich na koszulkach. Jakie masz w Puławach sieci i kogo sponsorują? Jeśli zarzucasz mi ignorancję to daj przykład. Jeden chociaż sponsora strategicznego.- żebyś się nie napracował
Skomentuj newsa
Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto. Nie masz jeszcze konta? Załóż za darmo
  Powrót na górę strony  
Każdy może komentować, ale nie każdy musi. Serwis wislapulawy.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy nie zwiazanych z tematem, zawierajacych wulgaryzmy, reklamy i obrażajacych osoby trzecie. Zapoznaj się z zasadami serwisu.
inne podobne
103 karnety sprzedane- prasa przed meczem z Siarką
Najgorszy ale nadal wygrany- czyli prasa o sobotnim sparingu z Orliczem
Wreszcie w domu- czyli prasa o dzisiejszej decyzji
Lubelska prasa o górniczym laniu
Obiecali pomóc- czyli prasa o spotkaniu w sprawie ratowania Wisły
Zabieramy punkty- prasa o meczu z Partyzanem
Kozieł bohaterem Wisły- prasa o meczu z Avią
Nie pomogły im posiłki z I ligi - czyli lubelska prasa o meczu.
Prasa o meczu w Chełmie
Prasa o sobotnim meczu - czyli karny za cios w tyłek
Lubelska prasa o pierwszym sparingu Wisły
Założyli się o ,, soczek" - czyli lubelska prasa o wygranej Wisły nad Siarką
Wisła rozdaje prezenty - czyli lubelska prasa o meczu ze Stalą
Lubelska prasa o planach Wisły...
Boisko w Zwoleniu nadal zaczarowane- prasa o meczu
OSTATNIE KOMENTARZE:
O 13:00 rozpoczął się bardzo ważny mecz dla Wis...
Emocje opadły, więc na spokojnie, można zrobić ...
Dokładnie kazdy mecz jest teraz o wszystko a gr...
Wisła perfekcyjnie przygotowana na najważniejsz...
Dno i wodorosty grunt to stabilna forma w sobot...
Jeżeli ta drużyna ma tak grać, to naprawdę szko...
Jeszcze kilka podtekstów związanych z meczem Ol...
Galu może zaczniesz wysyłać to na meila redakcy...
Przegrana z Kotwicą to 100. porażka Wisły w roz...
Wisła w 2. lidze po 28 meczach w sezonie (sezon...
Wisła, na 28 meczów w bieżącym sezonie, aż w 18...
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTUJE:
GallAnonim1151 komentarzy
MrMargol933 komentarzy
StaryKibol765 komentarzy
sr1960738 komentarzy
star691 komentarzy
Marcin613 komentarzy
Anti Red604 komentarzy
wst447 komentarzy
steven1974427 komentarzy
kasztan399 komentarzy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE NEWSY:
Grad bramek w meczu z Czarnymi Dęb... 55,089 razy
Przez 10 minut byli w III lidze- c... 43,913 razy
Twierdza Łęczna nadal niezdobyta ... 42,316 razy
Załatwił nas 17- latek - czyli bez... 40,006 razy
Piłkarze apelują o pomoc 39,961 razy
Trener zawieszony! 39,261 razy
Smutek w Puławach 38,978 razy
Chełmianka- Wisła Puławy 1:2 38,974 razy
Historyczni Dryk i Kępka - Mamy Li... 34,113 razy
Kwadrans, który wstrząsnął Tomasovią 33,602 razy