LOGIN HASŁO zapamiętaj mnie
ODZYSKAJ HASŁO ZASADY SERWISU I COOKIE | REJESTRACJA
Pomagaj w utrzymaniu serwisu !
Reklamuj sie na tym portalu
Portal ma 27,962,672 unikalnych wizyt

Instagram
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
SZUKAJ NA STRONIE
WYBIERZ KOLOR STRONY:
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
Hosting zapewnia
Hosting
DYSKUSJE NA FORUM:   Plebiscyt 11 15-l...    Gadżety    Wisła Puławy II l...    ROGER POLAKIEM???    Najfajniejsza naz...  
06/10/2022 17:38
Ze Stomilem o kolejne punkty
Już w sobotę ekipa puławskiej Wisły stanie przed kolejną szansą wywalczenia ważnych ligowych punktów. Tym razem w ramach 14 kolejki eWinner 2 ligi w Puławach zmierzymy się z zespołem Stomilu Olsztyn, który mimo swoich problemów pokazuje że jest groźną ekipą dla każdego.
Po spadku z Fortuna I ligi w zespole z Warmii doszło do prawdziwego trzęsienia ziemi. Z zespołem OKS-u pożegnało się bowiem aż 23 graczy a także szkoleniowiec Piotr Jacek. Od 1 lipca nowym opiekunem naszych rywali został były trener Resovii a ostatnio Podhala Nowy Targ Szymon Grabowski, który do Olsztyna sprowadził imponującą liczbę 23 zawodników.
W letniej przerwie w zespole Stomilu występują ex-wiślak Lukas Kuban, były napastnik Olimpii Elbląg Piotr Kuribiel, występujący w poprzednim sezonie w zespole KKS-1925 Kalisz Bartosz Walencik, Werick Caetano, który ostatnio grał w zespole Wigier Suwałki, Dawid Kalisz z Korony Rzesżów, Mateusz Maćkowiak z rezerw wrocławskiego Śląska, Hubert Krawczun z Olimpii Elbląg, Sebastian Szypulski z GKS-u Wikielec, Mateusz Jarzynka z Podlasia Biała Podlaska, Michał Karlikowski z rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego, Marek Niewiadomski z rezerw gdańskiej Lechii, Jakub Mądrzyk z Rakowa Częstochowa, Jakub Grzesiak z Górnika Zabrze, Igor Kośmicki z rezerw kieleckiej Korony czy Mateusz Drabiszczak. Olsztyn opuścili między innymi Patryk Mikita, który jesienią reprezentuje barwy GKS-u Tychy, Łukasz Moneta, który wrócił po kilku latach na Cichą 6 i reprezentuje barwy Ruchu Chorzów, Wojciech Reiman, aktualnie walczący z Motorem Lublin w eWinner 2 lidze, Rafał Remisz, aktualnie będący graczem KP Starogard Gdański, Dominik Budzyński grający jesienią w szwedzkimI IFK Lulea, Tomasz Tymosiak, walczący o ligowe punkty w barwach III-ligowej Lublinianki, Jonatan Straus będący graczem Raduni Stężyca, Maciej Damc, reprezentujący barwy Cartusii Kartuzy , Kacper Tobjasz, który wrócił po okresie wypożyczeniu do warszawskiej Legii Kevin Lafrance czy Merveille Fundambu szukający nadal klubów.
Mimo dużych zmian Stomil w obecnych rozgrywkach radzi sobie bardzo dobrze. Aktualnie olsztynianie z dorobkiem 18 punktów plasują się na 9 miejscu w tabeli. Na ten dorobek ekipy trenera Grabowskiego składają się cztery wygranej, sześć remisów i trzy porażki. Z kompletem punktów Lukas Kuban i jego koledzy schodzili w domowych grach z rezerwami Zagłębia Lubin wygrana 6:2, Górnikiem Polkowice wygrana 2:1, rezerwami Śląska Wrocław 2:0 czy w wyjazdowym starciu ze Zniczem Pruszków gdzie ekipa Stomilu wygrała 2:0. Remisami zakończyły się starcia w Kołobrzegu z Kotwicą 0:0, Warszawie z Polonią 1:1, w Siedlcach z Pogonią 0:0 oraz domowe ze wzmocnionymi rezerwami Lecha Poznań 2:2.
W ostatniej serii gier ekipa Stomilu podzieliła się punktami właśnie z ekipą rezerw Kolejorza.
Najskuteczniejszym strzelcem ekipy rywali jest strzelec sześciu bramek Jakub Tecław. Cztery gole na koncie ma Karol Żwir, trzy Piotr Kurbiel a po razie na listę strzelców wpisywali się Mateusz Maćkowiak, Bartosz Florek, Filip Wójcik oraz Michał Karlikowski.
Wiślacy do sobotniego spotkania przystąpią podrażnieni po remisie w Siedlcach z Pogonią. Mamy nadzieję, że ekipa trenera Mariusza Pawlaka kolejny raz pokaże dobrą grę i w sobotnie październikowe popołudnie będziemy mogli cieszyć się z kolejnej wygranej. Do składu Dumy Powiśla po kartkowej pauzie wraca Robert Majewski.
Początek spotkania w sobotę 8 października o 15:00 na stadionie MOSIR-u przy ulicy Hauke-Bosaka w Puławach. Arbitrem głównym będzie Albert Różycki z Łodzi.
Ostatni raz w meczu ligowym z zespołem Stomilu mierzyliśmy się 1 kwietnia 2017, w rozgrywkach Nice I ligi kiedy to po dramatycznym spotkaniu przegraliśmy na stadionie przy ulicy Piłsudskiego 69a, 3:2. Bramki w tamtym spotkaniu zdobyli Konrad Szczotka oraz Mariusz Idzik.

2011/2012
Stomil Olsztyn : Wisła Puławy 1:1 (Koprucki - Budzyński)
Wisła Puławy ; Stomil Olsztyn 0:1 ( Baranowski)
2016/2017
Wisła Puławy ; Stomil Olsztyn 1:1 ( Patejuk -Kujawa)
Stomil Olsztyn : Wisła Puławy 3:2 ( Lech, Kujawa, Ratajczak - Szczotka, Idzik)


Piątek

Polonia Warszawa : Garbarnia Kraków 19:11

Sobota

Zagłębie II Lubin : Olimpia Elbląg 14:00
Hutnik Kraków : Pogoń Siedlce 15:00
Siarka Tarnobrzeg : KKS 1925 Kalisz 15:00
Kotwica Kołobrzeg : Górnik Polkowice 15:00

Niedziela

Lech II Poznań : Śląsk Wrocław 13:00 ( Wronki, Leśna 15)
Radunia Stężyca : Motor Lublin 14:00
GKS Jastrzębie-Zdrój : Znicz Pruszków 17:15 ( TVP Sport)
more komentarze (1)
Komentarze
#1 | Jasio dnia 07/10/2022 17:36 napisał:
Do boju WISŁA
Skomentuj newsa
Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto. Nie masz jeszcze konta? Załóż za darmo
  Powrót na górę strony  
Każdy może komentować, ale nie każdy musi. Serwis wislapulawy.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy nie zwiazanych z tematem, zawierajacych wulgaryzmy, reklamy i obrażajacych osoby trzecie. Zapoznaj się z zasadami serwisu.
inne podobne
Z rezerwami Lecha o kolejne oczka
Po 3 punkty do Elbląga
Po 3 punkty z Polonią
W Kaliszu o pierwsze wyjazdowe punkty
Mateusz Piszczelok arbitrem w meczu ze Stomilem Olsztyn
Z piekła do nieba- czyli kolejne 3 oczka na koncie Wisły
Z ŁKS-em o kolejne punkty
3 punkty dla Wisły Grupa Azoty
Po punkty do jaskini lwa
Z Pogonią o ważne punkty
Trzy punkty bez gry
Mecz ze Stomilem na ekranach TVP Sport
3 punkty wpadają do wiślackiego koszyczka
Z Polonią o kolejne punkty
O kolejne punkty na Dolnym Śląsku
OSTATNIE KOMENTARZE:
Fajny wynik, choć (obecnie) z dość słabo grając...
Brawo Wisła , trenerze proszę nie traktować prz...
Który zawodnik był cały czas wyzywany?
Przed sezonem klub składa wniosek o licencję. W...
Tak racja Gall , ale do tych redaktorów piszą p...
Ludzie, spokojnie, nikt jeszcze nie ogłasza ban...
Szkoda ze to tak wyglada . Oby chociaż do końca...
G.. prawda. Właśnie trzeba zapieprz... żeby w z...
Głos z Poznania przed meczem: https://gloswielk...
Oto potencjał Wisły z meczu z Olimpią. Nie jest...
Piotrek, z całym szacunkiem ale pisanie ze gdyb...
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTUJE:
GallAnonim1022 komentarzy
MrMargol932 komentarzy
StaryKibol765 komentarzy
sr1960729 komentarzy
star691 komentarzy
Anti Red599 komentarzy
Marcin589 komentarzy
wst447 komentarzy
steven1974426 komentarzy
kasztan398 komentarzy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE NEWSY:
Grad bramek w meczu z Czarnymi Dęb... 53,616 razy
Przez 10 minut byli w III lidze- c... 42,562 razy
Twierdza Łęczna nadal niezdobyta ... 40,968 razy
Załatwił nas 17- latek - czyli bez... 38,825 razy
Trener zawieszony! 37,838 razy
Smutek w Puławach 37,691 razy
Chełmianka- Wisła Puławy 1:2 37,679 razy
Piłkarze apelują o pomoc 35,050 razy
Historyczni Dryk i Kępka - Mamy Li... 32,937 razy
Kwadrans, który wstrząsnął Tomasovią 32,475 razy