Portal ma 28,729,554 unikalnych wizyt

05/10/2019 18:55
Miłe złego początki a koniec załosny
Miłe złego początki to zdanie najlepiej może opisać przebieg dzisiejszych Wielkich Derbów Lubelszczyzny. Wiślacy mimo bardzo dobrego rozpoczęcia spotkania nie potrafili utrzymać prowadzenia do końca i do domu wrócili bez punktów.

Nowy duet trenerów Marcin Popławski i Mariusz Abramczyk zaskoczył rywali ofensywnym stylem w którym wyszli wiślacy. Na ławce z powodów zdrowotnych został Karol Barański, którego zastąpił Piotr Zmorzyński a w ataku Macieja Wojczuka zastąpił Szymon Stanisławski.
Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że wiślacy dobrze czują się na pięknym obiekcie w Lublinie. W 4 minucie po niezłym rozegraniu rzutu rożnego uderzał Krystian Żelisko ale piłka przeleciała nad bramką w której stał Adrian Olszewski. Minutę później mogło być jednak 1:0 dla gospodarzy bo zaskakująco z rzutu wolnego piłkę uderzył Tomasz Brzyski a ta odbiła się od poprzeczko i wyszła poza pole gry. W 8 minucie głową Pawła Sochę próbował zaskoczyć Michał Paluch, ale uderzył niecelnie i skończyło się jedynie na strachu. Kolejne minuty to coraz lepsze okazje dla wiślaków w 12 minucie po solowym rajdzie w boczną siatkę uderzył Szymon Stanisławski a w 17 minucie kibice z Puław mogli w końcu ucieszyć się bo kapitalnie zachował się Łukasz Kacprzycki, który idealnie podał do wychodzącego na czystą pozycję Krystiana Putona a ten w sytuacji sam na sam pokonał Olszewskiego.
Niestety radość puławian nie trwała długo, bo dwie minuty później nie popisała się puławska obrona i w sytuacji sam na sam z Pawłem Sochą znalazł się Słowak Dominik Kunca, który wyrównał stan meczu. W 25 minucie tylko bardzo dobra postawa Olszewskiego w bramce Motoru zapobiegła stracie gola po dobrym uderzeniu z rzutu wolnego przez Krystiana Putona. W 38 minucie wiślacy znowu powinni prowadzić, ale wychodzący sam na sam z bramkarzem Motoru Konrad Szczotka fatalnie skiksował i skończyło się jedynie na strachu dla gospodarzy. Trzy minuty później ta sytuacja zemściła się na wiślakach, bowiem po kolejnym długim podaniu z głębi pola i przy biernej postawie Rafała Kiczuka w pole karne Wisły wpadł Michał Paluch i strzałem w długi róg pokonał Sochę.
Po zmianie stron tempo spotkania nieco spadło, ale nadal na boisku nie brakowało walki. W 57 minucie z kilku metrów fatalnie przestrzelił Paluch a w odpowiedzi po bardzo dobrym podaniu Łukasza Kacprzyckiego w sytuacji sam na sam z Olszewskim znalazł się Krystian Żelisko. Niestety młodzieżowiec Dumy Powiśla uderzył po ziemi i golkiper Motoru wygrał tę rywalizację zbijając piłkę do boku. W 63 minucie kolejny raz pech towarzyszył wiślakom, bowiem po kapitalnym uderzeniu Stanisławskiego piłka trafiła jedynie w słupek bramki gospodarzy.
Gospodarze wynik Wielkich Derbów rozstrzygnęli w 71 minucie, kiedy to Dominik Kunca idealnie podał do Palucha a ten dokładnym strzałem pokonał Pawła Sochę i jasne stało się, że 3 punkty pozostaną na Arenie.
Końcowe minuty to próba Brzyskiego którą na rzut rożny wybił Socha a także okazja Palucha, który w sytuacji sam na sam trafił w poprzeczkę. Lublinianie dobili wiślaków w 88 minucie, po fatalnym błędzie Kiczuka do bramki trafił Kamil Kumoch.
Przed wiślakami teraz tydzień spokojnej pracy i przygotowania do ważnego spotkania z Orlętami Radzyń Podlaski. Ten mecz trzeba wygrać, żeby oddalić się od niebezpiecznej strefy spadkowej.

Motor Lublin : Wisła Puławy 4:1 ( 2:1)
Kunca 19, Paluch 4171, Kumoch 80 - K.Puton 17

Motor LublinOlszewski - Kajpust, Swędrowski, Duda, A.Nowak ( 66 Kumoch) Brzyski, Gruszkowski ( 67 Michota), Kunca ( 90 Rymek),Grodzicki, Ceglarz ( 59 Bonin), Paluch ( 83 Darmochwał)

Wisła PuławySocha- Wolanin, Zmorzyński ( 89 Barański), Rogala, Kiczuk, Zuber, Kobiałka ( 32 Szczotka) , K.Puton, Kacprzycki, Żelisko ( 75 Chudyba), Stanisławski ( 66 Wojczuk)

Żółte kartki Grodzicki, Duda ( Motor) - Kiczuk ( Wisła)

Sędziował Piotr Burak ( Zamość)

Widzów 1489
more komentarze (53)
#1 | Jamajka70 dnia 05/10/2019 19:04 napisał:
Bylem na meczu.. 1 połowa i 10-15minut drugie wygladało jeszcze jako tako... Dalej tragedia a bramka na 1-4... Spuscmy na nia zaslone milczenia
#2 | antysystem89 dnia 05/10/2019 19:12 napisał:
Spokojnie, w 4 lidze już raczej wygrywać będą. Poza tym, klub na portalach ma tylu obrońców, że pomimo sytuacji od 2016 roku wszystko co złe przejdzie bez echa, ten mecz również. Przecież mamy tyle lat na budowę zespołu, co jest kapitalną koncepcja. Najpierw cos zniszczyć a potem opowiadać o poprawie. Gaszenie własnych pożarów.
#3 | GallAnonim dnia 05/10/2019 19:44 napisał:
Ten mecz pokazał, jak wielki błąd przed sezonem popełnił Magnuszewski, tj. rozwalił jedną z najlepszych defensyw w lidze. Skutek, straciliśmy już 15 goli i zaczynamy być chłopcami do bicia. Przez cały poprzedni sezon 31. A podobno drużynę zaczyna się budować od tyłu. Kiczuk, bez komentarza (ze Stalą K. i Siarką też zawalił gole). Kontuzje to inna bajka. To też trzeba wziąć pod uwagę. Jakieś fatum, którego nikt nie mógł przewidzieć. Jak tak dalej pójdzie, to będziemy grać rezerwami. Wygląda na to, że Wisła była najsłabszą drużyną, z jaką grał Motor w tym sezonie. Antysystem89, widzę, że jesteś ekspertem. Podpowiedz, co trzeba zrobić, żeby Wisła wygrywała. Myślisz, że wyszydzanie gdzie się da, to złoty środek?
#4 | Adqs dnia 05/10/2019 19:52 napisał:
GallAnonim, tęsknisz za Jakubem Poznańskim?
#5 | antysystem89 dnia 05/10/2019 20:12 napisał:
Poznanski to chyba jeden z najgorszych zawodnikow ostatnich lat w tym klubie. Do spółki z Pielachem zrobili większość bramek w zeszłym sezonie. Klub zastąpil ich jeszcze lepszymi fachowcami.

GallAnonim
Nie ja pracuje w klubie za ciezkie pieniadze od wielu lat, a skoro z każdym sezonem jest coraz gorzej, należy sobie zadać pytanie czy w klubie sa wlasciwe osoby na właściwym miejscu. Poza tym, moje komentarze odnoszą sie do realiów w tym klubie, nie wymyslam nieprawdziwych historii. Mowie o tym jak jest. Gdy druzyna gra słabo wymienia się trenera. Był Bławacki, Złotnik, Wieczorek, Buczek, Magnuszewski. I ciągle bylo słabo. Po trenerach wymienia się zawodników. Wymienianych zawodników bylo multum, aż nie bede wyliczał. To tez nic nie dało. Wiec kolejnym krokiem może powinna byc PRAWDZIWA wymiana ludzi zarzadzajacych klubem. Bo od wielu lat wokół klubu sa ciagle i te same osoby. A wyniki jakie widzimy.
#6 | GallAnonim dnia 05/10/2019 21:59 napisał:
W klubie są ludzie, których dobiera sobie sponsor. To jego prawo, bo daje pieniądze. To jedyna firma w Puławach, która jest w stanie utrzymać ten klub na tym poziomie. Zapomniałeś co było w grudniu? tęsknisz za 5 ligą? Tu nigdy nie było klimatu na wielką piłkę, to nie Orlen. Przez 70 lat siedzieliśmy głównie w 3 i 4 lidze. Awans do 2 ligi był fartowny, a do 1 ligi fart do kwadratu. Masz 2 wyjścia 1. Zaakceptować to co jest. 2. Zmienić drużynę, której będziesz kibicował. W życiu są rzeczy, na które nie masz wpływu. Zrozum to, dla dobra tego klubu
#7 | antysystem89 dnia 06/10/2019 00:00 napisał:
Zgodnie z Twoja wypowiedzią, wszystkie osoby ktore narzekają na sytuacje mega słabą w klubie powinni albo siedzieć cicho albo zmienić klub. Swietny pomysł, naprawdę. Poza tym. Głogów. Suwałki. Niepołomice. Chojnice. Grudziądz. Powyższe miasta sa mega ośrodkami z gigantycznymi tradycjami piłkarskimi od czasów dziada pradziada. Klub z takim budżetem itd jak Wisła Puławy nie ma szans rywalizować z takimi tuzami i markami na futbolowej mapie Polski. Kolejna kwestia. Sponsor nie zatrudnia trenerów, dyrektorów sportowych, kolejnych koordynatorów. Wiec nie pisz, ze sponsor wybiera tych ludzi bo to nie jest prawda. A sytuacja z zeszłego roku to juz temat na inne opowiadanie. Gdybym zaczął pisać, zostalbym zbanowany, a moje komentarze pousuwane wiec byłaby to przysłowiowa walka z wiatrakami.
#8 | GallAnonim dnia 06/10/2019 00:38 napisał:
Tak, bo wszystkie osoby, które narzekają na złą sytuację w klubie nic nie zmienią, żeby nawet zesrały się na jedną kupę. To jest jałowe gadanie i niebezpieczne obrażanie, które może tylko pogorszyć sytuację. Powtarzam, tu nigdy nie było klimatu na awanse i wielką piłkę. Ależ oczywiście, że zatrudnia. Zarząd to ludzie sponsora, a pracownicy w klubie są zatrudnieni przez Zarząd i koło się zamyka.
#9 | sr1960 dnia 06/10/2019 09:26 napisał:
Gall, jeśli sponsor dobiera sobie ludzi to niech sponsor przejmie klub i wrócimy do starej nazwy ZKS "Wisła" Puławy. Ale widać, że Azoty nie chcą mieć garba a tylko wpływ na bylejakość puławskiej piłki. Osobiście, wolę legalnie i zgodnie z przepisami dobranych ludzi, choćby z niewielkim budżetem grali aw "A" klasie.
#10 | antysystem89 dnia 06/10/2019 09:33 napisał:
GallAnonim - nie ma klimatu na awanse. Słowa identyczne niczym słowa walerego bardzo często w komentarzach. Ciekawe. Poza tym wskaż mi może jaki klimat na piłkę jest w tych miastach, ktore ci wymienilem. Zgodnie z tym co piszesz, nikt nie ma prawa krytykować klubu. Wybacz, ale to nie Korea Północna. A skoro ludzie w klubie nie radzą sobie z krytyka to juz nie mój problem. Skoro ktoś chodzi na mecze od wielu lat, ma pełne prawo do wypowiedzi. A gadanie ze nic się nie zmieni? Tu czy gadamy my jako kibice czy nie, to i tak się nie zmienia. Na lepsze oczywiście. Bo ciągle pikujemy w dol. W tym klubie nikt nie ponosi odpowiedzialności za to co się dzieje.
#11 | GallAnonim dnia 06/10/2019 09:43 napisał:
Antysystem89-przestań mi wmawiać, że coś powiedziałem, tj. nikt nie ma prawa krytykować i jakaś Korea. Miałem na myśli, że goowno to da i że wasze żale są bezsensowne.
#12 | antysystem89 dnia 06/10/2019 09:58 napisał:
W sumie masz racje. Sa bez jakiegokolwiek sensu bo nikt w klubie sie tym nie przejmuje. W 2017 w Puławach grał Igor Angulo czy Szymon Żurkowski. W 2019 przyjeżdżają pol-amatorzy z Giebułtowa czy studenci z Podlasia. Ale kogo to. Kiedyś graliśmy w A-klasie, wiec w czym problem.
#13 | Marcin dnia 06/10/2019 11:30 napisał:
Ilu chuliganów Dumy Powiśla w klatce gości??
#14 | StaryKibol dnia 06/10/2019 12:02 napisał:
Mam prosbe do konca rundy milczec...Kontuzje...Odszedl budowniczy po raz trzeci. Jest nowy kieownik budowy... Ale jak czytam ze nie ma parcia na awans to szlag mnie trafia .Jak nie ma to rozwiazac. to skorumpowane dziadostwo....I nie meczyc kibicow dziennikarzy itp.Klub ktory nie mysli o awansie powinien przestac istniec bo to ZERO!!!!!!!Dac szanse Pulawiakowi 40plus....Ja wynikow Wisly do konca rundy nie bedekomentowal i tego sie trzymajmy....A budowniczy P.J. M jeszcze za mojego zywota ze 4 razy wroci....
#15 | StaryKibol dnia 06/10/2019 12:10 napisał:
A teraz do p.J. Magnuszewskiego czy to ladnie to tak dezerterowac przed meczem ze Sparagusem Cebularze LUB....Panie Jacku wstyd.......
#16 | GallAnonim dnia 06/10/2019 15:38 napisał:
2008/09-awans do III ligi.
2009/10-na koniec sezonu 10 miejsce.
06-09-2009-najniższe miejsce w tabeli III ligi-13 miejsce po kolejce nr 5.
2010/11-awans do II ligi.
2015/16-awans do I ligi.
2016/17-3 miejsce w I lidze (14-08-2016). Na koniec spadek do II ligi.
2017/18-spadek do III ligi.
2018/19-najniższe miejsce w tabeli-9.
2019/20-teraz 11 miejsce w tabeli (Wisłoka i Orlęta mogą nas wyprzedzić). Po raz pierwszy od spadku do III ligi (45 kolejek) ujemny bilans bramkowy i więcej porażek niż wygranych.
#17 | wislawalczaca dnia 07/10/2019 08:31 napisał:
To co się dzieje w tym klubie to jest cyrk. Zero jakichkolwiek ambicji, dwa... trzy lata i zagramy w końskowoli.
#18 | GallAnonim dnia 07/10/2019 09:12 napisał:
KSZO zdobyło 13 punktów i jest w tabeli nad Wisłą, bo ma lepszy bilans bramkowy. Nie zmienia to faktu, że Majak (ten od jaj) ma póki co wydmuszki.
#19 | wislawalczaca dnia 07/10/2019 09:17 napisał:
Trener, trenerem Ale jak kopacze nie mają jaj to z gówn... a garrnka nie ulepisz
#20 | GallAnonim dnia 07/10/2019 09:23 napisał:
prędzej z goowna garnek ulepisz.
#21 | dewin dnia 07/10/2019 10:45 napisał:
Ciekawe jest to że od spadku z 1 ligi zmienił się przede, trenerzy, piłkarze, A dyrektor sportowy trwa. Pewnie bronią do wyniki
#22 | wislawalczaca dnia 07/10/2019 11:51 napisał:
Niech ktoś mi jeszcze wytłumaczy po co w klubie trzymać pana Złotnika???????
#23 | GallAnonim dnia 07/10/2019 11:55 napisał:
Motor-Wisła 4-1, bramki: Rogala, Kiczuk, Rogala, Kiczuk-Puton.
#24 | ojobazos dnia 07/10/2019 17:41 napisał:
Nie wiem dla mnie to takie strzelanie w sporcie to mija się z celem. Sport ma to do siebie, że jest bardzo nie przewidywalny. Przykład? Chyba nikt kto interesuje się sportem i rozgrywkami III ligi i nikt nie typował Stali Kraśnik to awansu. A tu ekipa z Kraśnika wystrzeliła i jest rewelacją. Nie wiadomo skąd ta forma bo składu nie mają szczególnie mocnego. Czasem bywa, że jeden trener czy drugi zawodnik odpala w klubie X a w klubie Y niestety nie.
Taki Kiczuk był czołowym stoperem w Radzyniu a Wiśle do pewnego czasu także trzymał poziom. Podobnie Wojczuk myślę, że strzelanie w stronę Pana dyrektora sportowego nie jest sprawiedliwe. Kogo miał sprowadzić do Wisły? Z tego co widzę, sprowadził wszystko co najlepsze w III lidze.
#25 | antysystem89 dnia 07/10/2019 18:47 napisał:
No tak, dyrektor sportowy powinien jeszcze laurke dostać od kibiców. Do klubu przychodzą sami świetni zawodnicy, ze po dwóch spadkach jesteśmy niewiele nad strefa spadkowa. Naprawdę, świetne transfery od wielu lat, pewnie tylko szczęścia brakuje.