LOGIN HASŁO zapamiętaj mnie
ODZYSKAJ HASŁO ZASADY SERWISU I COOKIE | REJESTRACJA
Pomagaj w utrzymaniu serwisu !
Reklamuj sie na tym portalu
Portal ma 28,793,913 unikalnych wizyt

Instagram
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
SZUKAJ NA STRONIE
WYBIERZ KOLOR STRONY:
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
Hosting zapewnia
Hosting
DYSKUSJE NA FORUM:   Plebiscyt 11 15-l...    Gadżety    Wisła Puławy II l...    ROGER POLAKIEM???    Najfajniejsza naz...  
20/04/2024 14:25
Słodki smak zemsty trenera Pawlaka
Bez punktów i w złych nastrojach z Grudziądza wrócili do domu piłkarze Wisły Grupa Azoty. Puławianie przegrali dziś bowiem drugie spotkanie z rzędu tym razem z miejscową Olimpią a rywale dzięki tej wygranej zrównali się punktami z Dumą Powiśla. Jeśli ekipa Wisły chce nadal grać na szczeblu centralnym w kolejnych spotkaniach nie może sobie pozwolić na kolejne wpadki, bowiem może się to dla niej skończyć tragedią jaką byłby spadek do rozgrywek makroregionalnych.


Do Grudziądza ekipa trenera Raczyńskiego udała się po niedzielnej porażce z Kotwicą Kołobrzeg i z celem udowodnienia, że wspomniana wcześniej porażka to tylko wypadek przy pracy. Opiekun Dumy Powiśla dokonał aż trzech roszad. Do jedenastki wskoczyli Maksymilian Tkocz, Kamil Kumoch i Maciej Bortniczuk a mecz z ławki oglądali Przemysław Skałecki, Karol Noiszewski oraz Piotr Giel
Niestety spotkanie na stadionie przy Piłsudskiego 14 rozpoczęło się bardzo źle dla ekipy z Puław. Już w 3 minucie spotkania przy jednym ze sprintów urazu doznał kapitan Krystian Puton i mimo próby kontynowania gry kilka minut później trener Raczyński zmuszony był dokonać pierwszej zmiany. Na placu gry zameldował się Noiszewski, a puławianie przez ponad 15 minut nie mogli odnaleźć swojego rytmu oddając pole gry rywalom.
W 8 minucie z rzutu wolnego uderzał Ivan Tsiupa, ale w puławskiej bramce czujnie zachował się Oskar Mielcarz. Im dłużej trwała pierwsza część gry, tym zagrożenie rosło. Najpierw bramkarz Dumy Powiśla musiał ratować swój zespół po strzale Szymona Krocza, a kilka minut później celnie uderzył Patryk Czarnowski. Podobnie jak wcześniej dobrze w puławskiej bramce spisał się Mielcarz, który trzymał w grze swój zespół. Puławianie pierwszy raz poważnie bramce Kacpra Górskiego zagrozlili w 34 minucie. Po szarży lewą stroną Mateusza Klichowicza w idealnej sytuacji znalazł się Bortniczuk, którego strzał ręką zatrzymał obrońca Olimpii. Niestety ku zdziwieniu i rozpaczy wiślaków słabo prowadzący dzisiejsze zawody Łukasz Ostrowski ze Szczecina nakazał grać dalej i przy Piłsudkiego nadal nie widzieliśmy bramek.
W przerwie trener Raczyński dokonał jednej zmiany, na placu gry zameldował się Przemysław Skałecki, który zmienił Kamila Kumocha. Roszady szkoleniowca Wisły Grupa Azoty przyniosły efekty, bowiem puławianie nie dopuszczali rywali pod swoje pole karne i sami byli ekipą groźniejszą. W 61 minucie po uderzeniu z rzutu wolnego Klichowicza Górski odbił śliską piłkę wprost pod nogi Skałeckiego, jednak popularny Skała został zablokowany i skończyło się jedynie rzutem rożnym dla Wisły.
Sześć minut później zadziałało stare piłkarskie przysłowie o niewykorzystanych sytuacjach które się mszczą. Po uderzeniu z rzutu wolnego w wykonaniu Ivana Tsiupy Mielcarz odbił pilkę przed siebie, a futbolówka trafiła pod nogi nie krytego Krocza, który z bliska od poprzeczki wpakował ją do siatki.
Kolejne minuty to mądra gra podopiecznych Mariusza Pawlaka, którzy umiejętnie kradli czas i wybijali z rytmu puławian. Mimo nerwowej końcówki ekipa Wisły Grupa Azoty nie zdołała ani razu pokonać Górskiego i musiała pogodzić się z porażką.
Już w sobotę podopieczni trenera Raczyńskiego zmierzą się ze Skrą Częstochowa.

Olimpia Grudziądz : Wisła Grupa Azoty Puławy 1:0 ( 0:0)
Krocz 67

Olimpia Grudziądz 30. Górski, 4. Kostkowski , 6 Sikorski, 7. Czarnowski, ( 79 42. Rabet 10. Cichoń, 11. Krocz, 16. Glapka ( 68. 8. Kurowski), 29. Rychert, 44. Frelek, 77. Kobryń, 93. Tsiupa

Wisła Grupa Azoty Puławy 13. Mielcarz- 37. Flak, 3. Seweryś, 18. Wiwech, 16. Tkocz,
8. Kumoch, ( 46. 74. Skałecki), 34. Bortniczuk ( 66. 11. Giel), 19. Ponce Garcia ( 66. 17. Nojszewski), 88. Kargulewicz, 91. Klichowicz, 7. Puton ( 6. 99. Noiszewski)

Żółte kartki Tsiupa, Frelek, Kurowski ( Olimpia Grudziądz ) - Wiech, Seweryś, Kargulewicz, Bortniczuk, Kumoch, Nojszewski.

Sędziował Łukasz Ostrowski ( Szczecin)

Widzów 500
more komentarze (25)
Komentarze
#1 | GallAnonim dnia 20/04/2024 14:34 napisał:
Jeżeli ta drużyna ma tak grać, to naprawdę szkoda pieniędzy żeby jeździła po całej Polsce. Myślę, że rezerwy też by tak zagrały. Katastrofa, zero strzałów na bramkę, zero czegokolwiek. Dzieci we mgle. Czy z wiatrem, czy pod wiatr. Było zadzwonić, że w ciemno bierzemy 0-1 i nie tarabanić się na drugi koniec Polski. Trochę oszczędności by było. Chyba historia zatoczyła koło. Pawlak dał 2 ligę, a teraz ją zabrał. Bo trudno w coś wierzyć po takim występie.
#2 | kajtek993 dnia 20/04/2024 14:44 napisał:
Dno i wodorosty grunt to stabilna forma w sobote nastepna klęska zapewne
#3 | GallAnonim dnia 20/04/2024 14:46 napisał:
Wisła perfekcyjnie przygotowana na najważniejszy mecz w sezonie. Zawodnicy wysiedli z autobusu i nie wiedzieli gdzie są i po co przyjechali. Dom wariatów.
#4 | kajtek993 dnia 20/04/2024 16:54 napisał:
Dokładnie kazdy mecz jest teraz o wszystko a gra jak by nie wiedzieli o co grają i jaka jest sytuacja w tabeli tragedia
#5 | GallAnonim dnia 21/04/2024 13:19 napisał:
Emocje opadły, więc na spokojnie, można zrobić remanent. Po obejrzeniu powtórki stwierdzam, że obie drużyny zagrały na poziomie 3 ligi. To była totalna kopanina, w której niestety chociaż Olimpia wiedziała czego chce. Robiła dużo bezproduktywnego wiatru (rogi, wrzutki, wolne), co nie robiło żadnego zagrożenia, a ogólne wrażenie ich (niby) dominacji, tylko wizualne i bardzo zniekształcone, wyolbrzymiły liczne ale jednak bardzo dobre strzały z dystansu (u nas ten aspekt gry nie istnieje). Ponadto widać było, że Olimpia była dobrze przygotowana pod kątem analitycznym. Znali charakterystykę naszych piłkarzy. Jak Skałecki cofnął się w pole karne, to natychmiast padali przy nim, jak muchy. Klichowicza totalnie wyłączyli z gry, co przy braku Giela i Putona, było demontażem drużyny. Nie zmienia to faktu, że Wisła zagrała fatalnie (nie wiadomo co by było gdyby zagrał Puton), szczególnie z przodu (Bortniczuk to nie jest żaden napastnik, więc nikomu krzywdy nie zrobimy), a z tyłu całkiem ok ale niestety znów, chociaż raz, musieliśmy potwierdzić swoją najgorszą cechę, tj. jak przeciwnik nie może, to Wisełka pomoże. Nas nie trzeba szturmować, tylko cierpliwie czekać, aż sami sobie strzelimy. I tak, praktycznie bez walki, w meczu na 0-0, oddaliśmy bardzo ważne punkty. Przykro, ale taka jest rzeczywistość. My bronimy się przed spadkiem i raczej każdy zdrowo myślący kibic taką ewentualność musiał brać pod uwagę. Niestety, ale wróciliśmy do sytuacji sprzed meczu z Olimpią Elbląg, a przecież jeszcze w 68 min. meczu z Kowicą byliśmy prawie w niebie. Sytuacja jest gówniana, ale jeszcze nic nie jest przesądzone, wszystko nadal w naszych głowach i nogach, więc bez pierd... mi tu, walczymy i wierzymy. A łatwo nie będzie, bo sypie się kadra. Zmęczenie sezonem i kartki będą coraz bardziej utrudniać zadanie. Nie wiadomo co z Putonem i Pavlasem. Giel posklejany na 15 min. gry. Wiech teraz wylatuje na 2 mecz za 12 żółtych. Zagrożeni pauzą na 2 mecze są: Skałecki i Noiszewski, a pauzą na 1 mecz: Kargulewicz, Klichowicz, Kumoch, Mielcarz, Flak. Uczulam jeszcze przed zbyt optymistycznym liczeniem na to, že mamy lepszy bilans meczów bezpośrednich. Np. na chwilę obecną mamy lepszy z obiema Olimpiami i Stomilem. GKS przed nami a ze Skrą 4 bramek nie odwrócimy. To dobrze, ale uwaga, bo przestaje to działać kiedy 3 drużyny mają tyle samo punktów, bo wtedy jesteśmy często na końcu. Na koniec 33+6+5=44, cały czas do zrobienia. Jak śpiewa Kravitz ''it ain't over 'til it's over''.
#6 | GallAnonim dnia 21/04/2024 13:31 napisał:
O 13:00 rozpoczął się bardzo ważny mecz dla Wisły. Radunia -Jastrzębie. Czy Radunia już włączyła tryb antybarażowy?
#7 | GallAnonim dnia 22/04/2024 11:26 napisał:
Kwestia ewidentnego zagrania ręką zawodnika Olimpii po strzale Bortniczuka (33 minuta). Kontakt piłka/ręka należy uznać za nieprzepisowy gdy: (1) ma miejsce rozmyślny ruch ręki do piłki, (2) „piłka nieoczekiwana” trafia w dowolne miejsce ręki ułożonej nienaturalnie (położenie rąk/ręki powyżej barku uznaje się za nienaturalne, przy czym o tym czy ręka znajduje się powyżej barku decyduje jej najwyżej położona część (np. dłoń, łokieć). Wyjątkiem od tego (2) będzie przypadek gdy: piłka trafi w rękę zawodnika po „kiksie” (sytuacja z meczu Wisła-KKS, kiedy Noiszewski nabił sobie rękę i nie było karnego) lub przypadkowym kontakcie piłka/ręka szczególnie wtedy gdy zawodnik nie mógł go uniknąć (i prawdopodobnie ten przepis sędzia zastosował w meczu Olimpia-Wisła).
#8 | GallAnonim dnia 22/04/2024 18:31 napisał:
A może i 15. miejsce da utrzymanie https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/1118483/to-moze-byc-koniec-polskiego-klubu-przesadzily-wybory
#9 | GallAnonim dnia 23/04/2024 15:18 napisał:
Przebiliśmy dno i pukamy od spodu, tj. Wisła w 2. lidze po 29 meczach w sezonie (sezon, pkt., miejsce w tabeli):
15/16-52, 3. baraże
12/13-48, 5.
22/23-47, 5. baraże
13/14-43, 6.
14/15-38, 11.
21/22-36, 12.
11/12-35, 10.
17/18-34, 13. spadek
23/24-33, 14. teraz
#10 | GallAnonim dnia 24/04/2024 11:16 napisał:
Jakiś czas temu pisałem, że prawdopodobnym powodem (nadzwyczaj) dobrej gry ŁKS II Łódź (bez szans na awans z powodów regulaminowych i już pewne utrzymanie) jest walka chłopaków o angaż w 1. Drużynie ŁKS, która będzie mocno przewietrzona po sezonie (ŁKS już praktycznie spadł z ESY). Dziś na portalu goal.pl (https://www.goal.pl/ekstraklasa/lks-czekaja-wielkie-zmiany-odejsc-moze-az-trzynastu-zawodnikow/) jest chyba tego potwierdzenie. Pozostaje tylko trzymać kciuki za młodzież z ŁKS II, żeby im się nie odechciało, bo przed nimi jeszcze 3 bardzo ważne mecze dla Wisły, z Olimpią Grudziądz, Skrą Częstochowa i na koniec GKS-em Jastrzębie.
#11 | Likors dnia 24/04/2024 20:40 napisał:
A jakie to ma znaczenie? GA wycofała się dzisiaj ze sponsorowania ZAKSY KK. Kilka dni temu padł Chemik Police, jeszcze wcześniej Unia Tarnów. W najbliższych dniach o wycofaniu się z umów sponsorskich poinformuje ZAP, czyli Azoty pozostają bez sponsora tytularnego, pewnie za chwilę to samo dotknie Wisły. I to jest temat a nie wypisywanie postów o ŁKSie.
#12 | Likors dnia 24/04/2024 20:42 napisał:
Jeśli ktoś nie waha się niemal zlikwidować aktualnego Mistrza Polski w siatkówce kobiet i aktualnego zwycięzcy Ligi Mistrzów w siatkówce mężczyzn, to znaczy, że ktoś wziął się za porządki.
#13 | Likors dnia 24/04/2024 20:43 napisał:
Porównajcie sobie potencjał marketingowy ZAKSY (cała Europa) czy Chemika (pierwsze strony gazet sportowych) z całym szacunkiem z Wisłą Puławy.
#14 | GallAnonim dnia 24/04/2024 23:14 napisał:
Azoty dają zarobić na chleb tysiącom rodzin, a ty pieprz... o losie 20 żelusiów. Chłopie, za kasę z Puław jeden gościo w Motorze miesięcznie ma tyle, co cała kadra Wisły.
#15 | GallAnonim dnia 24/04/2024 23:40 napisał:
Dopisz sobie do listy. https://radio.lublin.pl/2024/04/stadion-zuzlowy-z-nowa-nazwa-a-motor-bez-jednego-ze-sponsorow/
#16 | GallAnonim dnia 25/04/2024 08:12 napisał:
@#12. Oczywiście, że ktoś się wziął za porządki, bo to skandal żeby ZAP sponsorowały całe woj. lubelskie. Dlatego ZAP, jak piszesz "W najbliższych dniach o wycofaniu się z umów sponsorskich poinformuje ZAP". Koniec ze sponsorowaniem: Motorów, Zamościów, Radzyniów. Nikt nic nie mówi o Puławach. Dlatego, jak nie wiesz, to shut your mouth.
#17 | Likors dnia 25/04/2024 10:03 napisał:
Rzeczywiście Gallu, problem nie dotyczy Puław. Czasem faktycznie lepiej się zamknąć Smile https://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/1118951/minister-z-czasow-pis-nie-mogl-sie-powstrzymac-wykorzystal-problemy-zaksy
#18 | GallAnonim dnia 25/04/2024 10:40 napisał:
Zobacz jaka chora sytuacja się porobiła za rządów poprzedniej ekipy. Wszędzie tam, gdzie rządziła jedyna słuszna ekipa, a nie było lokalnego sponsoringu, tam była kasa ze spółek skarbu państwa z całej Polski. Więc mamy np. Chełm i Chełmiankę. Prezydent z ekipy cacy więc sponsorzy: Miasto Chełm, Województwo Lubelskie, Bogdanka, PGE. To samo w Radzyniu plus ZAP. Dalej Stal Mielec, przecież oni graliby dziś z Wólczanką w okręgówce. Kolejny przykład Stal SW. A Motor to już przegięcie pały od zawsze. Komunistyczny wrzód na mapie Lubelszczyzny. Jak jeden został wypalony (Lublinianka), który pod przykrywką wojska doił wszystkie kluby w woj., to komuchy stworzyły następny, Motur, który doi finansowo woj..
#19 | Likors dnia 29/04/2024 17:33 napisał:
Coś cicho się zrobiło. Jak mawia klasyk: " Nikt nic nie mówi o Puławach. Dlatego jak nie wiesz, to shut your mouth". https://www.facebook.com/photo/?fbid=3065943823540582&set=gm.3476300762660658&idorvanity=1642597392697680&locale=pl_PL
#20 | GallAnonim dnia 30/04/2024 11:17 napisał:
Wiesz czym się różni moje „shut your mouth” od twojego? Tym, że moje jest smutne i miało na celu uspokoić sytuację, a twoje jest przejawem dumy i radości. To takie typowo polskie podejście: wiedziałem, a nie mówiłem, miałem rację, jestem debeściak. Pewnie jeszcze głosujesz na jedyną słuszną partię, która prawie ****a całe Puławy, a ciemny lud, który wszystko kupi, idzie, jak zombie, i głosuje w porywach do 50%.
#21 | Likors dnia 30/04/2024 15:24 napisał:
Gallu - całkowicie uspokoiłeś sytuację. Gratuluję i dziękuję w imieniu swoim, no i rzecz jasna puławskich klubów.
#22 | GallAnonim dnia 30/04/2024 18:29 napisał:
Nie ma za co. Ja, korzystając z okazji, chciałbym Tobie też podziękować, pewnie też w imieniu całej społeczności lokalnej, że przekazałeś nam, jako dumny, pierwszy i w skowronkach, tę cudowną i oczekiwaną od dawna informację. Ty nasz bohaterze, Ty jedyny połączyłeś te fakty i nie bałeś się ich głośno powiedzieć. Dzięki twojej odwadze może zagramy w 4 lidze. Albo zastąpimy rezerwy.
#23 | Likors dnia 30/04/2024 18:58 napisał:
"Dzięki twojej odwadze może zagramy w 4 lidze. Albo zastąpimy rezerwy.". No i mamy rozwiązanie teorii spiskowej - GA odcięła finansowanie kilkunastu klubom sportowym w Polsce przeze mnie Smile Trudno to nawet skomentować Smile
#24 | sztacheta11 dnia 03/05/2024 17:36 napisał:
Do Likors - no może w części faktycznie czujesz się winnym tego całego "zamieszania" z GA, ale (bardziej prawdopodobne tak się wydaje), że to była raczej wina ... Tuska ! Także nie bierz tego raczej aż tak bardzo do siebie 😉
#25 | Jasio dnia 03/05/2024 19:03 napisał:
Sztacheta słabe to byłoGrin
Skomentuj newsa
Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto. Nie masz jeszcze konta? Załóż za darmo
  Powrót na górę strony  
Każdy może komentować, ale nie każdy musi. Serwis wislapulawy.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy nie zwiazanych z tematem, zawierajacych wulgaryzmy, reklamy i obrażajacych osoby trzecie. Zapoznaj się z zasadami serwisu.
inne podobne
Gorzki smak remisu
3 lata pracy trenera Mariusza Pawlaka w Wiśle
W Tarnobrzegu zmiana trenera
Dwa lata pracy w Wiśle trenera Mariusza Pawlaka
Zmiana trenera w Stali Stalowa Wola
Mamy to- czyli zwycięski debiut trenera Pawlaka
Pierwsza Akademia Trenera KS Wisła już za nami
Puszcza Niepołomice zmienia trenera
Dziś nazwisko nowego trenera
Zmiana trenera w Lublinie
Będzie zmiana trenera w Świcie
Zmiana trenera w Krakowie
Zmiany trenera nie będzie
W Siedlach zmiana trenera, w Rzeszowie doradza Kuźma
W Łęcznej zmiana trenera
OSTATNIE KOMENTARZE:
Chyba tak się podjarałem tym, że ich wywalimy n...
Mój błąd, przepraszam, remis im wystarczy.
ojobazos spokojnie....jeszcze raz przelicz.
A no tak..... :D
Pogoń ma aktualnie 55 punktów a Kalisz 52 punkt...
W sobotę, godz.14 telefony w rękę i na stadion!...
kotwica - I liga!!! Tak jak pisze AntiRed Pogon...
Pogoń Siedlce nie musi u nas wygrać.
"Lub jeżeli Pogoń zremisuje z Wisłą, KKS wygra ...
Jeżeli już mowa o Pogoni, to wygląda na to, że ...
SR, wystarczy, że zależy Polonii B (w 14 meczac...
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTUJE:
GallAnonim1203 komentarzy
MrMargol933 komentarzy
StaryKibol765 komentarzy
sr1960748 komentarzy
star691 komentarzy
Marcin623 komentarzy
Anti Red612 komentarzy
wst447 komentarzy
steven1974427 komentarzy
kasztan399 komentarzy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE NEWSY:
Grad bramek w meczu z Czarnymi Dęb... 55,288 razy
Przez 10 minut byli w III lidze- c... 44,123 razy
Twierdza Łęczna nadal niezdobyta ... 42,510 razy
Piłkarze apelują o pomoc 40,475 razy
Załatwił nas 17- latek - czyli bez... 40,195 razy
Trener zawieszony! 39,478 razy
Chełmianka- Wisła Puławy 1:2 39,176 razy
Smutek w Puławach 39,164 razy
Historyczni Dryk i Kępka - Mamy Li... 34,296 razy
Kwadrans, który wstrząsnął Tomasovią 33,764 razy