Portal ma 28,701,972 unikalnych wizyt

20/03/2024 19:01
Gorzki smak remisu
Gorzki smak dla piłkarzy i kibiców Wisły Grupa Azoty miał dzisiejszy remis wywalczony w Stalowej Woli z miejscową Stalą. Ekipa trenera Mikołaja Raczyńskiego prowadziła już bowiem przy Hutniczej 2:0 i wydawało się, że upragnione 3 oczka wrócą na Lubelszczyznę. Niestety niesieni głośnym dopingiem swoich kibiców piłkarze Stalówki w końcówce zdołali wyrwać wiślakom jeden punkt i w dobrych nastrojach mogli udać się do domów.

Opiekun Dumy Powiśla po piątkowej porażce z Sandecją Nowy Sącz dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie naszego zespołu. Do bramki wrócił Oskar Mielcarz a na ławce usiedli Karol Noiszewski, Janusz Nojszewski oraz Meksykanin Manuel Ponce Garcia. W ich miejsce zobaczyliśmy Kamila Kargulewicza oraz Daniana Pavlasa oraz Macieja Bortniczuka.
Pierwsze minuty to bardzo dobra i odważna gra puławian. W 3 minucie minimalnie niecelnie na bramkę Wojciecha Muzyka uderzał Maciej Bortniczuk a kilka sekund później precyzji zabrakło Mateuszowi Klichowiczowi. Mimo dobrego początku okazję do otworzenia wyniku spotkania mieli także gospodarze, po centrze z rzutu rożnego głową uderzał Jakub Banach, ale na szczęście dla puławian piłka odbiła się od górnej strony poprzeczki i wyszła poza pole gry.
Siedem minut później czujność Oskara Mielcarza sprawdził strzałem głową Adam Imiela, ale wypożyczony ze Ślaska Wrocław bramkarz był czujny i nie dał się zaskoczyć. W 28 minucie chwile radości przy Hutniczej miała nieliczna grupa kibiców z Puław. Po dobrym przechwycie w środku pola futbolówka trafiła do Mateusza Klichowicza, który wyłożył ją do Macieja Bortniczuka a były gracz Jagiellonii Białystok strzałem w okienko pokonał Muzyka.
Trudno opisać konsternację na trybunach, bowiem miejscowi nastawiali się na łatwą wygraną i na pewno nie spodziewali się, że jako pierwsi stracą gola.
W 33 minucie z rzutu wolnego uderzał Imiela, ale kolejny raz Mielcarz nie dał się zaskoczyć i zbił futbolówką na aut bramkowy.
W 40 minucie gry konsternacja gospodarzy sięgnęła zenitu, bowiem po ładnej akcji bramkę dla Dumy Powiśla zdobył Piotr Giel i to ekipa Wisły Grupa Azoty prowadziła.
Niestety puławianie nie potrafili utrzymać dwubramkowego prowadzenia do zakończenia pierwszej połowy gry. W 45 minucie gry w polu karnym Wisły upadł Pioterczak i gdy wydawało się, że sędzia Patryk Świerczek puścił grę po nieudanej akcji wrócił do tej sytuacji i podyktował kontrowersyjny rzut karny. Tym razem górą w pojedynku Mielcarza i Imieli górą okazał się ten drugi i ekipa trenera Ireneusza Pietrzykowskiego mogła cieszyć się z bramki kontraktowej, która zwiastowała spore emocje w drugich 45 minutach.
Trzy minuty po wznowieniu gry wydawało się, że ręką w swoich polu karnym po centrze Klichowicza zagrał jeden z graczy Stali, jednak tym razem arbiter z Brzeska nie przerwał gry i nakazał grać dalej. Minutę później w dobrej sytuacji przestrzelił Kargulewicz . Nie były to jednak ostatnie sytuacje dla puławian. Kolejne to szansa Klichowicza z 62 minuty gry oraz kolejna próba Kargulewicza z którą poradził sobie Muzyk. Gospodarze odpowiedzieli uderzeniem Jakuba Górskiego oraz Kacpra Chełmeckiego w 77 minucie spotkania. Cztery minuty później piłkę meczową na nodze miał Kamil Kargulewicz, jednak po kolejnej składnej akcji były gracz Siarki Tarnobrzeg minimalnie przestrzelił.
Niestety ta sytuacja zemściła się w 86 minucie kiedy po centrze z lewej strony obronie Wisły urwał się Jakub Banach, który głową skierował futbolówkę do siatki.
Mimo ambitnych prób do końca spotkania przy Hutniczej nie padły już żadne bramki i obie ekipy schodziły z boiska z remisem, który może cieszyć Stalówkę. Już w niedzielę w Bytomiu ekipa Dumy Powiśla zmierzy się z miejscową Polonią.

Stal Stal Stalowa Wola : Wisła Grupa Azoty Puławy 2:2 ( 1:2)