Portal ma 28,572,046 unikalnych wizyt

24/04/2010 18:43
Klątwa Zwolenia trwa nadal

Nie udało się przełamać złej passy w Zwoleniu piłkarzom puławskiej Wisły. Dziś po słabym meczu i bramce straconej w 92 minucie meczu puławianie przegrali ze Stalą Sanok 1:2 i zamiast przeskoczyć w tabeli swoich rywali, znowu niebezpiecznie zbliżyli się do zespołów walczących o utrzymanie w tabeli. Ostatni raz przy Parkowej wiślacy wygrali 19 września 2009 roku, kiedy to podopieczni Jacka Fiedenia pokonali ostatnie w tabeli Orlęta Radzyń Podlaski 3:0.

Fotoreportaż ze spotkania (fot. Marian)

Od samego początku rozgrywanego przy idealnej pogodzie spotkania gra toczyła się głównie w środku pola i nieliczna publiczność, która zdecydowała się zapłacić 8 złotych za bilet czekać musiała do 15 minuty, kiedy to pięknym uderzeniem głową popisał się Rafał Rzędzicki. Tym razem jednak piłka po uderzeniu młodego zawodnika nie chciała wpaść do bramki strzeżonej przez Łukasza Psiodę, bowiem po odbiciu jej przez golkipera Stali uderzyła w słupek i wyszła w pole. Cztery minuty później pierwszy raz czujność Kamila Beszczyńskiego sprawdzili goście a konkretnie Rafał Nikody, ale uderzenie pomocnika Stali poszybowało wysoko na poprzeczką bramki Wisły. Na kolejne ciekawe akcje musieliśmy czekać do 30 minuty, kiedy to drugi raz groźnie zaatakowali przyjezdni. Tym razem na bramkę Dumy Powiśla uderzał Paweł Kosiba. . Uderzenie bardzo gracza z Sanoka w dobrym stylu obronił jednak Beszczyński. Na tym tak naprawdę skończyły się emocje w tej części gry, bowiem obie ekipy myślały głównie o tym aby gola nie stracić i czekały na gwizdek sędziego Andrzeja Kucharskiego, który pozwolił bym im odpocząć w szatni przez 15 minut.

Drugą odsłonę wiślacy rozpoczęli z animuszem. Już w 48 minucie spotkania na uderzenie na bramkę Psiody zdecydował się Rafał Rzędzicki, jednak uderzenie młodego napastnika Wisły było zbyt lekkie i golkiper przyjezdnych nie miał żadnych problemów, aby złapać piłkę. W 55 minucie kolejny raz wiślaków od straty gola uratował Beszczyński, który w ładnym stylu obronił uderzenie jednego z przyjednych. Jednak minutę później już nawet dobrze grajacy bramkarz z Puław nie mógł nić zrobić. W polu karnym przewrócił się Maciej Kozicki i sędzia Kucharski wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki Wisły. Pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się Rafał Nikody, który poważnie zmartwił kibiców przy Parkowej. Jednak radość gości z prowadzenia trwała dosłownie minutę, bowiem na solową akcję zdecydował się Łukasz Giza, którego w polu karnym sfaulował bramkarz Stali Łukasz Psioda i sędzia Kucharski drugi raz w przeciągu 60 sekund podyktował rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem zdobył bramkę dla Dumy Powiśla. Po strzelonej bramce wydawało się, że podopieczni Jacka Fiedenia ruszą do zdecydowanych ataków, tak aby zdobyć u siebie trzy punkty. Nic jednak mylnego. Wiślacy może i chcieli zdobyć bramkę, ale gospodarze po prostu nie mieli pomysłu na sforsowanie obrony gości. Najbliżej pokonania Psiody był w 74 minucie Łukasz Giza, który z ostrego kąta zamiast do siatki trafił w słupek. Jak to mówi stare piłkarskie przysłowie nie wykorzystane sytuacje się mszczą. Niestety to stare powiedzenie sprawdziło się w 92 minucie spotkania, kiedy goście zdobyli bramkę na wagę 3 punktów. Szczęśliwym strzelcem Stali został Mariusz Sumara, który wykorzystał dogranie z rzutu wolnego w pole karne Wisły i zapewnił gościom 3 punkty. Chwilę po tej sytuacji sędzia Kucharski zakończył spotkanie i to Stal mogła cieszyć się z wygranej. Niestety wiślacy kolejny raz pokazali, że nie potrafią rozegrać dwóch dobrych spotkań pod rząd i kolejny już raz przekonaliśmy się, że w przypadku naszej drużyny działa stwierdzenie klątwy Zwoleń, gdzie wiślacy prezentują o połowę mniejsze umiejętnośći niż na wyjeździe. Teraz przed podopiecznymi Jacka Fiedenia spotkanie z rezerwami Górnika Łęczna. Jak pokazali gracze Podlasia Biała Podlaska z łęcznianami udaje się zdobyć punkt. Trzeba jednak grać na 100% swoich możliwości. Miejmy nadzieję, że w środę nasi gracze pokonają nie tylko górniczą jedenastkę, ale i klątwę Parkowej, która ich prześladuje od września.

Wisła Puławy: Stal Sanok 1:2 ( 0:0)