Portal ma 28,701,089 unikalnych wizyt

26/09/2023 16:55
Pucharowa przygoda trwa dalej

W bardzo dobrych humorach opuszczali dziś stadion przy Hauke-Bosaka kibice puławskiej Wisły. Ekipa prowadzona przez trenera Michała Pirosa po bardzo dobrej drugiej połowie spotkania pokonała występujący w Fortuna I lidze zespół Chrobrego Głogów 3:1 i zameldowała się w 1/16 rozgrywek.

Puławianie do wtorkowego spotkania podchodzili po niezbyt udanych spotkaniach ligowych w których zanotowali dwa remisy i porażkę z Olimpią Elbląg. Szkoleniowiec Wisły Grupa Azoty w związku z tym dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie swojej ekipy. W bramce kibice mieli okazję zobaczyć Pawła Łakotę, który zastąpił Oskara Mielcarza a w polu dwójkę nowych graczy powracającego do zespołu Wisły Grupa Azoty Jana Flaka oraz Maksymiliana Tkocza. Na ławce spotkanie rozpoczął Kamil Kargulewicz, którego zastąpił Mateusz Kaczmarek.
Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście. Już w 4 minucie gry obrońcy Dumy Powiśla zostawili zbyt dużo miejsca Szymonowi Bartlewiczowi, który popisał się ładnym strzałem zza pola karnego i pokonał Pawła Łakotę. Goście po tej bramce praktycznie przestali grać. Podopieczni trenera Piotra Plewni cofnęli się do ataku oddać miejsce do gry zespołowi Wisły Grupa Azoty, który maił ogromne problemy ze stwarzaniem okazji na gola. W 30 minucie gospodarze oddali pierwszy celny strzał na bramkę Karola Dybowskiego. Uczynił to Mateusz Klichowicz, jednak uderzenie kapitana Dumy Powiśla było zbyt lekkie i były bramkarz tarnobrzeskiej Siarki i Piasta Gliwice nie miał kłopotów z chwytem futbolówki.
Kolejne minuty upływały na spokojnej grze po obwodzie, bowiem ekipa z Głogowa nie kwapiła się do ataków licząc jedynie na kontry i dobrze się broniąc. W związku z tym po pierwszych 45 minutach przy Hauke-Bosaka kibicom humory nie dopisywały.
Kilka minut po rozpoczęciu drugiej części gry do ataków ruszyli zmotywowani wiślacy. W 47 minucie po centrze Mateusza Kaczmarka piłka trafiła do Klichowicza, ale uderzenie kapitana Wisły Grupa Azoty poszybowało nad bramką Chrobrego.
Dziesięć minut później gospodarze wyrównali stan meczu. Z prawej strony piłkę w pole karne dograł Jan Flak a najprzytomniej w polu karnym gości zachował się Klichowicz i sprytnym szczupakiem posłał futbolówkę do siatki. Po tej bramce puławianie uwierzyli w swoje umiejętności. W 59 minucie Damian Kołtański wypuścił w tempo Mateusza Klichowicza, który minął Dybowskiego i skierował piłkę do pustej bramki. Po tym golu podopieczni Piotra Plewni ruszyli do ataków. W 66 minucie gry z rzutu wolnego uderzał Eryk Pieczarka, ale Paweł Łakota nie miał problemów z chwyceniem piłki. W odpowiedzi strzałem z rzutu wolnego Dybowskiego próbował zaskoczyć Kluchowicz, ale tym razem pomocnikowi Wisły Grupa Azoty zabrakło precyzji. Tej nie zabrakło w 77 minucie gry, kiedy właśnie Kliszi dogrywał piłkę Dawidowi Retlewskiemu a rosły napastnik Dumy Powiśla z bliska pokonał bramkarza rywali.
Po tej bramce jasne stało się, że tylko kataklizm może zabrać ekipie trenera Michała Pirosa awans do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski. Puławianie mądrze cofnęli się i czyhali na kontry. W 5 minucie doliczonego czasu gry jedna z nich mogła zakończyć się bramką dla Wisły Grupa Azoty, ale Karol Dybowski poradził sobie z uderzeniem Kamila Kargulewicza. Mimo zmarnowanej okazji kibice przy Hauke-Bosaka mogli się jednak cieszyć bowiem chwilę później Patryk Świerczek zakończył to spotkanie i puławianie mogli cieszyć się z wygranej i awansu do kolejnej rundy, której spotkania zaplanowano na listopad.
W niedzielę piłkarzy Wisły Grupa Azoty czeka powrót do ligowej rywalizacji. Puławianie udadzą się w jednej z najdalszych wyjazdów do Kołobrzegu na spotkanie z Kotwicą. Do Puław wrócą 7 października na spotkanie z Olimpią Grudziądz.

Wisła Grupa Azoty Puławy : Chrobry Głogów 3:1 ( 0:1)