Portal ma 29,678,210 unikalnych wizyt

21/09/2024 19:57
Częstochowa nadal niezdobyta
Niestety wszystko ma swój koniec - tak można podsumować dzisiejszy mecz w wykonaniu puławskiej Wisły. Ekipa trenera Macieja Tokarczyka, która zagrała trzecie spotkanie w ciągu 7 dni uległa w Częstochowie miejscowej Skrze 2:1, chociaż jak pokazał przebieg spotkania wcale tak nie musiało być, bowiem wiślacy mieli sporą przewagę jednak ich akcjom zabrakło wykończenia.

Trener Tokarczyk nie zdecydował się na zmiany w wyjściowym składzie Dumy Powiśla w porównaniu do środowego spotkania w Jastrzębiu-Zdroju. Do meczowej kadry wskoczył zaś wracający po urazie Jusuf.
Wiślacy dobrze rozpoczęli spotkanie na stadionie Skry, bowiem już w 3 minucie mogli prowadzić 1:0. Dobrym strzałem zza pola karnego popisał się Marcel Zylla, jednak w częstochowskiej bramce dobrze spisał się Filip Kramarz, który odbił piłkę na rzut rożny. Kilka minut później puławianie mogli przegrywać, bowiem po jednym ze wślizgów piłkę nieszczęśliwie w stronę bramki skierował Adam Gałązka, ale futbolówka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Jana Szpaderskiego i wyszła w pole.
W 10 minucie bramkarz Wisły musiał wykazać się umiejętnościami po strzale Mateusza Winciersza,, który próbował zdobyć gola uderzeniem zza pola karnego. Trzy minuty później w ślady byłego zawodnika Piasta Gliwice poszedł kolejny wychowanek Piastunek Jakub Niedbała, który uderzył mocno i zdobył bramkę z cyklu stadiony świata.
Kolejne minuty to kolejna, ale zbyt lekka próba Zylli oraz w odpowiedzi szalony rajd ex-wiślaka Kacpra Kaczorowskiego, który uderzył jednak w słupek puławskiej bramki. W 30 minucie znów urodzony w Legionowie zawodnik mógł wpisać się na listę strzelców, ale tym razem Szpaderski złapał futbolówkę i zażegnał niebezpieczeństwo.
W 31 minucie spotkania kolejny raz w częstochowskiej bramce dobrze spisał się młody Kramarz, który obronił uderzenie Kamila Kumocha, a siedem minut później po wrzutce Kacpra Piątka z prawej strony boiska precyzji przy strzale głową zabrakło Marcinowi Stromeckiemu. Końcówka pierwszej części gry to po jednej okazji dla obu ze stron, dla Skry okazję miał po solowej akcji Winciersz a dla wiślaków w 42 minucie gry Zylla, który otrzymał idealne podanie od Sebastiana Kozieja, jednak w sytuacji sam na sam fatalnie przestrzelił.
Początek drugiej połowy, podobnie jak i pierwszej należał do Wisły. W 49 minucie gry po sporym zamieszaniu w polu karnym Skry futbolówka trafiła do Stromeckiego, który jednak minimalnie się pomylił.
Minutę później Kargulewicz idealnie obsłużył podaniem Kozieja, jednak młody zawodnik Wisły pomylił się i przestrzelił. W 53 minucie gry gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie. Po niezłej akcji na bramkę Szpaderskiego uderzył Piotr Nocoń, jednak piłka odbiła się od pleców Łukasza Kabaja i ostemplowała jedynie poprzeczkę bramki Wisły.
Koleje minuty to bardzo dobra gra w obronie gospodarzy, którzy uważnie wytrącali podopiecznych trenera Tokarczyka z uderzenia. Piłka krążyła co prawda po obwodzie jak w piłce ręcznej, jednak ciężko było ekipie Dumy Powisla zagrozić bramce Kramarza. Sporo ożywienia w poczynania ofensywne Wisły wniósł Jusuf, jednak i on nie zdołał wpisać się na listę strzelców.
W końcówce puławianie zaatakowali całym zespołem, co wykorzystali gospodarze. W 88 minucie błąd popełnił Patryk Waliś, piłka trafiła w pole karne do Kacpra Noworyty, którego blokował Łukasz Kabaj. Napastnik Skry wykorzystał kontakt z obrońcą Wisły i sędzia Maciej Kuropatwa z Katowic podyktował rzut karny dla gospodarzy. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Niedbała i jasne stało się, że Wisła dziś nie wygra. Mimo tego puławianie do końca. W 1 minucie doliczonego czasu gry puławianie zdobyli bramkę kontaktową. Strzał Stromeckiego z rzutu wolnego dobił Kramarz, jednak dobitki Kumocha młody zawodnik Skry nie był w stanie złapać i przy Loretańskiej mieliśmy emocje. Niestety zespołowi trenera Tokarczyka zabrakło już czasu i do Puław musieli wrócić bez żadnego dorobku.
Już w niedzielę zespół Dumy Powisla na swoim terenie zmierzy się z zespołem Polonii Bytom. Początek tego spotkania o 19:35.

Skra Częstochowa : Wisła Puławy 2:1 ( 1:1)