Portal ma 28,729,020 unikalnych wizyt

21/08/2021 19:14
Porażka z kontrowersją w tle

Nie udało się ekipie Wisły sprawić ogromnej niespodzianki w spotkaniu z faworyzowaną Chojniczanką Chojnice. Zespół Dumy Powiśla po 90 minutach uległ zespołowi rywali 2:1 tracąc drugą bramkę w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach.

Trener Mariusz Pawlak dokonał tylko jednej zmiany co do wygranego spotkania z Pogonią w Grodzisku Mazowieckim. W miejsce Łukasza Kacprzyckiego do wyjściowej jedenastki wskoczył wracający po kartkowej pauzie Ednilson Furtado.
Pierwsze minuty rozgrywanego w świetle kamer TVP Sport spotkania to wiele walki. Widać było, że puławianie nie przestraszyli się faworyzowanego rywala z województwa pomorskiego i podjęli walkę. Na pierwszy strzał czekaliśmy do 18 minuty, kiedy to strzałem z dystansu Piotra Owczarzaka próbował zaskoczyć Sebastian Olszewski.
W 30 minucie pierwszy raz groźniej zaatakowali wiślacy, dobrze z dystansu uderzał Carlos Daniel, a piłka po nogach rywali wyszła na rzut rożny. Dwie minuty później znowu w roli głównej wystąpił Portugalczyk, który po wrzutce Kacpra Kondrackiego uderzył minimalnie obok bramki strzeżonej przez Kamila Brodę.
Sześć minut później puławianie objęli prowadzenie. Tym razem idealnie z lewej strony piłkę w pole karne wrzucił były gracz Chojniczanki Emil Drozdowicz. Idealnie dogranie wykorzystał Krystian Puton, który głową pokonał bezradnego Brodę.
Drugie 45 minut lepiej rozpoczęli wiślacy, którzy chwilę po pierwszym gwizdku Marcina Szreka z Kielc mogli prowadzić 2:0. Po wrzutce Kondrackiego w piłkę nie trafił jednak Carlos Daniel i ekipa gości mogła odetchnąć. W 52 minucie szczęście dopisało wiślakom, bowiem Lukas Kuban o mały włos nie skierowałby piłki do własnej bramki ale Piotr Owczarzak popisał się refleksem i odbił zmierzającą do siatki futbolówkę. Chwilę później Maciej Kona obił poprzeczkę bramki Dumy Powiśla, ale to nie był koniec emocji. W 53 minucie w mur z rzutu wolnego uderzył Carlos Daniel a dobitka Krystiana Putona była zbyt lekka i pewnie poradził sobie z nią Broda.
Goście stan spotkania wyrównali w 77 minucie a Owczarzaka w zamieszaniu podbramkowym pokonał Mateusz Bartosiak. Jeszcze gorsze humory kibice przy Hauke-Bosaka mieli w 85 minucie, kiedy to Tomasz Mikołajczak upadł w polu karnym Wisły a sędzia Marcin Szrek zdecydował się podyktować rzut karny dla rywali. Mimo ogromnych protestów kapitana Wisły Mateusza Pielacha arbiter z Kielc swojej decyzji nie zmienił i goście stanęli przed szansą objęcia prowadzenia. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Kona i mimo , że Owczarzak wyczuł intencję strzelca nie był w stanie zatrzymać futbolówki,która wpadła do siatki.
Kilka minut później w polu karnym upadł Adrian Paluchowski, ale tym razem gwizdek arbitra milczał. W doliczonym czasie gry remis Wiśle mógł dać Dylan Ruiz- Diaz, który popisał się ładnym strzałem zza pola karnego, ale w chojnickiej bramce dobrze spisał się Kamil Broda, który wybił zmierzającą w okienko piłkę.
Mimo walki do ostatnich sekund puławianie nie zdołali wyrównać stanu spotkania i musieli pogodzić się z drugą w sezonie porażką. Szkoda, o porażce zadecydowała kontrowersyjna decyzja arbitra. Już w sobotę ekipa Dumy Powiśla uda się do Kalisza na spotkanie z KKS-em 1925, który prowadzony jest przez byłego opiekuna Wisły Ryszarda Wieczorka.

Wisła Puławy : Chojniczanka Chojnice 1:2 ( 1:0)
Puton 38 - M.Bartosiak 77, Kona 85(k)

Wisła PuławyOwczarzak- Cheba- Wiech, Pielach, Kuban, Puton, Ednilson Furtado ( 90 B.Bartosiak), Kondracki ( 64 Lisowski) Carlos Daniel, ( 90 Ruiz-Diaz),Drozdowicz ( 64 Kacprzycki), Paluchowski

Chojniczanka ChojniceBroda- Grolik ( 78 Byrtek). M.Bartosiak, Pląskowski, Kona, Mazek ( 74 Klichowicz), Grobelny, Mikołajczyk, Skrzypczak ( 74 Mikołajczak),Olszewski ( 74 Emche), Wolsztyński ( 46 Rakowski)

Żółte kartki Kondracki, Pielach ( Wisła) - Olszewski, Skrzypczak, Grobelny, M.Bartosiak, Mikołajczyk ( Chojniczanka)

Sędziował Marcin Szrek ( Kielce)

Widzów 500
more komentarze (34)
#1 | wst dnia 21/08/2021 19:25 napisał:
Weźcie Piotrka z tej bramki on jest za mały !
#2 | Stasiczek dnia 21/08/2021 21:27 napisał:
wst zgadzam się. Masakra. Kto go tam postawił. Dziś pierwsza bramka z jego winy. Za mały żeby złapać piłkę lub żeby sparować ja na róg lub do boku. Przy karnym za krótkie ręce. Piotrku. Chodzi mi o pana od relacji. Cenię sobie twoje relacje ale czy mi się wydaje że może czasami jesteś zbyt pobłażliwy dla owczarzaka? Chodzi mi o to że czasem piszesz że piłka nie do obrony lub że zakotłowało się w polu karnym. Napisz jak było. Dziś owczarzak zawalił 1 bramkę. Nie pierwszą w tym sezonie. To tylko tak na marginesie ale weź to pod uwagę.
#3 | Jasio dnia 21/08/2021 22:51 napisał:
Brawo Panowie bardzo ładny mecz a sędzia do bani. Głowy do góry i teraz na Kalisz.
#4 | wst dnia 22/08/2021 10:05 napisał:
Z naszej strony bardzo dobry mecz . Wstawić Kacpra do bramki i będzie dużo lepiej
#5 | GallAnonim dnia 22/08/2021 13:37 napisał:
Ileż to razy szambo wybijało w komentarzach nt. braku wychowanków w 1. drużynie. No i proszę, już szubienica gotowa dla jedynego. Hipokryzja to jednak nasz sport narodowy.
#6 | ojobazos dnia 22/08/2021 14:39 napisał:
Niestety taka jest mentalność kibiców w Puławach. Jak nie ma wychowanków to kilkadziesiąt komentarzy o szkoleniu w klubie i braku wychowanków. Od prawie roku w ekipie Wisły regularnie występuje jeden wychowanek to od samego początku pojawiły się komentarze, że nie on na ławkę a niech gra ktoś inny.
Jasne popełnił błąd przy bramce na 1:1, ale trzeba przyznać, że wybronił Wiśle kilka sytuacji w tym strzał Kubana w swoją bramkę. Piotrek to młody chłopak, nadal się uczy i rozwija. Warto porównać jak grał nogami rok temu a jak gra teraz. Potrzeba czasu, żeby złapał doświadczenia na tym poziomie rozgrywek.
#7 | StaryKibol dnia 22/08/2021 16:05 napisał:
Sz.Kibice Wisly... Najslabsza w tej chwili formacja sa Panowie bramkarze .. Taka jest moja ocena i kilku kibicow oj piknikow od 50 paru lat kibicujacych Wisle... Bramkarze max 3 liga...Dla mnie nie ma znaczenia Wychowanek czy sasiad czy syn Pana Prezesa jak odstaje od poziomu .. To albo ciezka praca i sZkolenie ...albo Lawa...Wedlug Was jak Wychowanek To moze byc nawet kulawy???? .Ktos napisal jak tak mozna traktowac Wychowanka...Kibic ma takie prawo.... Ajak klub potraktowal P.Szczotke i innych... Moze sie do tego Redakcla i Klakierzy odniosa.. Nie pisze jakie mam uwagi szczegolowe do Panow w bramce bo bylo by Grubo... Pozdrawiam SK..
#8 | StaryKibol dnia 22/08/2021 17:09 napisał:
daleki jestem od hipokryzji i szubiennic...Co ma slaba postawa Bramkarzy z Tymi Panami co krzyczelli na zla gre Panow w bramce..Za kilka meczy sami bedziecie krzyczec...Broniliscie tren....Mag.... jaki dobry Krytykannci SK i SR 1960 plus inni.. Gdzie dzis Biedaki jestescie???????
#9 | Stasiczek dnia 22/08/2021 17:39 napisał:
Starykibol zgadzam się z tobą. Nie ważne czy jest wychowankiem. Odstaje od poziomu i to jest tu kluczowe.
#10 | wst dnia 22/08/2021 19:19 napisał:
Wychowane czy mody chłopak gra gdy jest poprostu lepszy . Głupie przepisy dal młody po 90 minut w meczu . Wiec teraz nie ma znaczeni czy jesteś lepszy czy nie minuty nasz patologia…. Niezgoda nie potrzebował statusu młodzieżowca . Piotrek fajnie się rozwija a powinnien pójść na wypożyczenie żeby się rozwija . Nie chce prorokować ale jest szansa powalczyc o baraże albo bać się do końca o ligowy byt . Kibice już nie chcą takich emocji jak w ostatnim sezonie w 2 lidze , głupia utrata punktów powoli może do tego prowadzić . Piotr jest spoko ale może niecnej poziom ? Szkoda ze brakuje mu pare cm wtedy dałby rade
#11 | Annos dnia 22/08/2021 20:54 napisał:
Te parę centymetrów można nadrobić w innych elementach psychofizycznych i sztab trenerski doskonale o tym wie....lecz trzeba czasu żeby Piotrek to nadrobił, i nadrobi to bo nie ma innego wyjścia, innego bramkarza nie będzie. Teksty że trzeba zmienić bramkarza na pewno mu nie pomagają.
Druga sprawa to poziom sędziowania....dla mnie dno dna...kompletna kompromitacja . Brak jakiejkolwiek linii sędziowania, konsekwencji oceny sytuacyjnej....od pierwszych minut PAN sędzia pokazał nam kto będzie najważniejszy na boisku, niestety. Na boisku to piłkarze są gwiazdami....sędzia tłem. PAN Szrek ma dużo więcej do nauczenia się niż Nasz Piotrek bramkarz
#12 | Annos dnia 22/08/2021 21:07 napisał:
StaryKibol nie mogę pojąć Twojej filozofii i sposobu postrzegania meczy Wisły....masz jakiś wyidealizowany obraz zwyciężającej Wisły za każdym razem. Obudź się, to tylko sen. Wisła to drużyna, drużyna to jedność. Wygrywa zespół i przegrywa zespół. Jeżeli ktoś popełnia błędy w meczu to pozostali muszą je naprawiać, jeżeli bramkarz nie jest doskonały to reszta drużyny musi zrobić wszystko żeby przeciwnik nie miał okazji do korzystania z tych błędów.
#13 | Stasiczek dnia 22/08/2021 21:11 napisał:
Ludzie. Każdy wie że takie komentarze mu nie pomagają ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Piotrek może bronić najwyżej w 3 lidze. 2 liga to szczebel centralny. To już nie jest gra z drużynami typu Łagów biała podlaska czy giebłutów. W 2 lidze grają stal Rzeszów Chojniczanką motor czy nawet KKS. Które błędów bramkarza nie wybaczają. I nie strzelimy im 5 bramek czym wszystko nadrobimy. Naprawdę spójrzmy prawdzie w oczy. Mam swoje zdanie. Proszę to uszanować.
#14 | ojobazos dnia 22/08/2021 22:22 napisał:
Stasiczek na jakiej podstawie to określasz? Założę się, że w kwietniu tego roku jak Piotrek obronił w Chełmie karnego to krzyczałeś brawo Piotrek. Nie zapominaj, że i w tych spotkaniach w II lidze obronił kilka ważnych piłek. Niestety jak każdemu zdarzyły mu się dwa błędy z Bełchatowem i wczoraj. Życie trzeba otrzepać się i iść dalej.
Dla mnie prawdziwy kibic wspiera swojego zawodnika. Pomijam czy to wychowanek czy nie ale reprezentuje barwy Wisły, dlatego głupio słuchać jak z trybun słychać coś zupełnie innego.
Panie Piotrze głowa do góry. Prawdziwi kibice są z Panem
#15 | Stasiczek dnia 23/08/2021 00:48 napisał:
Doskonale pamiętam karnego z Chełmem. Nie rajcowalem się tym i nie krzyczałem brawo! To był mecz o nic. Nie śledziłem nawet transmisji. Dopiero po meczu to zobaczyłem. Powiedziałem że mam nadzieję że nie ostatni raz. Wierzę w owczarzaka ale rzeczywistości nie zagniemy i trzeba spojrzeć prawdzie w oczy
Rozumiem twoje zdanie ojobazos. To oczywiste że kibice powinni stać murem za swoimi piłkarzami ale kiedyś cierpliwość się kończy. Oczywiście niektóre gołe stracone były nie z jego winy ale 3 bramki chodzi mi tu o 1 z Chojniczanką i Bełchatowem a także delikatnie zawalił 1 z Lechem. Każdy popełnia błędy ale jemu błędy zdarzajal się za często. Wierzę że Kacper wejdzie za Piotrka i centymetry zrobią różnice. Może Piotrek powinien pójść na wypożyczenie. Tak było by najlepiej dla niego.
#16 | ZdzislawDzialacz dnia 23/08/2021 09:08 napisał:
Co do Owczarzaka to spokojnie - za rok juz nie będzie mlodziezowcem wiec nie będzie bronił, chyba ze Wisła znów awansuje do 3 ligi. A jego wzrost rekompensuje inny, wiadomo jaki atut. Tak wiem ze ojobazos napisze o byciu malkontentem, ale jeśli to jest najlepszy wychowanek klubu to coz. Certyfikacja PZPN nam nie grozi. I brawo dla Chojnic.

Pozdrawiam, Zdzisław
#17 | ZdzislawDzialacz dnia 23/08/2021 09:14 napisał:
Nie chce, żebyście zrozumieli mnie źle, ale po prostu ciężko mu będzie w 2 lidze, w solidnej drużynie 3 ligi da radę jeszcze, ale na szczeblu centralnym braku wzrostu nie przeskoczy. Natomiast w klubie nie było tematu żadnego nowego bramkarza, po tych babolach to się nie zmieni, bo tu się nikt do błędu nie przyzna
#18 | Stasiczek dnia 23/08/2021 09:59 napisał:
Zdzisławdziałacz. Zgodzę się z tobą, ale Kacper też jest młodzieżowcem. A przynajmniej tak mi się wydaje. Ma tyle samo lat co Piotrek i nawet jest o kilka miesięcy młodszy. Więc czemu on nie broni? Piotrek już dawno powinien pójść w odstawkę. Przepraszam za określenie.
#19 | Annos dnia 23/08/2021 10:02 napisał:
Chojnice + karny z rękawa Pana Szreka =porażka Wiały!!!!!!
#20 | Annos dnia 23/08/2021 10:03 napisał:
WISŁY...sorki
#21 | wst dnia 23/08/2021 15:01 napisał:
Piotrek głowa do góry będzie dobrze. Nikt go nie hejtuje ale myślę że każdy z tyłu głowy ma to że w tej drugiej lidze granica między barażami a strefą spadkową jest mała. I jak już prowadzimy z taką Chojniczanką to nie możemy frajersko tracić bramek. Bo potem to może nas drogo kosztować. Jak widać liga jest wyrównana drużyna która realnie odstaje to Stal Rzeszów. Reszta może spokojnie ze sobą rywalizować. Ja już dziękuje za emocję w Maju czy utrzymamy się czy nie . Spadek może zakończyć piłkę w Puławach ... Do końca Sierpnia można jeszcze kogoś zatrudnić .
#22 | Marcin dnia 23/08/2021 16:40 napisał:
Brakuje mi komentarzy osób z Niedrzwicy przy okazji meczu rezerw, bo Wisła zagrała w mocnym składzie niczym Lech 2. Ale w sumie pokonali naszych to co się mają skarżyć.
#23 | GallAnonim dnia 26/08/2021 11:14 napisał:
W ostatniej kolejce 3 ligi, gr. 4 Cracovia II grała z Wólczanką. Cracovia II tylko z nazwy, bo cała wyjściowa 11 składała się z graczy 1. Cracovii. Efekt? 1-1. Ta biedna (nie chodzi o finanse) Wólczanka prowadziła do 79. minuty. Można?
#24 | Marcin dnia 26/08/2021 12:26 napisał:
A tu płacz i lament że Lech paru gości spoza osiemnastki meczowej pierwszej drużyny wziął.
#25 | star dnia 27/08/2021 17:57 napisał:
Narzekacie na postawę Piotra Owczarzaka w bramce puławskiej Wisły( ja również) a to on głównie powoduje że po pięciu kolejkach w klasyfikacji Pro Junior System Wisła znajduje się na wysokim 7 miejscu(900pkt).Pierwsze miejsce zajmują Rezerwy Lecha-2874 pkt. 2miejsce Sokół Ostróda 2531pkt ., 3 - GKS Bełchatów-1672 a ostatnie 17 miejsce KKS Kalisz-331pkt i 18 -Radunia Stężyca-0 pkt