Portal ma 28,573,532 unikalnych wizyt

27/07/2022 19:58
Porażka w Stężycy
Niestety bez awansu do Puław wrócili piłkarze puławskiej Wisły. Po szalonym i zaciętym spotkaniu ekipa Dumy Powiśla uległa w Stężycy Raduni 3:2 i już pożegnała się z rozgrywkami Fortuna Pucharu Polski.
Trener Mariusz Pawlak mając w głowie kolejne ligowe spotkanie w Tarnobrzegu w najbliższą sobotę dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie Wisły. Szansę gry od pierwszego gwizdka sędziego Piotra Pazdeckiego z Koszalina otrzymali między innymi Oskar Przywara, Aghvan Papikyan, Przemysław Skałecki, Ednilson Furtado czy Hiszpan Josino.
Od początku widać było, że starcie na stadionie przy ulicy Abrahama 11 będzie bardzo trudne i zacięte. Aktywniejsi byli gospodarze, którzy już w 11 minucie objęli prowadzenie. Błąd Dawida Retlewskiego, popełnił Dawid Retlewski, który pchnął w wiślackim polu karnym rywala a sędzia Pazdecki bez wahania wskazał na rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Jakub Letniowski.
Siedem minut później wiślacy mieli trochę szczęścia bowiem z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Wojciech Łuczak. Kolejne minuty to spora kontrowersja w polu karnym Raduni, bowiem po uderzeniue Aghvana Papikyana piłka trafiła w rękę obrońcy, ale arbiter z Koszalina nakazał grać dalej a dobitka Josino poszybowała nad bramką Kacpra Czajkowskiego.
W 34 minucie w pole karne gospodarzy wpadł Dominik Banach, który zdecydował się na uderzenie w krótki róg, które dobrze sparował bramkarz ze Stężycy. Osiem minut później w pole karne rywali wpadł Ednilson, ale i tym razem futbolówka minęła bramkę gospodarzy. Co nie udało się wiślakom udało się podopiecznym trenera Sebastiana Letniowskiego. Stratę Josino w polu karnym wykorzystali gospodarze, którzy za sprawą Łuczaka, który sfinalizował podanie z prawej strony objęli dwubramkowe prowadzenie.
Gdy wydawało się, że puławianie zejdą do szatni ze stratą dwóch bramek dobrze do Ednilsona piłką dorzucił Banach i Portugalczyk strzałem z bliska pokonał bramkarza gospodarzy, co zwiastowało spore emocje w drugich 45 minutach.
To potwierdziło się bowiem żadna z ekip nie zamierzała rezygnować z atakowania. W 49 minucie groźnie na bramkę Piotra Zielińskiego uderzał Letniowski, ale wypożyczony z Wisły Płock bramkarz nie dał się zaskoczyć. Kilka minut później głową uderzał doświadczony Rafał Kosznik, ale i tym razem futbolówka wylądowała w koszyczku bramkarza Dumy Powiśla.
W 64 minucie o krok od zdobycia bramki był Przemysław Skałecki, który trafił jedynie w głowę obrońcę Raduni.
W 83 minucie gry gospodarze rozstrzygnęli wynik spotkania a bohaterem miejscowych został Łuczak, który popisał się ładnym technicznym strzałem i zapewnił gospodarzom awans. Wiślacy walczyli jednak do końca i podobnie jak w pierwszej połowie gola zdobyli w doliczonym czasie gry. Po centrze jednego z wiślaków piłkę do własnej bramki skierował Marcin Orłowski, ale na wyrównanie zabrakło czasu i to gospodarze mogli cieszyć się z awansu.
Wiślacy już w sobotę w Tarnobrzegu zmierzą się z Siarką a 6 sierpnia rozegrają w Puławach spotkanie z Radunią w ramach eWinner 2 ligi. Mamy nadzieję, że puławianie tym razem skutecznie zrewanżują się rywalom z Kaszub.

Radunia Stężyca : Wisła Puławy 3:2 (2:1)
Letniowski 11(k), Łuczak 42,83 - Ednilson Furtado 45+1, Orłowski 90+1 (s)

Radunia StężycaCzajkowski - Orłowski, Kosznik, Straus, Kaszuba, Letniowski, Bahshali, Surdykowski, Łuczak,( 86 Deja), Kita ( 63 Stępień)

Wisła PuławyZieliński- Cheba, Wiech, Majewski, Przywara, Skałecki ( 83 Kona), Papkiyan ( 72 Kołtański), Ednilson Furtado ( 60 Klichowicz) Banach ( 46 Puton), Josino ( 60 Kaczmarek) Retlewski

Żółte kartki Orłowski ( Radunia) - Kołtański ( Wisła)

Żółtą kartką ukarany został także trener Wisły Mariusz Pawlak za krytykowanie orzeczeń sędziego.