Portal ma 29,553,616 unikalnych wizyt

04/08/2024 20:13
Porażka z KKS-em Kalisz
Nieznaczną porażkę zanotowali dziś piłkarze Wisły Puławy z KKS-em 1925 Kalisz. Puławianie po ambitnej grze ulegli rywalom 1:2, ale goście do końca nie mogli być pewni wyniku. Co więcej to puławianie za sprawą Adama Gałązki mieli piłkę na remis, jednak w kaliskiej bramce dobrze spisał się Maksymilian Ciołek.

Trener Wisły Maciej Tokarczyk w wyjściowym składzie Dumy Powiśla dokonał jednej zmiany. Za Adama Gałązkę w środku obrony zobaczyliśmy dziś debiutującego w naszych barwach Patryka Walisia. Pozostali zawodnicy wystąpili w jedenastce już podczas piątkowego spotkania w Łodzi z rezerwami ŁKS-u.
Puławianie dobrze rozpoczęli to spotkanie. Raz po raz na bramkę Ciołka sunęły ataki i przełożyło się to na otwarcie wyniku już w 16 minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Bartosz Guzdek, który wykorzystał dogranie Kamila Kumocha z rzutu rożnego i głową pokonał bramkarza KKS-u.
Niestety kaliszanie po stracie bramki przeszli do mocniejszych ataków. Na szczęście w puławskiej bramce dobrze spisywał się Jan Szpaderki, który aż do 34 minuty zachowywał czyste konto. Niestety minutę później po ogromnym zamieszaniu piłka po centrze Wojciecha Adruszki trafiła w nogi Radosława Śledzickiego i ku rozpaczy puławian wtoczyła się do siatki.
Puławianie mieli kilka okazji do odpowiedzi, ale ich akcjom brakowało wykończenia i na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 1:1.
Drugie 45 minut spotkania lepiej rozpoczęli przyjezdni. Już w 49 minucie znalazło to przełożenie na wynik, bowiem na niezły strzał zdecydował się Jakub Staszak, który ładnym strzałem pokonał Szpaderskiego. Uspokojeni prowadzeniem przyjezdni zdecydowanie cofnęli się i oddali pole gry wiślakom. Ekipa Dumy Powiśla bardzo długo gościli na połowie KKS-u, ale nie potrafili pokonać Maksymiliana Ciołka. Swoje okazje mieli między innymi Guzdek, który przeniósł futbolówkę nad bramką, Śledzicki którego uderzenie także minęło obramowanie bramki kaliszan, oraz Adam Gałązka, którego uderzenie głową w doliczonym czasie gry przeniósł nad poprzeczką Ciołek.
Mimo gry do ostatniego gwizdka sędzia Mariusza Myszki ze Stalowej Woli puławianom nie udało się zmienić wyniku spotkania i ekipa trenera Tokarczyka musiała pogodzić się z porażką. Teraz przed Wisłą trudny tydzień, bowiem już w środę w dalekich Chojnicach czeka ich spotkanie Rundy Wstępnej Pucharu Polski z Chojniczanką a w niedzielę wyjazd na trudny teren Suchych Stawów w Krakowie.

Wisła Puławy : KKS 1925 Kalisz 1:2 ( 1:1)