Portal ma 28,672,380 unikalnych wizyt

21/08/2021 17:14
Porażka z kontrowersją w tle

Nie udało się ekipie Wisły sprawić ogromnej niespodzianki w spotkaniu z faworyzowaną Chojniczanką Chojnice. Zespół Dumy Powiśla po 90 minutach uległ zespołowi rywali 2:1 tracąc drugą bramkę w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach.

Trener Mariusz Pawlak dokonał tylko jednej zmiany co do wygranego spotkania z Pogonią w Grodzisku Mazowieckim. W miejsce Łukasza Kacprzyckiego do wyjściowej jedenastki wskoczył wracający po kartkowej pauzie Ednilson Furtado.
Pierwsze minuty rozgrywanego w świetle kamer TVP Sport spotkania to wiele walki. Widać było, że puławianie nie przestraszyli się faworyzowanego rywala z województwa pomorskiego i podjęli walkę. Na pierwszy strzał czekaliśmy do 18 minuty, kiedy to strzałem z dystansu Piotra Owczarzaka próbował zaskoczyć Sebastian Olszewski.
W 30 minucie pierwszy raz groźniej zaatakowali wiślacy, dobrze z dystansu uderzał Carlos Daniel, a piłka po nogach rywali wyszła na rzut rożny. Dwie minuty później znowu w roli głównej wystąpił Portugalczyk, który po wrzutce Kacpra Kondrackiego uderzył minimalnie obok bramki strzeżonej przez Kamila Brodę.
Sześć minut później puławianie objęli prowadzenie. Tym razem idealnie z lewej strony piłkę w pole karne wrzucił były gracz Chojniczanki Emil Drozdowicz. Idealnie dogranie wykorzystał Krystian Puton, który głową pokonał bezradnego Brodę.
Drugie 45 minut lepiej rozpoczęli wiślacy, którzy chwilę po pierwszym gwizdku Marcina Szreka z Kielc mogli prowadzić 2:0. Po wrzutce Kondrackiego w piłkę nie trafił jednak Carlos Daniel i ekipa gości mogła odetchnąć. W 52 minucie szczęście dopisało wiślakom, bowiem Lukas Kuban o mały włos nie skierowałby piłki do własnej bramki ale Piotr Owczarzak popisał się refleksem i odbił zmierzającą do siatki futbolówkę. Chwilę później Maciej Kona obił poprzeczkę bramki Dumy Powiśla, ale to nie był koniec emocji. W 53 minucie w mur z rzutu wolnego uderzył Carlos Daniel a dobitka Krystiana Putona była zbyt lekka i pewnie poradził sobie z nią Broda.
Goście stan spotkania wyrównali w 77 minucie a Owczarzaka w zamieszaniu podbramkowym pokonał Mateusz Bartosiak. Jeszcze gorsze humory kibice przy Hauke-Bosaka mieli w 85 minucie, kiedy to Tomasz Mikołajczak upadł w polu karnym Wisły a sędzia Marcin Szrek zdecydował się podyktować rzut karny dla rywali. Mimo ogromnych protestów kapitana Wisły Mateusza Pielacha arbiter z Kielc swojej decyzji nie zmienił i goście stanęli przed szansą objęcia prowadzenia. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Kona i mimo , że Owczarzak wyczuł intencję strzelca nie był w stanie zatrzymać futbolówki,która wpadła do siatki.
Kilka minut później w polu karnym upadł Adrian Paluchowski, ale tym razem gwizdek arbitra milczał. W doliczonym czasie gry remis Wiśle mógł dać Dylan Ruiz- Diaz, który popisał się ładnym strzałem zza pola karnego, ale w chojnickiej bramce dobrze spisał się Kamil Broda, który wybił zmierzającą w okienko piłkę.
Mimo walki do ostatnich sekund puławianie nie zdołali wyrównać stanu spotkania i musieli pogodzić się z drugą w sezonie porażką. Szkoda, o porażce zadecydowała kontrowersyjna decyzja arbitra. Już w sobotę ekipa Dumy Powiśla uda się do Kalisza na spotkanie z KKS-em 1925, który prowadzony jest przez byłego opiekuna Wisły Ryszarda Wieczorka.

Wisła Puławy : Chojniczanka Chojnice 1:2 ( 1:0)