Portal ma 28,568,370 unikalnych wizyt

18/08/2021 19:00
3 punkty dla Wisły
Bardzo cenne 3 oczka przywieźli do Puław piłkarze puławskiej Wisły. Po trudnym zaciętym i nerwowym spotkaniu ekipa Dumy Powiśla odniosła swoje drugie zwycięstwo w eWinner 2 lidze pokonując innego nowicjusza zespół Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

Wiślacy na Mazowsze udawali się z pewnymi obawami bowiem grodziszczanie na swoim terenie pokazali, że będą mocni o czym świadczył wynik spotkania ze Stalą Rzeszów, które zespół trenera Krzysztofa Chrobaka przegrał dopiero w końcowych fragmentach spotkania.
Zgodnie z tym co zapowiadał kilka minut po spotkania z Garbarnią trener Mariusz Pawlak w ekipie Dumy Powiśla doszło do jednej zmiany kadrowej. Do wyjściowego składu wskoczył Krystian Puton.
Wiślacy dzisiejsze spotkanie rozpoczęli bardzo nerwowo i już w pierwszych sekundach podobnie jak we Wronkach mogli przegrywać. Po rzucie wolnym wykonywanym przez doświadczonego Wojciecha Kalinowskiego piłka otarła się o wiślacki mur i o mały włos nie zaskoczyłaby Piotra Owczarzaka, który atakowany był jeszcze przez Damiana Jaronia. Na szczęście dla puławian futbolówka trafiła jedynie w poprzeczkę wiślackiej bramki.
Na odpowiedź puławian licznie zgromadzona na stadionie przy Alei Mokronoskich 4 czekała do szóstej minuty. Wtedy to po jednym z prostopadłych podań sam na sam z Arturem Haluchem wyszedł Carlos Daniel, ale były bramkarz Radomiaka Radom w kapitalnym stylu zatrzymał uderzenie Portugalczyka sam na sam.
Minutę później to miejscowi mieli kapitalną szansę na gola, ale po szalonej kontrze Kalinowski uderzył w słupek bramki Piotra Owczarzaka i skończyło się na strachu dla ekipy Dumy Powiśla. W 18 minucie spotkania znacznie skomplikowali sobie sytuację, bowiem Daniel Choroś faulem zatrzymał wychodzącego sam na sam z bramkarzem Pogoni Adriana Paluchowskiego a prowadzącemu to spotkanie Panu Szymonowi Lizakowi z Poznania nie pozostało nic innego jak ukarać obrońcę Pogoni czerwonym kartonikiem co oznaczało, że gospodarze przez ponad 70 minut będą grali o liczebnym osłabieniu. Puławianie już chwilę później mogli wykorzystać przewagę, ale Krystian Puton z rzutu wolnego uderzył prosto w Artura Halucha.
Kolejne minuty to niezbyt udane próby wiślaków. Ekipa trenera Mariusza Pawlaka długo rozgrywała piłkę przed polem karnym Pogoni, ale nie potrafiła sforsować muru jaki przed swoją szesnastką zbudowali miejscowi, którzy czyhali jedynie na kontry.
Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli puławianie. Już kilka sekund po wznowieniu gry po pauzie kolejny raz w sytuacji sam na sam z Haluchem znalazł się Carlos Daniel, ale drugi raz w grodziskiej bramce dobrze spisał się wychowanek warszawskiej Legii. Receptę na Halucha znalazł minutę później Adrian Paluchowski, który wykorzystał dobre dogranie z lewej strony w wykonaniu Kacpra Kondrackiego i głową skierował piłkę do siatki.
Kolejne minuty to cios za cios w wykonaniu obu ekip. Dwie minuty po straconej bramce niecelnie uderzał Aleksander Theus a w odpowiedzi minimalnie pomylił się Kondracki. Podobną sytuację mieliśmy w 64 minucie kiedy to po dobrym podaniu do Paluchowskiego piłkę nad bramką przeniósł Emil Drozdowicz a po stronie gospodarzy chwilę później uderzał Kalinowski.
W 73 minucie zaatakowali wiślacy, ale uderzenie Carlosa Daniela poszybowało obok bramki Halucha. Im mniej czasu pozostawało do końcowego gwizdka to częściej kotłowało się w polu karnym Wisły. Na szczęście dla puławian wprowadzony w końcówce spotkania Michał Sacharuk uderzył prosto w Lukasa Kubana a strzał głową Rafała Zembrowskiego pewnie złapał Piotr Owczarzak. W nerwowej końcówce spotkania zabójczą kontrę przeprowadzili jednak rezerwowi Wisły, ,którzy w piątej minucie doliczonego czasu gry zapewnili Dumie Powiśla trzy punkty. Dylan Ruiz- Diaz idealnie wypatrzył Piotra Lisowskiego a młody wychowanek Orląt Kielce wpakował piłkę do siatki obok bezradnego Halucha. Sędzia po tym golu nie wznawiał już nawet gry i wiślacy mogli cieszyć się z cennej wygranej. Jednak czasu na radość nie ma zbyt wiele, bowiem już w sobotę do Puław przyjedzie jeden z głównych faworytów eWinner 2 ligi Chojniczanka Chojnice. Mecz będzie transmitowany na antenach TVP SPORT.

Pogoń Grodzisk : Mazowiecki : Wisła Puławy 0:2 ( 0:0)