Portal ma 28,543,674 unikalnych wizyt

18/05/2019 18:58
Remis w Świdniku
Z jednym punktem z pobliskiego Świdnika wrócili piłkarze puławskiej Wisły. Po dobrym zaciętym i emocjonującym spotkaniu przy Sportowej 2 zanotowaliśmy remis 2:2, który z przebiegu spotkania nie krzywdzi żadnej z ekip.
Trener Jacek Magnuszewski dokonał dziś kilku roszad w składzie. Na ławce rezerwowych usiadł Dawid Chudyba a na placu gry pojawili się wracający po złamaniu nosa Arkadiusz Maksymiuk i Krystian Żelisko. Niestety taka sytuacja na boisku utrzymała się tylko 3 minuty, bo właśnie w tym czasie bardzo brutalnie kapitana Wisły zaatakował eks-wiślak Piotr Darmochwał a Maksymiuk boisko opuścił na noszach i chwilę później pojechał na badania do szpitala.
Mimo straty kapitana wiślacy zaatakowali gospodarzy, ale strzał Szymona Stanisławskiego w 11 minucie trafił jedynie w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Adriana Wójcickiego. Kilka minut później głową na bramkę Krzysztofa Kurka uderzał Daniel Wójcik, ale młodzieżowiec w puławskiej bramce nie miał problemów ze złapaniem piłki.
W 30 minucie spotkania wiślacy mogli i powinni prowadzić. W pole karne gospodarzy wpadł Michał Zuber ale przegrał rywalizację z Adrianem Wójcickim, który odbił piłkę w sytuacji sam na sam a dobitka Łukasza Kacprzyckiego nie sprawiła problemów bramkarzowi Avii. Niestety 4 minuty później niewykorzystana sytuacja zemściła się na wiślakach. Na zaskakujący centro-strzał zdecydował się doświadczony Wojciech Białek a piłka ku rozpaczy wiślaków wpadła do siatki. Pięć minut później wiślacy wyrównali stan meczu. Po dobrze wykonanym rzucie wolnym przez Łukasza Kacprzyckiego piłka zatrzepotała w bramce gospodarzy. Po drodze piłka dotknęła chyba jednego z graczy gospodarzy i zmyliła bezradnego Wójcickiego.
Minutę później bramkarza rywali próbował zaskoczyć z dystansu Michał Kobiałka, ale piłka przeleciała obok bramki gospodarzy. Na szczęście tuż przed zakończeniem tej części gry błąd obrońcy Avii wykorzystał Krystian Żelisko, który ładnym strzałem w długi róg zdobył swoją pierwszą bramkę w seniorskiej kadrze Wisły.
Po zmianie stron pierwsi zaatakowali gospodarze. Po centrze Sebastiana Plesza głową uderzał Białek, ale pewnie piłkę złapał Kurek. W odpowiedzi Wójcickiego próbował pokonać strzałem z dystansu Michał Zuber, niestety piłka minęła bramkę świdniczan. W 69 minucie pokazali się dwaj byli wiślacy Darmochwał i Głaz. Po podaniu tego pierwszego bramkarza Dumy Powiśla próbował pokonać Głaz, ale po drodze piłka otarła się o obrońców Wisły i wyszła na rzut rożny. Niestety gospodarze dążyli do wyrównania i w 71 minucie gry zdobyli gola. Po centrze Plesza celnie głową uderzył Białek i kolejny raz został ulubieńcem trybun w Świdniku. Trzy minuty później wiślacy mogli i powinni prowadzić. Po bardzo dobrej centrze Karola Barańskiego w idealnej sytuacji znalazł się Szymon Stanisławski. Na nieszczęście dla puławian popularny Stasiek uderzył mocno a piłka trafiła w poprzeczkę bramki gospodarzy.
Kolejne minuty to kolejne okazje wiślaków. Na bramkę Adriana Wójcickiego uderzali kolejno Michał Kobiałka jego uderzenie złapał bramkarz gospodarzy, Piotr Zmorzyński i rozgrywający 150 mecz w barwach Wisły Ivan Litwniuk. Niestety za każdym razem piłka szybowała obok bramki świdniczan. W końcówce niecelnie z rzutu wolnego uderzał jeszcze Konrad Szczotka a w doliczonym czasie gry Krzysztof Kurek kapitalnie w sytuacji sam na sam zatrzymał Piotra Prędotę a dobitka jednego Darmochwała poszybowała nad poprzeczką wiślackiej bramki.
Ostatecznie obie ekipy musiały zadowolić się remisem. Ekipa Dumy Powiśla kolejny mecz rozegra już w niedzielę w Kozienicach z Sołą Oświęcim. Będzie to zarazem pożegnanie ze stadionem przy Sportowej bo ostatnie ligowe spotkanie z Podlasiem Biała Podlaska wiślacy rozegrają już przy Hauke-Bosaka.

Avia Świdnik : Wisła Puławy 2:2 (1:2)