Portal ma 28,568,045 unikalnych wizyt

15/08/2018 18:55
Remis, który cieszy tylko gości

Zaledwie jeden punkt zdobyli wiślacy w starciu z ligowym beniaminkiem Czarnymi Połaniec. Po bardzo trudnym spotkaniu przy Hauke-Bosaka zanotowaliśmy bezbramkowy remis, który może cieszyć jedynie gości, którzy spotkanie kończyli w 10 po czerwonej kartce otrzymanej za bezsensowne zagrania Damiana Skiby, który uderzył Jakuba Poznańskiego.

Trener Wisły Jacek Magnuszewski dokonał dziś kilku kadrowych zmian. Do pierwszej jedenastki Wisły wskoczyli Karol Barański, Michał Kobiałka i Dawid Brzeski. Na ławce usiedli Ivan Litwniuk i Łukasz Kacprzycki a poza meczową 18 znalazł się Kacper Szymankiewicz.
W pierwszej połowie w Puławach działo się niewiele. Mimo, że już w 5 minucie niecelnie na bramkę Jacka Borusińskiego uderzał Krystian Puton, to potem meczowych emocji nie było za dużo. Wiele były walki a na ciekawą akcję czekaliśmy do 19 minuty, kiedy to Kamil Hul strzałem zza pola karnego próbował pokonać Pawła Sochę. Na szczęście były bramkarz Motoru Lublin nie dał się pokonać i wybił piłkę na rzut rożny. Wiślacy próbowali atakować lewą flanką. Szczególnie aktywny był Piotr Zmorzyński i po jego akcji i wycofaniu piłki futbolówka trafiła do Dawida Brzeskiego, który jednak trafił w nogę obrońcy Czarnych. W odpowiedzi w 34 minucie gry bardzo dobrze na bramkę puławian uderzał Bartłomiej Miazga i kolejny raz Paweł Socha zmuszony był odbić piłkę na rzut rożny.
W końcówce ekipa z Połańca stworzyła sobie jeszcze jedną okazję, ale strzał głową Kamila Hula kolejny raz obronił golkiper Dumy Powiśla.
W przerwie szkoleniowiec Wisły dokonał aż dwóch zmian w składzie Wisły. Na boisku pojawili się Ivan Litwniuk i Dawid Chudyba i na pewno ożywili grę Dumy Powiśla. Już w 50 minucie Borusińskiego próbował pokonać Zmorzyński, ale młody bramkarz Czarnych nie dał się zaskoczyć. Kilka minut później w dobrej okazji nie trafił Jakub Poznański a w 54 minucie tylko dobra postawa bramkarza przyjezdni zawdzięczają brak gola. Z 20 metrów na bramkę Czarnych uderzał Arkadiusz Maksymiuk, ale golkiper z kłopotami ale odbił piłkę nad bramkę.
W 61 minucie po dobrej wrzutce Szymona Stanisławskiego przyjezdni o mały włos nie wpakowaliby piłki do własnej bramki, ale ku rozpaczy fanów Wisły futbolówka o metr minęła bramkę ekipy z Połańca. Dziewięć minut później minimalnie niecelnie uderzał Łukasz Kacprzycki, ale piłka kolejny raz jak zaczarowana minęła bramkę Czarnych. Goście grali coraz bardziej nerwowo i w 74 minucie otrzymali czerwoną kartkę, bowiem Damian Skiba nie wytrzymał i po akcji bez piłki uderzył Jakuba Poznańskiego. Mimo ogromnych protestów samego Skiby jak i sztabu szkoleniowego wychowanek Stali Mielec opuścił boisko z czerwoną kartką.
W 82 minucie na bramkę Borusińskiego uderzał Michał Kobiałka, ale kolejny raz dobrze w bramce rywali spisał się bramkarz gości. W końcówce doszło do sporej kontrowersji bo jeden z graczy Czarnych dotknął piłkę ręką w polu karnym. Ku rozpaczy fanów Dumy Powiśla sędzia Mariusz Warzocha uznał, ze działo się to poza polem karnym i podyktował jedynie rzut wolny, z którego minimalnie chybił Kacprzycki. W końcówce piłkę meczową miał jeszcze wprowadzony chwilę wcześniej Konrad Szczotka, ale trafił prosto w bramkarza.
Mimo próbo do ostatnich sekund wiślakom nie udało się zmienić wyniku spotkania i podopieczni trenera Jacka Magnuszewskiego musieli pogodzić się ze stratą 2 punktów. Już w niedzielę na Suchych Stawach zagramy z innymi ligowym beniaminkiem Hutnikiem Kraków. Początek spotkania o 17:00.

Wisła Puławy : Czarni Połaniec 0:0

Wisla Socha- Barańsk (46 Litwniuk )Pielach, Poznański,Król, Maksymiuk,Kobiałka( 85 Szczotka), Zmorzyński ( 65 Kacprzycki), Puton, Brzeski ( 46 Chudyba), Stanisławski

Czarni Borusiński- Wątróbski ( 80 Tetlak), Załucki, Witek, Misztal ( 90+2 Meszek) Janiec, Hul ( 80 Miśko) Zięba, Kępa, Miazga ( 90+1 Pludowski), Skiba