Portal ma 28,571,642 unikalnych wizyt

26/08/2017 20:55
Remis w Kluczborku
Z jednym punktem z Kluczborka wrócili piłkarze puławskiej Wisły. Po bardzo zaciętym spotkaniu ekipa Ryszarda Wieczorka można powiedzieć, że tradycyjnie podzieliła się punktami z MKS-em, bowiem był to już trzeci podział punktów pomiędzy zespołami w piątym oficjalnym spotkaniu.

Na Opolszczyznę wiślacy udali się po pewnej wygranej z Gwardią Koszalin i przy Sportowej 7 chcieli zgarnąć kolejne 3 oczka. Do kadry meczowej wrócili nieobecni ostatnio Piotrowi Żemło i Darmochwał. W wyjściowym składzie opiekun Dumy Powiśla nie dokonał żadnej zmiany w stosunku do ostatniego spotkania.
Pierwsze minuty tego spotkania to wiele męskiej i twardej walki w środku pola. Na pierwszą składna akcję kibice przy Sportowej czekali do 12 minuty spotkania, kiedy w puławskiej pole karne wpadł Lucjan Zieliński, ale na szczęście jego uderzenie na poprzeczkę sparował Sebastian Madejski. Puławski bramkarz nie miał już tyle szczęścia minutę później, kiedy to ekipa MKS-u objęła prowadzenie. Do rzutu wolnego z około 20 metrów od bramki Wisły podszedł Kamil Nitkiewicz i popisał się uderzeniem typu ,,stadiony świata". Piłka po strzale kapitana MKS-u trafiła idealnie w okienko bramki strzeżonej przez Madejskiego i gospodarze mogli cieszyć się z niespodziewanego prowadzenia.
Kilka sekund później mogło i powinno być 1:1, dzisiejszy jubilat Jakub Smektała wpadł w pole karne gospodarzy, ale uderzył tylko w słupek.
Kolejne minuty to szanse puławian, najpierw uderzał Tomasz Sedlewski a najlepszą okazję do wyrównania miał w 33 minucie gry Sebastian Głaz, którego uderzenie w dobrym stylu na rzut rożny odbił Konrad Majchrowski.
W doliczonym czasie gry pierwszej połowy bardzo groźnie zrobiło się pod bramką Wisły, głową uderzał Wojciech Kochański ale futbolówka minęła słupek bramki w której stał Madejski. Tę odsłonę gry zamknął niezłym strzałem Kacper Szymankiewicz, który wykorzystał dobre podanie od Dawida Pożaka.
Druga połowa to spora przewaga Wisły. Po grze ekipy Ryszarda Wieczorka widać było chęć jak najszybszego odrobienia strat a po gospodarzach zadowolenia z prowadzenia. W 68 minucie gry na bramkę MKS-u uderzał Dawid Pożak, ale jego strzał odbił Majchrowski a dobitka Jakuba Smektały okazała się niecelna. Chwilę później po centrze Bartosza Sulkowskiego piłka trafiła do Tomasza Sedlewskiego, który źle podszedł pod piłkę i nie trafił w światło bramki. Gospodarze ograniczyli się do kontry Marcina Niemczyka w 77 minucie gry, który to został zatrzymany w ostatniej chwili przez Sebastiana Murawskiego.
W 79 minucie gry w polu karnym gospodarzy doszło do sporej kontrowersji. W szesnastce padł Piotr Darmochwał, jednak sędzia Szymon Lizak z Poznania nie zdecydował się przerwać gry uznając, że pomocnik Dumy Powiśla próbował wymusić rzut karny. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wiślacy w końcu pokonali bramkarza gospodarzy. Bartek Sulkowski dośrodkował piłkę w pole karne, po drodze głową zgrał ją Piotr Żemło i ta trafiła do Alena Ploja, który w ogromnym zamieszaniu wpakował piłkę do siatki.
W samej końcówce okazję z rzutu wolnego mieli gospodarze, ale tym razem Nitkiewicz uderzył gorzej niż w pierwszej połowie i piłka poszybowała obok bramki Wisły. Mimo walki do ostatnich sekund wynik spotkania nie uległ już zmianie i wiślacy do Puław wrócili z jednym punktem. Już w sobotę podopiecznych Ryszarda Wieczorka czeka kolejny ważny mecz z Gryfem Wejherowo.

MKS Kluczbork : Wisła Puławy 1:1 (1:0)