Portal ma 28,698,343 unikalnych wizyt

19/09/2012 14:53
Kraków zdobyty 3 punkty dla Wisły
Kolejne cenne 3 punkty zdobyli piłkarze puławskiej Wisły. Dziś pokonali oni w Krakowie Garbarnię 3:0. Bramki zdobyli Szymon Martuś w 31 minucie i dwie Konrad Nowak - w 73 minucie oraz na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Od początku meczu dało się zaobserwować, że obie drużyny względnie zadowoli remis, a wszystko ponadto będzie stanowić ogromną wartość dodaną.
Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania sił. Pierwsza sytuacja, stworzona przez zespół gospodarzy i godna odnotowania to kapitalna interwencja wracającego do puławskiej bramki po meczu pauzy Nazara Penkowca.
W 31 minucie pierwsza sytuacja dla gości i zakończyła się ona bramką. Kolejną asystę zanotował Rafał Wiącek, a spokojem wykazał się były napastnik Termalici Bruk-Bet Nieciecza Szymon Martuś. Była to pierwsza bramka 21-letniego zawodnika w barwach Wisły.
Do przerwy wiele już na Wawelu się nie działo, dużo stałych fragmentów wykonywały oba zespoły, ale nie przyniosły one zagrożenia pod obiema bramkami.
Po przerwie, zgodnie z oczekiwaniami, wzmocniona Mateuszem Koziełem, puławska defensywa musiała się wykazywać, w 53 minucie po tym jak piłka minęła Michała Budzyńskiego i Mateusza Gawrysiaka, w doskonałej sytuacji znalazł się Mateusz Broź, ale nie po raz pierwszy, i jak się później okazało, nieostatni rewelacyjnie zachował się Nazar Penkowec.
Na kolejne emocje czekano około kwadransa, kiedy po serii rzutów rożnych, aż dwukrotnie musieli puławscy obrońcy wybijać piłkę z linii bramkowej. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, o czym przekonali się obrońcy RKS-u. Konrad Nowak udowodnił po raz kolejny, że nie bez powodu ocenia sięgo jako najlepszego napastnika na II-ligowym froncie.
Ten cios rzucił na deski Garbarnię, po tej sytuacji nie stworzyła ona sobie sytuacji do zdobycia bramki. Wiślacy jednak narzucili im swój styl gry, zapraszając "Garcę" na swoją połowę. Efektem tego były kontry oraz inne sytuacje dla Wisły. W jednej z nich, w 85. minucie kapitalną centrą z prawej strony popisał się wprowadzony po przerwie Piotr Charzewski, a piłkę do siatki wpakował nowy lider tabeli strzelców II Ligi Wschodniej - Konrad Nowak.
Od tego momentu wszystko stało się jasne, a jedyną godną odnotowania sytuacją był rzut wolny z linii pola karnego dla gospodarzy, ale piłka nie znalazła się w świetle bramki golkipera Dumy Powiśla. 3 punkty oraz fotel lidera, taki był plan Wisły na to spotkanie. Sprawdził się on w stu procentach. Kolejnym punktem planu pod kryptonimem Awans, o którym oczywiście nikt do tej pory zbyt poważnie nie myśli, będzie spotkanie z dotychczasowym liderem, zespołem tarnowskich Jaskółek.

Garbarnia Kraków - Wisła Puławy 0:3 (0:1)
Martuś 31', Konrad Nowak 73', 85'
Garbarnia: Wudawski, Ryś, Chodźko, Piszczek, Pluta, Fedoruk (63' Rado), Uwakwe, Stokłosa (69' Leszczak), Siedlarz, Kalicki (56' Nwachukwu), Bróź
Wisła: Penkowec, Gawrysiak, Kursa, Skórnicki (46' Kozieł), Budzyński, M.Nowak (81' Jabkowski), Maksymiuk, Wiącek, Pożak (57' Charzewski), K.Nowak, Martuś (68' Nowosielski)
Żółte kartki: Chodźko, Broź - Charzewski, Konrad Nowak