Portal ma 28,734,190 unikalnych wizyt

14/04/2012 18:19
Remis z poczuciem niedosytu
Z nastawianiem przywiezienia jednego punktu z ciężkiego terenu jakim jest Pruszków udali się dziś zawodnicy puławskiej Wisły. Swój cel zrealizowali, bowiem podopieczni Jacka Magnuszewskiego kolejny raz zremisowali swój mecz i nie stracili bramki, jednak po końcowym meczu można było stwierdzić, że przy odrobinie szczęścia wiślacy mogli pokusić się o zdobycz całej puli meczowych punktów.

KONFERENCJA PRASOWA PO MECZU ZNICZ WISŁA 0:0 14.04.2012

FOTORELACJA Z MECZU Wojtek Antosz
Wiślacy do Pruszkowa tradycyjnie udali się osłabieni. Poza meczową kadrą z powodu kontuzji znaleźli się kolejny raz Mateusz Gawrysiak i Radosław Muszyński. Poza tym na ławce pierwszy raz od dłuższego czasu usiadł Piotr Mokiejewski, którego w pomocy zastąpił Rafał Wiącek.

Pierwsze minuty to zdecydowanie lepsza gra Wisły. Już w 2 minucie przed bramkową szansą staneli wiślacy, po dobrej centrze Dawida Pożaka przed szansą bramkową stanął Rafał Wiącek, niestety będąc na 12 metrze od bramki Piotra Misztala fatalnie skiksował i skończyło się na strachu dla pruszkowian.
Kolejne minuty upływały na wzajemnym badaniu się obu ekip. Żadna z drużyn nie potrafiła przeprowadzić składnej akcji. Gospodarze atakowali głównie lewą stroną, gdzie aktywny był Krzysztof Kopciński, jednak centry młodego gracza Znicza bardzo pewnie wyłapywał Nazar Penkowec.

Kolejną bramkową szansę wiślacy stworzyli sobie w 16 minucie. Z rzutu wolnego z 16 metrów uderzał Łukasz Misztal, jednak popularny Kaśka nie powtórzył uderzenia z pierwszego spotkania w Poniatowej i uderzył zbyt lekko i bez problemów złapał ją stojący w bramce Znicza Piotr Misztal. Kolejne minuty mijały pod znakiem zimna i puławskich kibiców, którzy od niepamiętnych czasów ( derbów z Motorem) oficjalnie pojawili się na wyjeździe swojej ekipy. Po pruszkowskim obiekcie od czasu do czasu niosło się, nieśmiertelne Jesteśmy Zawsze tam, co na pewno ucieszyło graczy Dumy Powiśla.

W 33 minucie przed dobrą szansą bramkową stanęli gracze Znicza. Z 25 metrów uderzał Arkadiusz Kasztelan, jednak zrobił to zbyt lekko i Nazar Penkowec nie miał problemów z odbiciem jego strzału. Kolejne emocje to końcówka pierwszej części gry. Najpierw w 40 minucie z 10 metrów uderzał niecelnie Grzegorz Wojdyga a w 43 minucie gry, Konrad Nowak minął trzech rywali uderzył z 17 metrów niestety zrobił to niezbyt precyzyjnie i bramkarz Piotr Misztal spokojnie obronił to uderzenie.

Po zmianie stron żwawiej do ataków ruszyli gospodarze. W 57 minucie w doskonalej sytuacji bramkowej znalał się Kasztelan i tylko przytomna interwencja Sławomira Jagły uchroniła Wisłę od straty bramki. Kilka chwil później spore zamieszanie w polu karnym Dumy Powiśla o mało nie zakończyło się bramką dla gospodarzy, jednak wszystkich uprzedził kolejny raz Nazar Penkowec.

Im mniej zostawało czasu do końcowego gwizdka sędziego Karola Mazuro z Olsztyna tym mniej działo się na placu gry. Widać było, że wiślakom pasuje remis 0:0, a ekipa z Pruszkowa nie pogardzi jednym oczkiem. Jeszcze w 81 minucie zadrżały serca kibiców z Puław, bowiem Adrian Kasztelan z wolnego uderzył w boczną siatkę. Mecz zakończyła dobra wrzutka Jagły w pole karne, po której Piotr Misztal zmuszony był do piąstkowania piłki poza pole karne. Kilka sekund później sędzia Mazuro zakończył to spotkanie.

Cieszy kolejny wiosenny punkt. Wiślacy pokazali dziś wiele serca do gry, kilka fajnych akcji, jednak kolejny raz zabrakło bramek. Mimo to widać że puławska ekipa zmierza w dobrą stronę. Teraz przed wiślakami maraton gry. Już w środę podejmujemy ekipę Stali Stalowa Wola.

Znicz Pruszków: Wisła Puławy 0:0
Znicz Kraska (69 Bylak), Jędrych, Jędrzejczyk, Kasztelan - Kopciński, Kucharski, Sztybrych, Łudziński (82 Springer), - Tomas (69 Rackiewicz), Wojdyga
WisłaPenkowec - Budzynski, Kursa, Jagla, Ł. Misztal - Skornicki - Kycko (90 +1 Giziński), Orzędowski (75 Mokiejewski), Wiącek, Pożak (73 Jabkowski) - Nowak
Żółte kartki Sztybrych, Kucharski ( Znicz), Kycko ( Wisła)