Portal ma 28,652,897 unikalnych wizyt

11/06/2011 17:34
Przegrali bitwę nie wojnę- czyli remis Wisły z Podlasiem

Przegraliśmy bitwę nie wojnę tymi słowami można doskonale oddać to co wydarzyło się dziś na obiekcie przy ulicy Kaniowczyków w Puławach.
Wiślacy mimo heroicznej walki do końcowego gwizdka pana Andrzeja Kucharskiego nie potrafili przechylić szali zwycięstwa, czym ucieszyli kibiców w Boguchwale, bowiem walka o awans do II ligi nadal trwa i trwać będzie do ostatniej kolejki.

Fotoreportaż z meczu (fot. Marian)
Kibice, którzy wybrali się dzisiaj na obiekt przy Kaniowczyków przewidywali ciężkie spotkanie. Wszak z drużyną z Białej Podlaskiej nigdy nie grało się łatwo ostatni raz wiślacy w Puławach z bialczanami wygrali w sezonie 2007/08, kiedy to bramkach Sebastiana Kozdroja i Mateusza Kamoli wygrali przy Hauke- Bossaka 2:1.
Pierwsze minuty dobitnie pokazywały, że na boisku zobaczymy dziś dużo męskiej i twardej walki a obu drużynom zależy na komplecie oczek.
Pierwszą groźną akcję wiślacy przeprowadzili w 3 minucie gry, kiedy to z około 16 metrów na uderzenie zdecydował się Konrad Nowak, jednak uderzenie napastnika Dumy Powiśla obronił bez problemów Adam Wasiluk. W 11 minucie kolejna dobra akcja Nowaka i kolejny raz w bramce Podlasia udanie interweniował młody Wasiluk. Kolejne minuty to dosyć nerwowa gra w środku pola, przez co składnych akcji było jak na lekarstwo. W 33 minucie obiekt przy Kaniowczyków eksplodował radością. Na solową akcję zdecydował się Łukasz Giza, który mijał zawodników z Białej Podlaskiej niczym tyczki slalomowe i ładnym mocnym strzałem w długi róg nie dał szans na skuteczną interwencję Adamowi Wasilukowi. Bramka Gizy w tym momencie dawała wiślakom upragnioną II ligę. Jednak radość gospodarzy i ich kibiców nie trwała zbyt długo. W 35 minucie błąd popełnił Tomasz Bednaruk, który w polu karnym zahaczył jednego z zawodników Podlasia i sędzia Andrzej Kucharski zdecydował się podyktować rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Michał Sobiczewski i pewnym strzałem w lewy dolny róg nie dał szans Kamilowi Beszczyńskiemu. Wiślacy odpowiedzieli w 42 minucie gry, kiedy to z około 20 metrów z rzutu wolnego huknął jak z armaty Mateusz Gawrysiak, jednak Wasiluk kolejny raz wyszedł górą z tego pojedynku.
W przerwie kibice z niepokojem nasłuchiwali pomyślnych wieści z Boguchwały, gdzie Izolator mierzył się z Polonią Przemyśl. Do przerwy wieści wcale nie były złe bowiem na IZO-Arenie podobnie jak w Puławach utrzymywał się remis.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie. Przy piłce częściej byli wiślacy, jednak z tej przewagi tak naprawdę nie wynikało nic sensownego. Zauważył to trener Mariusz Sawa, który w 55 minucie dokonał dwóch zmian za mało widocznych Michała Budzyńskiego i Macieja Wójtowicza weszli Paweł Jabkowski i Piotr Mokiejewski, którzy mieli za zadanie rozruszać linię pomocy puławskiej ekipy. Jednak ta dwójka jak i wprowadzony kilka minut później Jakub Gawda nie potrafili przedrzeć się przed mocne i szczelne zasieki obronne Podlasia. Bialczanie nie tylko mądrze się bronili, ale i kontratakowali w 80 minucie tylko kapitalna postawa w bramce Kamila Beszczyńskiego zapobiegła stracie bramki po uderzeniu z 20 metrów wprowadzonego chwilę wcześniej Piotra Litiwniuka.
W 89 trybuny przy Kaniowczyków zawrzały, bowiem ewidentnie w polu karnym faulowany był przez jednego z obrońców Podlasia Konrad Nowak. Niestety mimo sprzeciwów zawodników Wisły i przy dużym zdziwieniu graczy gości sędzia Kucharski nakazał grać dalej. Niestety doliczone przez arbitra z Zamosćia 3 minuty minęły bardzo szybko a puławianie nie potrafili stworzyć sobie kolejnej szansy na bramkę i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.
Po spotkaniu rozczarowania wynikiem nie kryli wiślacy, którzy niestety nie wykorzystali szansy na utrzymanie swojej przewagi nad Izolatorem przez co zafundowali swoim kibicom ostatnie dwa spotkania w sezonie pełne emocji i niepokojów. Już w niedzielę podopiecznych Mariusza Sawy czeka pierwsza część boju o II ligę, w Poniatowej gdzie zmierzymy się ze zdegradowaną Stalą.

Wisła Puławy: Podlasie Biała Podlaska 1:1 ( 1:1)