Portal ma 28,571,342 unikalnych wizyt

25/09/2010 15:51
IZO-Arena zdobyta
Dobra passa wiślaków trwa. Dziś po bardzo zaciętym wyrównanym spotkaniu pokonali oni na IZO-Arenie w Boguchwale miejscowego Izolatora 2:1. Bramki dla Dumy Powiśla zdobywali w 53 minucie z wolnego Mateusz Gawrysiak i Konrad Nowak w 69 minucie. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył w 55 minucie Bereś.
Początek spotkania to wzajemne badanie się obu ekip, Mimo tego wiślacy już w 4 minucie mogli prowadzić, po dośrodkowaniu z prawej strony Mateusza Kozieła przewrotką uderzał Łukasz Giza, ale uderzenie było zbyt lekkie i Witold Kwaśny nie miał szans ze złapaniem uderzenia napastnika z Puław.
Gospodarze groźną akcję stworzyli sobie dopiero w 13 minucie, kiedy to ładnym uderzeniem popisał się Iwanowski, ale pewnie piłkę na rzut rożny sparował Kamil Beszczyński. Do końca pierwszej połowy mimo dwóch prób z rzutów wolnych Mateusza Gawrysiaka i Łukasza Gizy nie padła żadna bramka i drużyny do szatni schodziły remisując 0:0.

Po zmianie stron kibice na IZO-Arenie zobaczyli jeszcze ciekawsze spotkanie. Najpierw w 49 minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Skiba, ale na szczęście dla Wisły fatalnie przestrzelił. W końcu w 53 minucie kibice z Puław mieli okazję do radości mieli fani przyjezdnych. Fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Mateusz Gawrysiak i wiślacy na trudnym terenie w Boguchwale prowadzili 0:1. Jednak ich radość trwała zaledwie 2 minuty, bowiem w 55 minucie gry po podaniu Karwata w idealnej sytuacji bramkowej znalazł się Bereś, który nie miał problemów z pokonaniem Kamila Beszczyńskiego.

Zwycięską bramkę gracze Dumy Powiśla strzelili w 69 minucie. Bohaterem okazał się Konrad Nowak, który uderzył tak szczęśliwie, że piłka odbiła się od obrońcy Izolatora i zmyliła bezradnego Kwaśnego. Ostatnie minuty to rozpaczliwe akcje gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli zdobyć wyrównującą bramkę. Jednak wiślacy kolejny raz dobrze wytrzymali nerwową końcówkę i cenne 3 oczka pojechały do Puław.

Izolator Boguchwała: Wisła Puławy 1:2 ( 0:0)