Portal ma 28,660,557 unikalnych wizyt

13/09/2020 14:56
Wiązownica zdobyta
Kolejne cenne 3 punkty przywieźli do domu piłkarze puławskiej Wisły. Tym razem ekipa Dumy Powiśla pokonała w Wiązownicy miejscowy KS aż 4:1. Dwie bramki dla podopiecznych trenera Mariusza Pawlaka zdobył Adrian Paluchowski a po jednej Tomasz Zając i Błażej Cyfert.

Przed dzisiejszym spotkaniem w Wiązownicy sztabowi szkoleniowemu Wisły nie brakowało zmartwień. Z powodu urazu nie mógł bowiem zagrać Mateusz Pielach a Rafał Kiczuk pauzował za nadmiar żółtych kartek. Do wyjściowej 11 Dumy Powiśla wskoczył Tomasz Zając a parę środkowych pomocników stworzyli pierwszy raz w sezonie Błażej Cyfert i Lukas Kubań.
Już pierwsze minuty rozgrywanego na kameralnym stadionie w Wiązownicy pokazały, że gospodarze tanio skóry nie sprzedadzą. Mimo, że wiślacy mieli przewagę w grze to nie potrafili skierować piłki do bramki strzeżonej przez Arkadiusza Słysza. Co gorsza w 20 minucie kameralny stadion prawie eksplodował z radości bowiem z rzutu wolnego w poprzeczkę bramki Kacpra Kołotyły trafił jego imiennik Rop.
Na szczęście siedem minut później puławianie objęli przy Sportowej prowadzenie. Bardzo dobrym prostopadłym podaniem popisał się Przemysław Skałecki, który wypuścił w bój Adriana Paluchowskiego,który wpadł w pole karne gospodarzy i strzałem po długim rogu pokonał Słysza. Kolejne minuty to sporo walki i gdy wydawało się, że pierwsza połowa spotkania zakończy się zasłużonym prowadzeniem wiślaków na centro-strzał zdecydował się Konrad Kumor, a piłka wpadła za kołnierz obok zaskoczonego Kacpra Kołotyły.
Druga odsłona spotkania rozpoczęła się bardzo dobrze dla puławian. W 50 minucie gry po centrze z rzutu rożnego w wykonaniu Krystiana Putona piłkę głową do siatki skierował Adrian Paluchowski i wiślacy ponownie mogli cieszyć się z wygranej. Kilka minut później mogło być już 3:1, ale po podaniu Bartłomieja Bartosiaka prosto w bramkarza uderzył Dominik Cheba. Prowadzenie wiślaków cieszyło, ale kilka minut później przy interwencji źle stanął bramkarz Wisły Kacper Kołotyło, któremu sztab medyczny Wisły długo udzielał pomocy. Po chwili wydawało się, że bramkarz Dumy Powiśla dogra ten mecz do końca, jednak uraz okazał się zbyt bolesny i w 74 minucie na boisku pojawił się debiutant w naszej ekipie Piotr Owczarzak junior, który zastąpił kontuzjowanego kolegę. Kilka minut wcześniej a dokładnie w 61 minucie spotkania wiślacy podwyższyli prowadzenie na 3:1. Po dobrym podaniu od Dominika Cheby celnym strzałem popisał się Tomasz Zając i puławianie mogli cieszyć się z kolejnej bramki.
Minutę po wejściu na plac gry rezerwowego Piotra Owczarzaka puławianie ustalili wynik spotkania. Tym razem po centrze z rzutu wolnego Łukasza Kacprzyckiego głową piłkę do siatki skierował Błażej Cyfert.
Mimo wysokiego prowadzenia podopieczni trenera Pawlaka nie rezygnowali z atakowania bramki rywali. Minutę po czwartej bramce sam na sam ze Słyszem znalazł się Zając, ale pomocnik Wisły przegrał rywalizację i skończyło się jedynie na rzucie rożnym. W 83 minucie gry błąd popełnił Słysz, który po centrze Zająca wypiąstkował piłkę wprost na głowę Paluchowskiego. Na nieszczęście dla puławian wychowanek warszawskiej Legii nie spodziewał się piłki i uderzył obok bramki gospodarzy. Ekipa z Wiązownicy odpowiedziała uderzeniem Ropa, ale piłka po uderzeniu wychowanka Resovii poszybowała nad bramką Piotra Owczarzaka juniora. W końcówce spotkania po centrze Łukasza Kacprzyckiego kolejny raz uderzał na bramkę KS-u Cyfert, ale tym razem piłka poszybowała nad bramką w której stał Arkadiusz Cynar, który kilka minut wcześniej zmienił Słysza.
Mimo, że sędzia Marcin Kluk z Zamościa przedłużył to spotkania aż o 10 minut nic złego w tym meczu się nie stało i po końcowym gwizdku to zmęczeni wiślacy mogli wraz grupą swoich wiernych kibiców świętować kolejną wygraną i 3 punkty.
Teraz przed ekipą Dumy Powiśla kilka dni przerwy a w sobotę do Puław przyjedzie dobrze znana wiślakom Stal Kraśnik prowadzona przez trenera Bohdana Bławackiego. Początek spotkania o 16:00.

KS Wiązownica : Wisła Puławy 1:4 ( 1:1)