Portal ma 28,652,821 unikalnych wizyt

03/10/2009 14:25
Tylko remis Wisły z Karpatami
klub
Kolejny raz nie udało się zdobyć 3 punktów piłkarzom puławskiej Wisły. W rozegranym dziś kolejnym ligowym spotkaniu podopieczni Jacka Fiedenia po emocjonującym ale i pełnym błędów w obronie meczu zremisowali 3:3 z Karpatami Krosno. Goście, chociaż w Zwoleniu nie pokazali nic nadzwyczajnego w daleką podróż do domu udają się bardzo cennym punktem.

Od samego początku spotkania do ataków ruszyli goście. Już w 1 minucie na uderzenie z 16 metrów zdecydował się Krzysztof Szymański. Piłka jednak minęła bramkę Pawła Sochy. Na kolejną groźną okazję zmarznięta publiczność czekała do 6 minuty, kiedy to ładnie głową uderzał Wojciech Kępka, jednak uderzenie popularnego Heńka było niecelne.
W 11 minucie stadion pierwszy raz zawył z radości. Na lewym skrzydle szarżował Dawid Matyjaszek, który chciał chyba dośrodkować piłkę w pole karne Karpat. Jednak zrobił to tak sprytnie, że z dośrodkowania wyszedł strzał a piłka wpadła za kołnierz Marcina Korbeckiego. Po tak dobrym początku wydawało się, że wiślacy pójdą za ciosem i pewnie wygrają dzisiejsze spotkanie.
Nic jednak mylnego a to co nastąpiło w kolejnych 10 minutach nie da się chyba normalnie wytłumaczyć. Nieszczęście Wisły rozpoczęło się w 16 minucie, kiedy to niepilnowany przez żadnego obrońcę Jakub Popielarz popisał się fantastycznym uderzeniem i piłka wpadła w okienko bramki w której stał Paweł Socha. 4 minuty później letargu puławskiej obrony ciąg dalaszy i Karpaty za sprawą reprezentanta Polski U-21 Bartłomieja Buczka zdobywają drugiego gola. Niestety kolejny raz nie popisał się z lewej strony Mateusz Gawrysiak, który pozwolił na dobitkę strzału Buczkowi, bowiem pierwsze uderzenie gracza Karpat obronił Socha.
Strata dwóch bramek w ciagu 4 minut okazała się szokiem dla puławian. Przez parę minut nie potrafili oni wyjść ze swojej połowy ze składną akcją. Udało się im się to dopiero w 25 minucie kiedy, wiślacy w ciągu minuty oddali 3 strzały na bramkę Korbeckiego. Jednak wszystkie uderzenia w fantastycznym stylu obronił bramkarz Karpat. Na szczególne wyrożnienie zasługuje dobitka obrona z 5 metrów po uderzeniu Daniela Krakiewicza.
Kolejny raz serca kibicom Wisły zadrżały w 38 minucie, kiedy to goście przeprowadzili kolejną groźną kontrę. Jednak tym razem bardzo dobrze w bramce Dumy Powiśla spisał się Paweł Socha i skończyło się tylko na strachu. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.
W przerwie wiele musiało się dziać w puławskiej szatni, bowiem od pierwszego gwizdka Arkadiusza Łaszkiewicza do ataków ruszyli nasi piłkarze., Huraganowe efekty przyniosły efekt w 51 minucie, kiedy to po dograniu Dawida Matyjaszka z wolnego piłkę do siatki nogą z 5 metrów wpakował Andrij Procyk. 4 minuty później podopieczni Jacka Fiedenia już prowadzili.
Kolejny raz z dobrej strony pokazał się duet Kępka- Giza. Ten pierwszy pięknie wypatrzył Łukasza przed polem karnym a kapitan Wisły popisał się bardzo dobrym i skutecznym lobem i tym sposobem pokonał Marcina Korbeckiego.
W kolejnych minutach oglądaliśmy kolejne próby wiślaków. Najpierw sam na sam z Korbeckim znalazł się Kępka i tylko odważne wyjście bramkarza zażegnało niebezpieczeństwo a później groźnie uderzał Giza, jednak bez efektu. Niestety jak mówi stare piłkarskie przysłowie niewykorzystane sytuacje się mszą. Niestety tym razem znalazło ono odzwierciedlenie w 73 minucie, kiedy to Karpaty za sprawą Krzysztofa Szymańskiego wyrównała. Niestety kolejny raz nie popisała się przy tej sytuacji puławska obrona, bowiem piłka zagrana była z głębi pola i powinna zostać zdecydowanie wcześniej wybita. Niestety tak się nie stało a popularny Szymek znalazł się sam na sam z Sochą i z zimną krwią wykorzystał nadarzającą się sytuację.
Mimo ambitnych prób z obu stron już do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Najbliżej zmiany wyniku był w 75 minucie Dawid Matyjaszek, ale jego uderzenie z 15 metrów poszybowało wysoko nad bramką Karpat.
Ostatnie minuty to prawdziwe oblężenie bramki gości. Jednak mimo kilku rzutów rożnych nie udało się pokonać jeszcze raz Marcina Korbeckiego i spotkanie zakończyło się remisem 3:3.
W obu obozach co zrozumiałe zdecydowanie odmiennie przyjęto ten rezultat. Wiślacy byli mimo wszystko mało zadowoleni, bowiem jak zapowiadali gracze z Puław na swoim boisku trzeba wygrywac, tym bardziej z rywalem, który oprócz kilku kontr nic wielkiego nie pokazał.; Diametralnie inne nastroje po końcowym gwizdku panowały w obozie gości, którzy z trudnego wyjazdu przywieźli jeden cenny punkt.

Wisła Puławy: Karpaty Krosno 3:3 ( 1:2)
Matyjaszek 11, Procyk 51, Giza 55 - Popielarz 16, Buczek 20, Szymański 72

Wisła : Socha-Dryk-Prostyk-Pietroń-Gawrysiak-Krakiewicz( 84 Marciniak) -Chwiszczuk ( 65 Nowak)-Mokiejewski ( 74 Chmielnicki)-Matyjaszek-Giza Kępka
Karpaty Krosno : Korbecki - Gąsiorek, Grygorowicz, Gonet, Włodarski - Szymański (90 Ruszała), Majcher, Frydrych (55 Macnar), Popielarz - Buczek, Biliński (86 Ziobro)
Żółte kartki Dryk ( Wisła), Biliński ( Karpaty)