Portal ma 29,678,206 unikalnych wizyt

20/10/2024 21:33
Przełamanie w wielkim stylu
Cenne 3 oczka zdobyli dziś piłkarze puławskiej Wisły. Po trudnym, zaciętym spotkaniu ekipa prowadzona przez trenera Macieja Tokarczyka pokonała faworyzowany zespół Zagłębia Sosnowiec 1:0, i przełamała passę czterech porażek z rzędu.

Szkoleniowiec Wisły po ostatnim spotkaniu w Chojnicach zmuszony był do dokonania kilku zmian w kadrze swojego zespołu. Z powodu nadmiaru żółtych kartek na boisku nie mógł dziś pojawić się Marcin Stromecki a kilku graczy w tym Marcel Zylla zmagało się z lekkimi problemami zdrowotnymi. Z tego powodu w meczowej kadrze zostało aż dwa puste miejsca a kolejny już raz okazję do debiutu otrzymał wychowanek Wisły Maciejowice, młody Rafał Cholewa.
Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że wiślaków czeka trudne spotkanie. Podopieczni trenera Marka Saganowskiego po środowej porażce chcieli odnieść wygraną, jednak ich akcjom brakowało wykończenia. Puławianie na szczęście grali bardzo uważnie i czujnie i nie pozwalali na wie ekipie z Sosnowca. w 15 minucie stadion przy Hauke-Bosaka eksplodował z radości. Po ponownej centrze z rzutu rożnego Kamil Kargulewicz dostarczył futbolówkę w pole karne gości a tam głową do siatki skierował ją Patryk Waliś. Piłka ku radości fanów Dumy Powiśla do bramki wpadła odbijając się od poprzeczki.
W 30 minucie gry powinno być 2:0 dla Wisły. Z dystansu uderzył Bartosz Guzdek, Kacper Siuta odbił futbolówkę przed siebie i dopadł do niej Adam Fałązka, którego uderzenie w dobrym stylu odbił jednak bramkarz Zagłębia.
Sześć minut później znów okazję na bramkę mieli puławianie, ale Bartosz Guzdek przestrzelił po niezłym podaniu od Marcela Zylli. mimo sporych nerwów do końca tej części gry w Puławach bramek nie zobaczyliśmy i do szatni obie ekipy udały się przy prowadzeniu Wisły 1:0.
Po zmianie stron podopieczni to podopieczni trenera Tokarczyka mogli i powinni otworzyć wynik spotkania. Po dobrej zespołowej akcji piłka trafiła do Gałązki, który trafił jedynie w słupek bramki strzeżonej przez Siutę. W odpowiedzi groźnie zaatakował Kamil Biliński, ale były król strzelców I ligi uderzył prosto w obrońców Wisły u wywalczył jedynie rzut rożny dla swojego zespołu.
W 68 minucie gry wiślacy ponownie trafili w obramowanie bramki gości. Tym razem po centrze Kargulewicza w ogromnym zamieszaniu w polu karnym Zagłębia na strzał zdecydował się Zylla, jednak piłka ku rozpaczy fanów Wisły trafiła jedynie w słupek.
W 83 minucie groźnie znów było pod bramką Jana Szpaderskiego, jednak doświadczony Biliński nie trafił do siatki i skończyło się jedynie na strachu. Im dłużej trwało to spotkanie tym ekipa gości mocniej naciskała na wiślaków, którzy jednak kolejny raz pokazali wiślacki charakter i blokowali każde uderzenie zawodników Zagłębia, co podobało się kibicom na trybunach, którzy głośnym dopingiem nieśli puławian do wygranej.
W końcówce spotkania swój wielki czas zaliczył Rafał Cholewa, który w czwartej minucie doliczonego czasy gry zmienił na placu gry Marcela Zylle i zaliczył swój debiut na szczeblu centralnym. Warto dodać, że Rafał dopiero 29 października skończy 16 lat, co stawia go w gronie najmłodszych debiutantów na tym szczeblu rozrywek.
Wiślaccy już w piątek spróbują podtrzymać dobrą passę w Grudziądzu gdzie zmierzą się z miejscową Olimpią. Początek spotkania o symbolicznej dla obu klubów 19:23.

Wisła Puławy : Zagłębie Sosnowiec 1:0 ( 1:0)