Portal ma 28,568,843 unikalnych wizyt

26/03/2022 15:55
Cel zrealizowany Sokół pokonany
Bardzo ważne i cenne 3 punkty zdobyli dziś piłkarze puławskiej Wisły. Po bardzo trudnym nerwowym spotkaniu ekipa Dumy Powiśla pokonała Sokół Ostróda 2:0 i przerwała fatalną passę trzech porażek z rzędu.

Trener Mariusz Pawlak przed dzisiejszym meczem kolejny raz dokonał kilku zmian w kadrze meczowej swojego zespołu. Do wyjściowej jedenastki wrócili Błażej Cyfert, Maciej Kona oraz Ednilson Furtado. Pierwszy raz okazję w pasiastej koszulce Wisły miał okazję wystąpić także Marcin Ryszka.
Już pierwsze minuty rozgrywanego w raczej jesiennej niż wiosennej aurze spotkania pokazały, że ostródzianie przyjechali do Puław nie przegrać. Podopieczni trenera Wojciecha Figurskiego ustawieni byli dobrze bardzo nisko na swojej połowie aby maksymalnie utrudnić puławianom grę. Wszystkie braki w wyszkoleniu technicznym goście nadrabiali ambitną grą, która niestety momentami przeradzała się w agresywne polowanie na nogi zawodników Wisły. Wszystko to pokazywało, że ekipę trenera Pawlaka czeka dziś trudny mecz co potwierdziły późniejsze wydarzenia na placu gry.
W 8 minucie na bramkę Dominika Kąkolewskiego z rzutu wolnego uderzał Carlos Daniel, ale Portugalczyk ku rozpaczy kibiców przeniósł piłkę nad bramką przyjezdnych. Na kolejne emocje czekaliśmy do 20 minuty, kiedy to piłka wpadła do siatki Sokoła po strzale Ednilsona Furtado, ale ku zdziwieniu wszystkim Pan Piotr Rzucidło z Warszawy gola nie uznał dopatrując się pozycji spalonej Portugalczyka. Sześć minut później na bramkę Kąkolewskiego uderzał Emil Drozdowicz, który otrzymał niezłe podanie do Ednislona, jednak piłka po strzale doświadczonego napastnika Wisły wpadła idealnie w ręce bramkarza Sokoła.
Goście odpowiedzieli w 31 minucie spotkania, kiedy to bardzo niecelnie na bramkę wiślaków uderzał Łukasz Święty. Na kolejne emocje czekaliśmy aż 10 minut, kiedy to piłka ku radości wiślaków wpadła do bramki rywala z Ostródy. W ogromnym zamieszaniu pod bramką Kąkolewskiego sprytem wykazał się Krystian Puton, który wepchnął futbolówkę do siatki. Dwie minuty później goście jeszcze bardziej skomplikowali sobie sytuację. Bezsensownie zachował się Dawid Wojtyra, który zaatakował wślizgiem od tyłu Dominika Chebę i z czerwoną kartką musiał opuścić plac gry.
Wiślacy nie zamierzali serwować tutaj nerwów i już w 48 minucie gry podwyższyli prowadzenie. Tym razem po kolejnym zamieszaniu w polu karnym Sokoła piłka trafiła do Macieja Kony, który mocnym strzałem wpakował futbolówkę do siatki.
W 52 minucie po centrze Putona z rzutu rożnego głową uderzał Krystian Bracik i tylko dobra postawa Kąkolewskiego zapobiegła stracie gola przez zespół z Ostródy. Kilka minut później groźnie na bramkę rywali uderzał Jan Flak, ale i tym razem bramkarz Sokoła spisał się się dobrze i złapał pewnie piłkę. W 67 minucie gry wiślacy mogli i powinni prowadzić 3:0, ale minimalnie pomylił się Ednilson Furtado. Kolejne minuty to coraz bardziej finezyjna gra wiślaków co nie zawsze przekładało się skuteczność. Swoje szanse mieli Bartłomiej Bartosiak, Dominik Banach oraz Dominik Cheba jednak w każdym z tych przypadków futbolówka mijała świątynie Kąkolewskiego.
Goście mimo ambitnej gry nie zdołali ani razu celnie kopnąć do bramki w której stał i marzł Bartłomiej Gradecki i wiślacy pierwszy raz wiosną mogli cieszyć się z czystego konta po stronie strat.
Puławian już za tydzień czeka wyprawa do jaskini lwa, czyli wyjazd do Rzeszowa na spotkanie ze Stalą. Początek tego spotkania w sobotę 2 kwietnia o 19:00.

Wisła Puławy : Sokół Ostróda 2:0 (1:0)