Portal ma 28,697,061 unikalnych wizyt

29/08/2018 17:00
Piłkarski horror dla Wisły

Aż sześć bramek, wiele emocji i prawdziwy kalejdoskop wrażeń zobaczyli kibice, którzy mimo niezbyt korzystnej środowej pory udali się do Kraśnika na mecz z miejscową Stalą. Po bardzo dramatycznym spotkaniu ekipa Dumy Powiśla zasłużenie pokonała miejscowych 4:2 i już może myśleć o niedzielnych Wielkich Derbach Lubelszczyzny z Motorem.

Fotoreportaż z meczu (fot. Szelak)

Przed meczem w Kraśniku trener Jacek Magnuszewski dokonał kilku kadrowych zmian. W meczowej kadrze zabrakło Michała Króla i Konrada Szczotki a na ławce usiedli etatowi reprezentanci Arkadiusz Maksymiuk, Krystian Puton i Piotr Zmorzyński. W ich miejsce zobaczyliśmy Michała Kobiałkę, Bartosza Sulkowskiego, Krystiana Kusala i Adriana Popiołka.
Wiślacy bardzo nerwowo. W środku pola widać było brak lidera jakim jest Arkadiusz Maksymiuk. Mimo tego już w 9 minucie ekipa Jacka Magnuszewskiego objęła prowadzenie. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Jakuba Poznańskiego a rosły Dumy Powiśla strzałem głową pokonał Sebastiana Ciołka.
Kolejne minuty to spokojna gra Wisły i kapitalna interwencja Pawła Sochy, który zatrzymał w sytuacji sam na sam Jakuba Czeleja. W 27 minucie wiślacy mogli i powinni prowadzić 2:0, piłkę idealnie zagrał Bartosz Sulkowski a strzał Ivana Litwniuka z największym trudem sparował Ciołek. Dziesięć minut później ta okazja zemściła się na wiślakach, bowiem doświadczony Rafał Król poradził sobie z Mateuszem Pielachem dośrodkował z linii bocznej do nadbiegającego Daniela Szewca a ten strzałem z pierwszej piłki pokonał Pawła Sochę czym zakończył serię Pawła bez straconego gola. W końcówce okazje bramkowe mieli Kacper Szymankiewicz i uderzający głową Damian Pietroń.
W przerwie opiekun Dumy Powiśla dokonał jednej zmiany. Za Adriana Popiołka na placu gry pojawił się Arkadiusz Maksymiuk i ułożył on na pewno grę w środku pola Wisły. Niestety puławianie nie potrafili pokonać Sebastiana Ciołka. Co gorsza w 61 minucie gry Michał Górka podyktował rzut karny dla gospodarzy a jego pewnym egzekutorem okazał się Rafał Król.
Na szczęście puławianie nie załamali się stratą gola i w 64 minucie gry sami wywalczyli rzut karny. W polu karnym Stali faulowany był Krystian Kusal i arbiter z Tarnowa podyktował rzut karny dla Wisły. Do piłki ustawionej na 11 metrze od bramki Ciołka podszedł Krystian Puton i wyrównał stan meczu. W 73 minucie puławianie odzyskali prowadzenie. Z lewej strony boiska piłka trafiła do Krystiana Kusala, który ku rozpaczy miejscowych popisał się dobrym strzałem i pokonał Ciołka, zdobywając tym samym swoją debiutancką bramkę w seniorskich zespole Wisły.
Gospodarze odpowiedzieli strzałem w poprzeczkę w wykonaniu Arkadiusza Maja w 78 minucie gry. Na szczęście wiślacy na więcej nie pozwolili i sami w czwartej minucie doliczonego czasu gry ustalili wynik spotkania. Wprowadzony kilka minut wcześniej Krystian Żelisko idealnie podaniem obsłużył Arkadiusza Maksymiuka, a popularny Maksio uderzył w lewy dolny róg bramki strzeżonej przez Sebastiana Ciołka i stało się jasne, że Stal przegra pierwszy meczu u siebie od listopada 2017 roku.
Wiślacy pokazali dziś wiele ambicji i zasłużenie wygrali. Czasu na odpoczynek jest jednak mało bo już w niedzielę Wielkie Derby Lubelszczyzny z Motorem Lublin.

Stal Kraśnik : Wisła Puławy 2:4 ( 1:1)