Portal ma 28,651,735 unikalnych wizyt

19/08/2018 16:58
Suche Stawy zdobyte do domu z 3 punktami
W bardzo dobrych humorach wracali z Krakowa dziś kibice puławskiej Wisły. Po bardzo trudnym, ale zakończonym sukcesem spotkaniu ekipa Dumy Powiśla pokonała beniaminka III-ligi Hutnika Kraków i dzięki tej wygranej pozostała w czołówce tabeli. Bohaterem wiślaków został dziś Szymon Stanisławski, który wykorzystał jedną z bardzo dobrych okazji bramkowych i pokonał Mateusza Zająca.

Przed meczem z Hutnikiem trener Wisły Jacek Magnuszewski dokonał kilku roszad w składzie swojego zespołu. Do wyjściowej jedenastki oddelegowani zostali Ivan Litwniuk, Konrad Szczotka i Kacper Szymankiewicz. Na ławce usiedli Karol Barański a Michała Kobiałki i Dawida Brzeskiego zabrakło w meczowej 18.
Już pierwsze minuty rozgrywanego Suchych Stawach spotkania pokazały, że wiślaków czeka trudna walka. Mimo tego w 4 minucie po pomysłowo rozegranym rzucie wolnym piłka trafiła do Ivana Litwniuka, który uderzył ale niecelnie. Kilka minut później zakotłowało się pod bramką Pawła Sochy, ale sytuację wyjaśnił Michał Król, który odbił piłkę po uderzeniu głową jednego z zawodników gospodarzy.
Kolejne ciekawe momenty to 41 minuta gry, kiedy dla odmiany zakotłowało się pod bramką Mateusza Zająca, ale uderzenie Arkadiusza Maksymiuka zostało zablokowane przez jednego z obrońców Hutnika.
W przerwie opiekun Dumy Powiśla dokonał jednej zmiany. W szatni pozostał Konrad Szczotka a na jego miejsce pojawił się Łukasz Kacprzycki. Wiślacy natomiast bardzo szybko zaatakowali bramkę gospodarzy, dwukrotnie przed szansą strzelenie bramki stanął Piotr Zmorzyński ale raz jego uderzenie okazało się niecelne a drugi raz zmierzającą do siatki piłkę ofiarnym wślizgiem wybił obrońca gospodarzy.
W 53 minucie w pole karny gospodarzy wpadł Szymon Stanisławski, ale dobrze dysponowany Zając wygrał pojedynek z napastnikiem Dumy Powiśla. Kilka minut w odpowiedzi na bramkę Pawła Sochy uderzał Krzysztof Świątek, ale zrobił to zbyt lekko i bramkarz Wisły nie miał problemów ze złapaniem piłki.
Kibice Wisły, którzy mimo niedzielnego terminu udali się do Krakowa swoją chwilę radości mieli w 61 minucie gry, kiedy to piłka po dobrze rozegranym rzucie rożnym trafiła do Szymona Stanisławskiego a ten z około 10 metrów pokonał Mateusza Zająca. Kolejne minuty to kolejne szanse Wisły i tak w 66 minucie gry w pole karne Hutnika wpadł Kacper Szymankiewicz, który przegrał rywalizację z Zającem, cztery minuty później Krystian Puton nie dał rady pokonać bramkarza gospodarzy a w 73 minucie kolejny raz okazję miał Szymon Stanisławski, ale tym razem uderzenie popularnego Staśka poszybowało obok bramki Zająca.
Kilka sekund później przed szansą na gola stanął Arkadiusz Maksymiuk, ale i z jego uderzeniem w dobrym stylu poradził sobie Zając. W 85 minucie wynik spotkania powinien rozstrzygnąć wprowadzony kilka sekund wcześniej Mateusz Supryn, ale i on musiał uznać wyższość bramkarza z Krakowa. Pomimo nerwowej końcówki wiślakom udało się utrzymać skromne prowadzenie i cieszyć się zasłużonej wygranej. Teraz przed ekipą Jacka Magnuszewskiego chwila przerwy bowiem następny mecz dopiero w sobotę a do Puław przyjedzie zespół Sokoła Sieniawa.

Hutnik Kraków : Wisła Puławy 0:1 ( 0:0)