Portal ma 28,653,901 unikalnych wizyt

12/08/2017 17:55
Przełamanie Wisły

Pierwszą wygraną w rozgrywkach II ligi sezonu 2017/2018 zanotowali dziś piłkarze puławskiej Wisły. Po bardzo trudnym i zaciętym spotkaniu ekipa prowadzona przez Adama Buczka pokonała Legionovię Legionowo i przełamała fatalną passę bez gola i wygranej w rozgrywkach ligowych.

Opiekun Wisły w porównaniu do wtorkowego pucharowego spotkania z Legią dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie Dumy Powiśla. Do bramki wrócił Sebastian Madejski, który zastąpił Nazara Penkovetsa, a na lewej stronie obrony zobaczyliśmy kolejny raz Bartosza Sulkowskiego. Na ławce usiadł także Piotr Darmochwał, którego w wyjściowej jedenastce zastąpił Dawid Pożak.
Pierwsze minuty spotkania to ataki przyjezdnych. W 5 minucie Sebastiana Madejskiego próbował strzałem z dystansu pokonać Oleksiy Klak, ale bramkarz Wisły nie dał się zaskoczyć. Kolejne minuty to próby wiślaków, ale nie zakończone strzałem. W 16 minucie gry kolejny raz groźnie było pod bramką Madejskiego, tym razem uderzał Mateusz Żebrowski, ale i tym razem bardzo dobrą interwencją popisał się bramkarz Dumy Powiśla.
Minutę później mogło być już 1:0 dla gospodarzy, ale Jakub Smektała uderzył minimalnie niecelnie. W 19 minucie gry kolejny raz Dominika Puska próbował pokonać Smektała, ale i tym razem były bramkarz warszawskiej Polonii wyszedł górą z tego pojedynku.
Na szczęście 7 minut później puławianie objęli prowadzanie. Z rzutu wolnego piłkę dograł Bartosz Sulkowski a piłkę strzałem głową do bramki przyjezdnych wpakował Arkadiusz Maksymiuk. Dwie minuty później puławianie prowadzili już 2:0, tym razem Dawid Pożak wycofał piłkę na 10 metr do Irakliego Meskhi, a ten pewnym strzałem wpakował ją do siatki.
Niestety dwubramkowe prowadzenie wiślacy stracili już w 34 minucie gry, kiedy to na bramkę Madejskiego uderzył Grzegorz Mazurek. Piłka po drodze otarła się o plecy Jakuba Poznańskiego i zaskoczyła bramkarza Wisły.
W doliczonym czasie pierwszej części gry puławianie mogli prowadzić 3:1. Po rzucie rożnym i centrze Sulkowskiego bardzo dobrym strzałem głową popisał się Robert Hirsz, jednak bardzo dobrze w legionowskiej bramce zachował się Pusek, który przeniósł futbolówka nad poprzeczkę swojej bramki.
Po zmianie stron mecz jeszcze bardziej się otworzył a podopieczni Mirosława Jabłońskiego ruszyli do ataków. W 47 minucie uderzał Mateusz Kwiatkowski i piłka znowu po rykoszecie o mały włos nie wpadła do siatki.
Kilka minut później Madejskiego próbował pokonać Klak, ale i tym razem pewnie w bramce zachował się młody bramkarz Wisły. Ekipa Dumy Powiśla czekała zaatakowała w 55 minucie gry, kiedy to najpierw Dominika Puska próbował pokonać Meskhia a jego strzał próbował dobijać Robert Hirsz. Niestety dla puławian bramkarz gości spisał się dwukrotnie bez zarzutu.
W 65 minucie gry bramkarza z Legionowa próbował pokonać Konrad Szczotka, ale i tym razem golkiper gości nie dał się pokonać. W 79 minucie gry Puska próbował pokonać aktywny Krystian Kusal, ale i tym razem bramkarz Legionovii nie dał się pokonać. Legionowianie najgroźniejszą sytuację do wyrównania stworzyli sobie w 86 minucie gry kiedy kompletnie nieudany strzał oddał Oleksiy Klak, futbolówka trafiła do Grzegorza Mazurka, którego w pięknym stylu zatrzymał Sebastian Madejski. W końcówce jeszcze raz mocniej zadrażały serca puławskim fanom, kiedy w doliczonym czasie gry kiedy głową po centrze z rzutu rożnego uderzał Mateusz Zając. Na szczęście futbolówka po strzale obrońcy Legionovii poszybowała obok bramki i kilka sekund później wiślacy mogli cieszyć się z kibicami z pierwszej wygranej w tym sezonie. Mamy nadzieję, że to początek udanej serii puławskiej Wisły, która już w sobotę uda się do Rybnika na trudny mecz z ROW-em.

Wisła Puławy : Legionovia Legionowo 2:1 ( 2:1)