Portal ma 28,728,293 unikalnych wizyt

23/11/2013 17:54
Wiślackie przełamanie z Legionovią
Po 6 spotkaniach bez wygranej puławska Wisła w końcu wygrała. Dziś na zakończenie piłkarskich zmagań w 2013 roku, podopieczni Jacka Magnuszewskiego pokonali przed własną publicznością ekipę Legionovii Legionowo 1:0. Bohaterem, który zapewnił wiślakom 3 punkty został Konrad Nowak, który wykorzystał rzut karny w 89 minucie gry, podyktowany za zagranie ręką w polu karnym Michała Złotkowskiego.

Przed dzisiejszym meczem trener Jacek Magnuszewski bardzo długo zastanawiał się jak zestawić wyjściowy skład. Z powodu kontuzji bowiem zagrać nie mógł kolejny już raz podstawowy młodzieżowiec Paweł Jabkowski. W kadrze meczowej zabrakło także Przemysława Kwiatkowskiego i opiekun Dumy Powiśla kolejny raz zmuszony był wystawić dwójkę wychowanków Wisły Konrada Szczotkę i Jarosława Niezgodę, którzy pełnili dziś funkcje młodzieżowców.
Spotkanie mogło rozpocząć się wspaniale dla wiślaków. Już w drugiej minucie gry, na uderzenie z 20 metrów od bramki przyjezdnych zdecydował się Konrad Nowak, jednak strzegący bramki Legionovii Marek Marcinkowski w dobrym stylu przerzucił piłkę na rzut rożny. Kolejne minuty to przewaga Wisły, jednak puławianie nie potrafili skutecznie wykorzystać jej i skierować piłki do siatki gości. Swoje szanse mieli w 30 minucie Rafał Wiącek po centrze Ivana Litwniuka, który uderzył obok bramki Marcinkowskiego, Mateusz Pielach po udanej przebitce z rzutu rożnego czy kolejny raz Litwniuk, który centro strzałem w 36 minucie o mały włos nie pokonał bramkarz Legionovii. Goście w tej odsłonie ograniczyli się jedynie do gry na własnej połowie nie stwarzając praktycznie żadnego zagrożenia pod bramką marznącego Nazara Penkowca.
Druga część gry rozpoczęła się od błędu Wojciecha Jakubca, który poślizgnął się stwarzając groźną sytuację dla Macieja Golińskiego,który jednak bez problemu został zatrzymany przez Matusza Pielacha. Kolejne minuty to gra głównie w środku pola. W 61 minucie gry to pierwszy strzał przyjezdnych na uderzenie z 20 metrów od bramki Penkowca zdecydował się Marek Lendzion, jednak bramkarz Wisły bez problemu złapał turlającą się piłkę.
Mimo niekorzystnego wyniku wiślacy nadal atakowali. W 82 minucie z dystnasu uderzał Szymon Martuś jednak kolejny raz Marek Marcinkowski nie dał się zaskoczyć. Kilka sekund później na strzał zdecydował się Rafał Wiącek, jednak to uderzenie także nie trafiło do siatki Legionovii. Końcówka spotkania to prawdziwa kanonada bramki Marcinkowskiego. Najpierw w 86 efektownymi nożycami popisał się Konrad Nowak a kilka minut później z 22 metrów na bramkę przyjezdnych uderzał Arkadiusz Maksymiuk. Jednak i tym razem kuszony przez FC Sewila i Atletico Madryt bramkarz Marek Marcinkowski kapitalnie przeniósł piłkę na rzut rożny. Parę chwil później kolejny raz piłka trafiła do Maksymiuka, który kolejny raz uderzył z przed pola karnego a piłkę tym razem ręką zablokował Michał Złotkowski a sędzia główny Pan Mariusz Korpalski z Torunia nie miał innego wyjścia jak podyktować rzut karny dla Wisły. Dodatkowo arbiter pokazał graczowi gości czerwoną kartkę. Do ustawionej na 11 metrze piłki podszedł Konrad Nowak , który wytrzymał tę próbę nerwów i pewnym strzałem pod porzeczkę pokonał Marka Marcinkowskiego.
W doliczonym czasie gry wiślacy mieli jeszcze dwie okazje bramkowe. Najpierw Szymona Martusia poza polem karnym uprzedził bramkarz gości, a chwilę przed końcowym gwizdkiem arbitra ten sam zawodnik uderzył z ostrego kąta w boczną siatkę. Mimo wielu nerwów wynik spotkania nie uległ zmianie i 3 punkty zostały w Puławach.
Trudno było ukryć radość wiślakom z tej zdobyczy. Piłkarze Dumy Powiśla jeszcze parę chwil cieszyli się z przełamania fatalnej passy i udanego zakończenia rozgrywek w tym roku. Jednak teraz przed sztabem szkoleniowym i Zarządem klubu czas refleksji i do podsumowań, bowiem styl gry Wisły na pewno do końca nie mógł zadowolić.

Wisła Puławy : Legionovia Legionowo 1:0 ( 0:0)