Portal ma 28,700,583 unikalnych wizyt

19/03/2011 15:07
Kapitalny początek wiosny Wiślaków

Kapitalne spotkanie, pełne bramek i emocji zobaczyli dziś kibice, którzy zdecydowali się odwiedzić boisko przy ZSO im KEN w Puławach. Na początek rundy wiosennej wracająca do Puław Wisła pokonała wysoko ekipę Siarki Tarnobrzeg 5:2.

Zapis relacji live
Fotoreportaż z meczu (fot. Marian)
Wiślacy do spotkania przystępowali z obawami. W końcu ekipa z Tarnobrzegu należy do jednych z czołowych w lidze a jesienią przy al Niepodległości podopieczni Adama Mażysza pokonali Wisłę aż 4:1.
Początek meczu, który dla wiślaków był powrotem do Puław po 21 miesiącach tułaczki rozpoczęło się od wzajemnego badania obu stron. Mimo tego obie ekipy miały po jednej bramkowej szansie. Najpierw przed szansą pokonania Piotra Stachurskiego stanął Tomasz Mazurkiewicz a chwilę później sytuacje bramkowe mieli Konrad Nowak, którego uderzenie odbił Łukasz Szoklauk i Piotr Mokiejewski, który przy próbie dobitki strzału Nowaka trafił w poprzeczkę. Jednak chwilę później puławska publiczność zdążyła oszaleć z radości. Pięknym prostopadłym podaniem popisał się Konrad Nowak, który idealnie obsłużył Łukasza Gizę, któremu nie pozostało nic innego jak podwyższyć wynik na 1:0. Kilka chwil później podopieczni Mariusza Sawy prowadzili już 2:0. Tym razem w roli głównej wystąpił znowu Giza, który wygrał pojedynek sam na sam z Szokalukiem i skierował piłkę do siatki. Mimo kilku prób ze strony Wisły do końca pierwszej połowy nie padła już żadna bramka.

W przerwie kolejny raz z dobrej strony pokazali się działacze Wisły, którzy nie zapomnieli o swoich kibicach, rozdając wylosowanym posiadaczom karnetów okolicznościowe koszulki.

Po zmianie stron do ataków ruszyli przyjezdni. 10 minut później dopięli oni swego, po błędzie puławskiej obrony Piotra Stachurskiego pokonał Tomasz Walat. Nie minęło jednak 60 sekund a wiślacy przeprowadzili szybką kontrę w polu karnym Siarki powalony został Łukasz Giza i sędzia Andrzej Kucharski podyktował rzut karny. Do piłki podszedł niezawodny Łukasz Giza i puławski obiekt eksplodował trzeci raz z radości. Tarnobrzeżanie nie zdążyli dobrze ochłonąć po stracie trzeciej bramki a w 59 minucie kapitalnie grający gospodarze prowadzili już 4:1. Tym razem strzelcem akcji okazał się Konrad Nowak, który kapitalnie uderzył z 20 metrów czym kompletnie zaskoczył bramkarza Siarki. Jednak ambitnie grający wiślacy nie zrezygnowali i w 66 minucie prowadzili już 5:1. Kolejny raz pokazał się Konrad Nowak, który wykorzystał dogranie Łukasza Misztala i głową skierował piłkę do siatki. Gości stać było jeszcze tylko na jedną bramkę w 75 minucie kapitalnie z rzutu wolnego z 30 metrów uderzył Bartosz Madeja i piłka wylądowała w bramce Wisły. Mimo przewagi gości w ostatnich minutach, więcej bramek przy Kaniowczyków już nie padło i 3 punkty zasłużenie zostały w Puławach.

Oprócz bardzo dobrze grających dziś piłkarzy pochwalić trzeba kibiców Wisły, który zdecydowali się usiąść na trybunach i dopingować swój zespół. Cieszy, że zawodnicy Dumy Powiśla pierwszy mecz od dłuższego czasu mieli z kim cieszyć się po skończonym meczu. Nam nie pozostaje nic innego jak pogratulować działaczom, kibicom i piłkarzom efektownej inauguracji rundy i czekać na kolejne mecze, przybliżające nas do upragnionej II ligi.