Portal ma 28,672,665 unikalnych wizyt

14/08/2022 19:53
Zimny prysznic wiślaków

Niestety zimny prysznic zafundowali swoim licznie zgromadzonym kibicom piłkarze Dumy Powiśla. Po dobrym, ale do 25 minuty spotkaniu ekipa Dumy Powiśla przegrała dziś z zespołem rezerw Zagłębia Lubin 2:1 i zanotowała drugą porażkę z rzędu.

Wiślacy do dzisiejszego spotkania podchodzili podrażnieni wynikiem w Kołobrzegu. W związku z tym trener Mariusz Pawlak dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie swojego zespołu. W bramce kibice pierwszy raz mieli okazję obejrzeć Alberta Posiadałę a do wyjściowego składu wskoczył także Agdan Papykiyan.
Pierwsze minuty do dominacja puławian, którzy chcieli szybko strzelić bramkę otwierającą wynik spotkania. Jednak akcjom wiślaków brakowało wykończenia i kibice przy Hauke-Bosaka na gola czekać musieli do 21 minuty spotkania. Z dobrej strony pokazał się duet Ednilson Furtado - Mateusz Klichowicz. Portugalczyk dobrym podaniem obsłużył popularnego Kliszego, któremu nie pozostało nic innego jak pokonać stojącego w bramce gości Michała Matysa.
Chwilę później mogło być 2:0, ale nieznacznie pomylił się Maciej Kona w 34 minucie futbolówkę nad poprzeczką przeniósł Ednilson. Niewykorzystane okazje zemściły się w 35 minucie gry, kiedy to po błędzie puławskiej obrony piłka trafiła na nogę Bartłomieja Kłudki, który z bliska pokonał Posiadałę.
Kilka chwil później wiślakom dopisało szczęście bowiem piłka po strzale Tomasza Pieńki uderzyła w poprzeczkę i wyszła w pole.
Po zmianie stron na boisku dominowała walka a kibice nieczęsto mieli okazję oglądać akcje bramkowe. W 73 minucie błąd popełnił Robert Majewski, który sfaulował rywala w polu karnym i Mateusz Piszczelok z Katowic podyktował rzut karny. Pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się Rafał Adamski. Kilka minut później w słupek bramki Dumy Powiśla uderzył Jakub Kolan. W 83 sędzia ponownie wskazał na rzut karny po faulu Josino. Tym razem jednak Posiadała wygrał rywalizację z Adamskim i dał wiślakom nadzieję na uratowanie remisu. Niestety ich zryw w doliczonym czasie gry spełzł na niczym, bowiem mimo tego, że piłka wylądowała w siatce gości po uderzeniu głową Paluchowskiego sędzia odgwizdał minimalnego spalonego.
Już w sobotę zespół Wisły wyjedzie do Warszawy na spotkanie z Polonią Warszawa.

Wisła Puławy : Zagłębie II Lubin 1:2 ( 1:1)
Klichowicz 21 - Kłudka 35, Adamski 73 (k)

Wisła PuławyPosiadała - Cheba, Wiech, Majewski, Przywara (46 Kołtański), Ednilson (62 Banach), Kona, Puton, Papikyan (46 Gvozdenovic), Klichowicz (62 Paluchowski), Retlewski (76 Josino)

Zagłębie II Lubin Matys- Kłudka, Bogacz, Lepczyński, Woźniak, Kruszelnicki ( 46 Pakulski), Kizyma ( 69 Kolan), Hinokio, Pieńko, Ratajczyk ( 82 Szafranek), Adamski

Żółte kartki Majewski ( Wisła) - Bogacz, Kizyma, Hinokio, Kłudka oraz trener Jarosław Krzyżanowski i kierownik zespołu Tomasz Król.