Portal ma 28,650,762 unikalnych wizyt

07/05/2022 16:58
Bardzo ważna wygrana Wisły eWinner 2 liga uratowana

Bardzo ważną wygraną odnieśli w sobotnie popołudnie piłkarze puławskiej Wisły. Dziś w meczu o wszystko gracze Dumy Powiśla pokonali zespół Hutnika Kraków 4:1 i w praktyce zapewnili sobie pozostanie w eWinner 2 lidze na kolejny sezon.

Zespół Dumy Powiśla do starcia z zespołem z Krakowa przystępował w podłych humorach. Wiślacy w niedzielę przegrali we Wrocławiu z rezerwami Śląska i znacznie dlatego dziś konieczne dla puławian było zwycięstwo. Z takim zamiarem na Lubelszczyznę przyjechał zespół ze stolicy Małopolski, który miał przed starciem z wiślakami passę pięciu spotkań bez porażki.
Trener Mariusz Pawlak kolejny raz dokonał kilku zmian w składzie swojego zespołu. Do meczowej jedenastki wrócił Bartłomiej Bartosiak a z pozycji ławki początek spotkania oglądali Krystian Bracik i Marcin Ryszka.
Pierwsze minuty spotkania to wiele nerwów i walki na boisku. W poczynaniach obu ekip widać było stawkę dzisiejszego spotkania stąd na placu gry nie brakowało ostrych spięć i fauli. Właśnie jeden w 10 minucie wzbudził ogromne emocje bowiem w dobrej sytuacji faulowany był Adrian Paluchowski, ale arbiter Pan Dmytro Kryvushkin z Charkowa nie dopatrzył się przewinienia i nakazał grać dalej.
Na pierwsze emocje związane z sytuacjami bramkowymi czekaliśmy do 19 minuty,kiedy to po sprytnie rozegranym rzucie karnym piłka trafiła do Bartłomieja Bartosiaka, który uderzył jednak w słupek bramki strzeżonej przez Bartłomieja Frasika.
W 31 minucie gry niespodziewanie prowadzenie objęli przyjezdni. Po dobrej centrze z rzutu rożnego piłka w zamieszaniu na piątym metrze odbiła się od pleców Krzysztofa Światka i ku zdziwieniu wszystkich wpadła do siatki.
Sześć minut później kolejny raz szczęście dopisało ekipie gości. Z rzutu wolnego uderzał Bartosiak, który tym razem trafił w poprzeczkę bramki Frasika.
Na kolejne emocje kibice przy Hauke-Bosaka czekać musieli aż do 44 minuty gry, kiedy to piłka trafiła do Adriana Paluchowskiego a popularny Paluch efektowną przewrotką, której nie powstydziłby się Zlatan Ibrahimović wpakował piłkę do siatki.
Minutę później doświadczony Adam Basta powalił będącego bez piłki Dominika Banacha a, że sytuacja działa się w polu karnym Hutnika sędzia Dmytro Kryvushkin zmuszony był podyktować pierwszy rzut karny w rundzie wiosennej dla Dumy Powiśla. Odpowiedzialność za wykonanie jedenastki na siebie wziął Bartłomiej Bartosiak, który pewnym strzałem pokonał Frasika i wyprowadził Wisłę na prowadzenie.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Krakowianie nie mieli pomysłu aby zaatakować zespół Wisły, a ekipa trenera Mariusza Pawlaka mądrze się broniła i czekała na kontry. Jedna z nich w 50 minucie mogła zakończyć się bramką, ale po rajdzie Krystiana Putona piłkę pewnie złapał Frasik, W 66 minucie gry Gradeckiego strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Krystian Lelek, ale wypożyczony Wisły Płock bramkarz na raty, ale złapał futbolówkę. W odpowiedzi obok bramki przyjezdnych uderzył Maciej Kona, a w 69 minucie uderzenie Putona z dystansu zbił na bok Frasik.
W 74 minucie spotkania Dominik Banach idealnie podał piłkę Carlosowi Danielowi a Portugalczyk w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Hutnika i wygrana była coraz bliżej wiślaków. W 84 minucie krzyżakiem Frasika próbował zaskoczyć Paluchowski, ale piłka i tym razem minęła bramkę przyjezdnych. Jednak minutę później futbolówka znalazła się w siatce Hutnika a autorem bramki został Carlos Daniel, który dobił uderzenie Emila Drozdowicza, który przegrał rywalizację sam na sam z Bartłomiejem Frasikiem.
W piątej minucie doliczonego czasu gry krakowianie mogli strzelić drugą bramkę, ale Sławomir Chmiel przegrał rywalizację z Gradeckim i chwilę później wiślacy mogli cieszyć się z wygranej i praktycznie pewnego utrzymania w eWinner 2 lidze.
Do zakończenia sezonu Wiśle pozostały dwa spotkania. W sobotę w Siedlcach z Pogonią a na zakończenie sezonu cream de la creme czyli Wielkie Derby Lubelszczyzny z Motorem Lublin.

Wisła Puławy : Hutnik Kraków 4:1 ( 2:1)