Portal ma 28,655,364 unikalnych wizyt

05/12/2021 12:55
Porażka na zakończenie
Bez punktów do domu wrócili z ostatniego w tym roku ligowego spotkania piłkarze puławskiej Wisły. Po bardzo słabej pierwszej połowie oraz zdecydowanie lepszej drugiej odsłonie spotkania z Garbarnią ekipa Dumy Powiśla przegrała z Brązowymi 2:1 i niestety nasz zespół pozostaje bez ligowej wygranej od przeszło miesiąca. Na kolejną okazję będziemy jednak musieli poczekać aż do lutego, kiedy to drużyny eWinner 2 ligi wrócą do rywalizacji.

Wiślacy do stolicy Małopolski udawali się w bardzo osłabionym składzie. Z powodu urazów nadal do gry nie byli zdolni Adrian Paluchowski, Przemysław Skałecki oraz Łukasz Kacprzycki a kartkowa pauza z gry wyłączyła kolejną trójkę Dominika Chebę, Krystiana Putona oraz Łukasza Wiecha. Jedynym pozytywnym akcentem był powrót do meczowej kadry dwójki Mateusza Pielacha oraz Dominika Banacha.
Rano w Krakowie lekko prószył śnieg i jeszcze dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego Daniela Kruczyńskiego z Żywca nie do końca wiadomo było czy spotkanie odbędzie się. Na szczęście służby porządkowe krakowskiego klubu stanęły na wysokości zadania i sprawnie uprzątnęły z murawy zalegający śnieg i można było ze spokojem oczekiwać rozpoczęcia spotkania.
Pierwsze minuty należały do osłabionych puławian, ale po rzucie rożnym niecelnie uderzał Piotr Lisowski. Wydawało się, że wiślacy pójdą za ciosem i gol dla Dumy Powiśla będzie kwestią czasu. Nic jednak mylnego bowiem w 8 minucie gry błąd popełnił grający na prawej stronie obrony Piotr Lisowski, który zahaczył Michała Feliksa a sędzia Kruczyński zmuszony był do wskazania na jedenasty metr od bramki w której stał dziś Paweł Socha.
Do ustawionej na punkcie rzutów karnych piłki podszedł Słowak Michal Klec i pewnym strzałem pokonał Sochę. Cztery minuty później kolejny raz groźnie było pod bramką Wisły w ogromnym zamieszaniu pod bramką Sochy młodzieżowiec Jakub Kuczera uderzył w słupek puławskiej bramki. Niestety nawet ta sytuacja nie wpłynęła mobilizująco na wiślaków, bowiem w 18 minucie dwukrotnie w bramce interweniować musiał Socha, najpierw po strzale Mateusza Bartkowa a chwilę później przy dobitce Grzegorza Marszalika.
W 23 minucie spotkania w pole karne Wisły wpadł Kuczera i kolejny raz dobrej strony w bramce pokazał się Paweł Socha. Niestety w 37 minucie spotkania kapitan Dumy Powiśla był już bezradny po strzale Feliksa, który minął Lisowskiego i pewnym strzałem po długim rogu wpakował futbolówkę do siatki.
W końcówce tej części gry z rzutu wolnego Sochę próbował zaskoczyć jeszcze Klec, ale i tym razem dobrze w bramce spisał się Socha.
W przerwie trener Mariusz Pawlak dokonał dwóch zmian w składzie Wisły. Na placu gry pojawił się debiutant Adam Gałązka oraz Dominik Banach i gra Dumy Powiśla zaczęła wyglądać zdecydowanie lepiej. To puławianie mieli przewagę i oddali pierwsze strzały na bramkę w której stał Dorian Frątczak. W 53 minucie niecelnie uderzał Błażej Cyfert a kilka minut później zbyt lekko strzelał Kacper Kondracki. Mimo tego puławianie nie rezygnowali. W 63 minucie gry wiślacy złapali kontakt z rywalem. Po centrze Bartłomieja Bartosiaka i ogromnym zamieszaniu w polu karnym Garbarni piłkę do siatki wepchnął Ariel Wawszczyk i nadzieje Dumy Powiśla chociaż na remis odżyły. Co prawda dziesięć minut później Sochę próbował pokonać strzałem Feliks, ale zrobił to zbyt lekko i pewnie futbolówkę złapał Socha. W odpowiedzi wiślacy mogli i powinni wyrównać, ale minutę po tej sytuacji Ednilson Furtado nie trafił w piłkę w idealnej sytuacji pod podaniu od Bartosiaka. Nie mający nic do stracenia puławianie atakowali co było wodą na młyn dla gospodarzy. W 75 minucie gry niecelnie uderzał Kacper Laskoś a w odpowiedzi dobrej sytuacji nie wykorzystał Emil Drozdowicz, który nie zdołał oddać strzału wpadając w pole karne gospodarzy.
W 83 minucie raz jeszcze w puławskiej bramce pokazał się Socha po uderzeniu rezerwowego Wojciecha Korbeckiego i mimo ogromnych emocji wiślakom nie udało się tak jak w Bełchatowie wyrównać w końcówce spotkania i przy Rydlówce musieli pogodzić się z drugą z rzędu porażką.
Teraz przed naszym zespołem okres roztrenowania po którym wiślacy udadzą się na zasłużone urlopy. Do zajęć wrócą w styczniu 2022. Mamy nadzieję, że po wiosną będziemy mogli znowu cieszyć się z wygranych i coraz lepszej postawy wiślaków w eWinner 2 lidze.

Garbarnia Kraków : Wisła Puławy 2:1 (2:0)