Portal ma 28,633,902 unikalnych wizyt

17/11/2019 13:55
Złoty gol Szymona Stanisławskiego daje wygraną
Bardzo cenne 3 punkty przywieźli z Sandomierza piłkarze puławskiej Wisły. Po trudnym spotkaniu rozegranym na fatalnej murawie spotkaniu ekipa Wisły pokonała swoją imienniczkę 1;0 a strzelcem złotego gola był wprowadzony po przerwie Szymon Stanisławski.

Trener Wisły Mariusz Pawlak kolejny raz zaskoczył kibiców składem swojego zespołu. W wyjściowym składzie Dumy Powiśla zobaczyliśmy Piotra Rogalę, Michała Zubera, Łukasza Kacprzyckiego i wychowanka Dumy Powiśla Damiana Bernata, którzy zastąpili pauzującego za nadmiar żółtych kartek Michała Kobiałkę, Krystiana Żeliskę i Szymona Stanisławskiego .
Spotkanie idealnie mogli rozpocząć puławianie. Już w 4 minucie gry bohaterem Dumy Powiśla mógł zostać Damian Bernat, którzy wykorzystał pomysłowe rozegranie rzutu rożnego, ale w dobrej sytuacji posłał piłkę minimalnie obok słupka bramki strzeżonej dziś przez Szymona Pietrasa.
W odpowiedzi na strzał zdecydował się Krzysztof Zawiślak, ale czujny w puławskiej bramce był Paweł Socha. W 19 minucie przyjezdni powinni objąć prowadzenie. Po solowym rajdzie w znakomitej sytuacji znalazł się Piotr Zmorzyński, jednak zabrakło wykończenia i piłka po uderzeniu popularnego Zmorki poszybowała nad poprzeczką bramki gospodarzy.
W 30 minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał kapitan gospodarzy Jarosław Piątkowski, ale piłka poszybowała nad bramką Dumy Powiśla. W końcówce obie ekipy popisały się jeszcze strzałami Łukasza Kacprzyckiego i Dariusza Brągiela, ale uderzenie Kacprzyckiego obronił Pietras a strzał byłego pomocnika Resovii poszybował nad bramką Pawła Sochy.
W przerwie szkoleniowiec Wisły Mariusz Pawlak dokonał aż dwóch zmian, co oznaczało korektę ustawienia naszego zespołu. Na placu gry pojawili się Szymon Stanisławski i Krystian Żelisko a opuścili je Maciej Wojczuk i Damian Bernat i drugie 45 minut puławianie rozegrali już z dwójką napastników z przodu.
W 53 minucie gry na bramkę sandomierzan uderzał Michał Zuber, ale i tym razem wiślakom zabrakło szczęścia. Piłkarska fortuna dopisała ekipie z Puław w 68 minucie gry, kiedy to piłkę na 10 metrze od bramki Pietrasa otrzymał Szymon Stanisławski, który wpakował piłkę do siatki obok bezradnego Szymona Pietrasa.
Kilka minut później puławianie mogli i powinni zamknąć ten mecz. Po dobrej wrzutce z rzutu rożnego głową uderzał Piotr Rogala i do szczęścia wiślakom zabrakło bardzo niewiele. Im dłużej trwał ten mecz tym trener Rafał Wójcik wprowadzał coraz więcej ofensywnych graczy, tak aby w końcowych minutach grać na czterech napastników. Na szczęście dla puławian strzały wprowadzonych Michała Jeziorskiego i Vitalija Dakhnovskhyiego przelatywały nad bramką Pawła Sochy.
Mimo ogromnych nerwów w końcówce ekipie Dumy Powiśla udało się utrzymać cenne prowadzenie i do domu wrócić z 3 punktami. Już w sobotę 23 listopada ekipa trenera Mariusza Pawlaka rozpocznie w Zabierzowie rundę wiosenną mierząc się z beniaminkiem Jutrzenką Giebułtów.

Wisła Sandomierz : Wisła Puławy 0:1 ( 0:0)