Portal ma 28,543,524 unikalnych wizyt

02/11/2019 16:30
Skuteczna Wólczanka wygrywa z Wisłą

Bez punktów spotkanie z Wólczanką Wólka Pełkińska zakończyła ekipa Dumy Powiśla. Tym razem podopieczni trenerów Marcina Popławskiego i Mariusza Abramczyka ulegli rywalom 1:0, i była to już druga porażka z rzędu poniesiona na własnym boisku.

W porównaniu do przegranego spotkania duet trenerów Dumy Powiśla dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie swojej drużyny. Do jedenastki wskoczyli Piotr Rogala, który zajął miejsce przesuniętego do linii pomocy Rafała Kiczuka, Dawid Chudyba zastąpił Łukasza Kacprzyckiego a Szymon Stanisławski zajął miejsce w ataku w zastępstwie za Krystiana Żeliskę. Na ławce usiadł także nie do końca zdrowy Michał Zuber.
Już pierwsze minuty pokazały, że w listopadowe jesienne popołudnie przy Hauke-Bosaka dominować będzie twarda męska walka a kto strzeli pierwszy gola ten wygra. W związku z tym obie ekipy skupiły się na grze w środku pola a klarownych okazji było jak na lekarstwo. Jedyne godne odnotowania sytuacje to uderzenie Rafała Kiczuka w 27 minucie gry, które minęło bramkę Oskara Kubika, a także bardzo lekkie Krystiana Putona w końcówce pierwszej połowy. Goście ograniczyli się jedynie do gry obronnej z tego powodu stojący w puławskiej bramce Krzysztof Kurek był przez całą pierwszą połowę bezrobotny.
W drugiej części gry kibice na trybunach zobaczyli kilka okazji bramkowych. Najpierw zbyt lekko uderzał Maciej Wojczuk i Kubik bez problemów złapał piłkę. Kilka minut później po centrze Krystiana Putona z rzutu wolnego uderzał Piotr Rogala ale i tym razem piłka minęła bramkę gości. W 64 minucie na bramkę Kubika uderzał Michał Kobiałka i tylko bardzo dobra postawa w bramce bramkarza Wólczanki zapobiegła stracie gola przez rywali. Dwie minuty później na bramkę przyjezdnych uderzał Krystian Puton a piłka po jego uderzeniu trafiła w twarz jednego z rywali a goście po błędzie arbitra, który wskazał najpierw na aut a potem na rzut sędziowski przeprowadzili zabójczą kontrę. Indywidualna akcją popisał się rezerwowy Krzysztof Pietluch, który w sytuacji sam na sam pokonał Kurka. Warto dodać, że był to jedyny celny strzał przyjezdnych w tym meczu. Mimo, kolejnych prób wiślaków do końcowego gwizdka nie padła już żadna bramka. W końcówce swoje okazje bramkowe mieli Łukasz Kacprzycki, Krystian Puton i Dawid Chudyba, ale piłka mijała bramkę gości jak zaczarowana. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Mateusz Podstolak z rzutu wolnego uderzył w poprzeczkę bramki Wisły a w ostatniej akcji spotkania po wrzutce w pole karne ręką w swoim polu karnym zagrał jeden z graczy z Wólki. Niestety ku rozpaczy fanów i piłkarzy Wisły sędzia Jakub Pieron nakazał grać dalej a protestującego na ławce rezerwowych Rafała Kiczuka ukarał czerwoną kartką.
Wiślacy kolejny raz zagrali bardzo nieskutecznie i kolejny raz z boiska zeszli bez zdobyczy punktowych. Mamy nadzieję, że limit pecha został już wyczerpany i w spotkaniu z Podlasiem ekipa Dumy Powiśla zgranie w końcu cenne 3 punkty bo jej przewaga nad strefą spadkową dramatycznie topnieje.

Wisła Puławy : Wólczanka Wólka Pełkińska 0:1 ( 0:0)
Pietluch 66

Wisła Puławy Kurek- Barański ( 76 Pigiel),Pielach, Kiczuk ( 76 Zuber), Wolanin, Kobiałka, Rogala, Chudyba, K. Puton, Zmorzyński ( 67 Kacprzycki), Stanisławski ( 46 Wojczuk),

Wólczanka Wólka Pełkińska Kubik- Kocur ( 73 Kądziołka), Olejarka( 62 Khorylskyi), Matofij ( 62 Pietluch), Kłos ( 73 Szczypek), Podstolak, Łazarz, Wrona, Basista, Tabor, Bury

Żółte kartki Podstolak, Tabor ( Wólczanka Wólka Pełkińska) - Zmorzyński, Kobiałka, Kiczuk , Marcin Popławski ( Wisła Puławy)

Czerwone kartki Jakub Tabor ( 70 minuta za drugą żółtą- Rafał Kiczuk 90 +4 za drugą żółtą)