LOGIN HASŁO zapamiętaj mnie
ODZYSKAJ HASŁO ZASADY SERWISU I COOKIE | REJESTRACJA
Pomagaj w utrzymaniu serwisu !
Reklamuj sie na tym portalu
Portal ma 27,374,295 unikalnych wizyt

Instagram
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
SZUKAJ NA STRONIE
WYBIERZ KOLOR STRONY:
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
Hosting zapewnia
Hosting
DYSKUSJE NA FORUM:   Plebiscyt 11 15-l...    Gadżety    Wisła Puławy II l...    ROGER POLAKIEM???    Najfajniejsza naz...  
28/12/2022 20:01
Przeżyjmy to jeszcze raz - czyli 12 miesięcy z Wisłą Puławy
Publicystyka
Za kilka dni pożegnamy w blasku fajerwerków i zimnych ogni odchodzący od Nas 2022 i z wielkimi nadziejami powitamy nowy 2023. W tym miejscu warto poświęcić chwilę i przypomnieć sobie jaki był powoli mijający stary rok.
Styczeń
Styczeń rozpoczął się dla fanów Wisły niespodziewaną informacją o odejściu z Wisły jej kapitalna Mateusza Pielacha, który po prawie 9 latach gry w Dumie Powiśla z przyczyn osobistych zdecydował się rozwiązać swój kontrakt z Wisłą i skupić się na rozwoju naukowym. Beny z kibicami i klubem pożegnał się wzruszającym filmem, który nawet po roku wzbudza spore emocje.
Oczywiście już bez Mateusza wiślacy przygotowywali się do rozgrywek eWinner 2 ligi. Tym razem ekipa Dumy Powiśla miała okazję mierzyć się z I-ligowymi Koroną Kielce oraz Resovią i jak pokazały oba sprawdziany podopieczni trenera Mariusza Pawlaka byli w stanie nawiązać walkę z najlepszymi co dawało nadzieję na bardzo udaną wiosną. W międzyczasie z Wisłą przywitali się obrońca Portugalczyk Pedro Gaio, który miał być następcą Mateusza Pielacha oraz Maciej Kona z Chojniczanki Chojnice.

Luty
Drugi miesiąc 2022 roku to nadal przygotowania do wiosny podczas których mierzyliśmy się z Energią Kozienice, Chełmianką Chełm czy Bronią Radom. Do Wisły dołączył Serb Stefan Ilić, który zastąpić miał wypożyczonego do Stali Stalowa Wola Łukasza Kacprzyckiego, stoper Cracovii Krystian Bracik czy Bartłomiej Gradecki z Wisły Płock. Tuż przed startem eWinner 2 ligi z rozgrywkami pożegnał się zespół GKS-u Bełchatów, który z powodu problemów organizacyjno-finansowych zdecydował się wycofać z rozgrywek i skupić na grze od 4 ligi w kolejnym sezonie.
Na początek ligi wiślacy pokonali Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:1 i udanie rozpoczęli rundę wiosenną.
Marzec
Mimo wygranej w pierwszym spotkaniu z Pogonią marcowe gry nie były udane dla puławian. Mimo kapitalnego początku w Chojnicach i gola Carlosa Daniela wiślacy przegrali z Chojniczanką 3:1, potem przyszła porażka w blasku kamer TVP Sport z KKS-em 1925 Kalisz a także wyjazdowa w Suwałkach z Wigrami. Co zrozumiałe nastroje były minorowe i marzenia o dobrej wiośnie zakończonej wysokim miejscem trzeba było odłożyć na później. Na zakończenie trzeciego miesiąca 2022 roku ekipa Wisły pokonała Sokół Ostróda i chociaż w odrobinę lepszych humorach mogła czekać kolejnych gier.
Kwiecień
Czwarty miesiąc mijającego 2022 roku rozpoczęliśmy od wyjazdu do Rzeszowa na mecz z liderem Stalą , której do awansu brakowało niewiele. Mecz toczył się przy ujemnej temperaturze, bowiem w kwietniu zima postanowiła przypomnieć o sobie co nie ułatwiło gry i obserwacji spotkania. Wiślacy drugi raz w sezonie nie sprawili sensacji i z Podkarpacia wrócili bez punktów.
Kolejne spotkania to remis z Radunią Stężyca oraz historyczna i bardzo ważna dla Wisły i dalszego układu tabeli wygrana w Wielką Sobotę w Elblągu z Olimpią. Końcówka miesiąca to kolejna sinusoida bowiem po dobrym spotkaniu na Warmii i Mazurach przyszła wyjazdowa porażka ze Zniczem Pruszków oraz cenny remis ze zmierzającym do Fortuna I ligi Ruchem Chorzów.

Maj
Maj rozpoczęliśmy od wyjazdu do Wrocławia, gdzie mogliśmy zapewnić sobie utrzymanie. Nic jednak z tego, bowiem gospodarze mieli te same plany i mając możliwość wystawili bardzo mocny skład w którym nie brakowało zawodników z kadry I- zespołu. Efektem porażka wiślaków 3:0, i bardzo złe nastroje przed zakończeniem sezonu, który kończył się wyjątkowo szybko, co wynikało z konieczności wcześniejszego rozpoczęcia sezonu 2022/2023.
Na trzy kolejki przed końcem wiślacy czuli na plecach oddech Hutnika Kraków i w kolejnym spotkaniu przy Hauke-Bosaka właśnie z tym rywalem mierzyliśmy się. Dzięki ogromnej mobilizacji fanów oraz piłkarzy udało się wygrać z ekipą z Nowej Huty 4:1 i zapewnić utrzymanie ligowego bytu. W ostatnim spotkaniu na deser wiślacy rozbili w Wielkich Derbach Lubelszczyzny Motor Lublin i mogli w dobrych nastrojach udać się na urlopy. Dla wielu graczy to spotkanie było ostatnim oficjalnym w barwach Dumy Powiśla o czym przekonaliśmy się za kilka tygodni.
Wiślacy mieli jeszcze inne okazje do radości, bowiem okazało się, że ekipa Dumy Powiśla dobrze punktowała w PJS gdzie zajęła 6 miejsce i mogła cieszyć się z nagrody finansowej od Polskiego Związku Piłki Nożnej. W międzyczasie poznaliśmy rywali Wisły w eWinner 2 ligi, którzy spadli z zaplecza PKO BP Ekstraklasy GKS Jastrzębie-Zdrój oraz Górnik Polkowice oraz rywala w rundzie w wstępnej Pucharu Polski gdzie w lipcu zmierzyć mieliśmy się na Kaszubach z Radunią Stężyca.
W Fortuna I lidze po wygranych barażach zameldował się Ruch Chorzów a pierwszym beniaminkiem eWinner 2 ligi zostały rezerwy Zagłębia Lubin.

Czerwiec
Ostatni wiosenny miesiąc rozpoczęliśmy od dobrej informacji w sprawie licencji dla Wisły która nasz zespół otrzymał bez żadnych nadzorów. Kolejne dni przynosiły nam informacje w sprawie jesiennych rywali i tak po wielu latach mieliśmy okazję zmierzyć się z Polonią Warszawa z którą ostatni raz w rozgrywkach III ligi graliśmy 1972 roku czy Kotwicą Kołobrzeg z która ostatnio mierzyliśmy się ponad 8 lat temu.
W czerwcu z piłką nożna pożegnał się wychowanek Wisły Rafał Dryk, który postanowił skupić się na prowadzeniu z ławki Serokomli Janowiec.
Pojawiły się pierwsze odejścia z Wisły z Dumą Powiśla pożegnał się Jan Flak i Emil Drozdowicz, Piotr Lisowski, Lukas Kuban, Paweł Socha, Ariel Wawszczyk, Piotr Owczarzak, czy Błażej Cyfert co wzbudzało w kibicach spore obawy co do kształtu i przyszłości Wisły w nowym sezonie.
Pod koniec tego miesiąca ruszyły przygotowania Wisły na których pojawili się za to Mateusz Klichowicz oraz Dawid Retlewski. Z eWinner 2 ligą pożegnał się zespół Wigier Suwałki, który z powodów organizacyjno-finansowych wycofał się z rozgrywek a jego miejsce zajął spadkowicz Hutnik. Umowy z Dumą Powiśla podpisali wymienieni wcześniej Klichowicz i Retlewski oraz Robert Majewski.

Lipiec
To czas przygotowań i podpisywania kolejnych umów. Z Wisłą związał się Hiszpan Josino, oraz Ormianin mający polski paszport Agwan Papikyan. Pierwszy ligowy mecz zaplanowany na 17 lipca nie wyszedł wiślakom. Ekipa Dumy Powiśla niespodziewanie przegrała z GKS-em Jastrzębie-Zdrój 1:0. Na szczęście drugi mecz z Hutnikiem Kraków, który zastąpił Wigry to wygrana Wisły.
Koniec lipca był intensywny dla puławian. Najpierw wiślacy przegrali na Kaszubach z ramach Pucharu Polski z Radunią 3:2 a kilka dni później pierwszy raz od 7 lat wygrali w Tarnobrzegu z miejscową Siarką. Spotkanie kończyło się w ogromnej ulewie podczas której momentami nie widać było który z graczy ma piłkę.

Sierpień
Ósmy miesiąc tego roku to ligowy rewanż z Radunią Stężyca, przegrany najdalszy wyjazd w sezonie z Kotwicą czy niespodziewana porażka na własnym terenie z rezerwami Zagłębia Lubin. Kolejne dwie serie gier to remis przywieziony z trudnego terenu przy Konwiktorskiej 6 w Warszawie oraz cenna wygrana z Garbarnią Kraków. Wiślacy mimo wahań formy trzymali się czołówki tabeli co na pewno cieszyło kibiców oraz samego szkoleniowca.
Wrzesień
Ostatni miesiąc wolnego dla studentów to nadal wahania formy. Puławianie mimo prowadzenia w Elblągu do domu wrócili bez punktów a tydzień później potrafili urwać punkty bardzo solidnej ekipie Górnika Polkowice. Mimo wszystko w trzecim tygodniu września kibiców czekały Wielkie Derby Lubelszczyzny z Motorem. Puławianie na terenie rywala wygrali ostatni raz 2013 i mimo, że wiślacy byli faworytami to kibice nie byli pewni wygranej. Na szczęście mimo szybko straconej bramki podopieczni trenera Pawlaka odpowiedzieli rywalom sześcioma golami i do domu wrócili z wygraną 6:2 i w kapitalnych nastrojach przed kolejnymi seriami gier.
Kolejne spotkania były także udane bo ekipa Dumy Powiśla pokonała silny KKS 1925 Kalisz czy zdobyła cenny punkt w Siedlcach z Pogonią.

Październik
Początek października to kolejne dwie wygrane najpierw pierwsza w historii ze Stomilem Olsztyn 2:1 a tydzień później we Wrocławiu z rezerwami Śląska, która przejdzie chyba do historii eWinner 2 ligi. Wiślacy gola na remis stracili w 3 minucie doliczonego czasu gry po błędzie Piotra Zielińskiego, ale nie poddali się i minutę później wywalczyli rzut karny, który wykorzystał Mateusz Klichowicz, który został bohaterem Dumy Powiśla i uciszył cieszących się fanów przy Oporowskiej.
Kolejna kolejka to niestety porażka z niewygodnym dla Nas Zniczem Pruszków i wyjazdowy remis we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań. W październiku odszedł od Nas do Pana wieloletni prezes Wisły, działacz oraz oczywiście kibic Andrzej Burek.

Listopad
Listopad z racji Mistrzostw Świata w Katarze nie obfitował w ligowe gry, bowiem w tym przedostatnim miesiącu odbyły się tylko 2 ligowe kolejki. W pierwszym rewanżowym spotkaniu w Jastrzębiu-Zdroju wygraliśmy z GKS-em 4:0 a kilka dni później na pożegnanie z ligowym graniem zremisowaliśmy na własne życzenie z Hutnikiem Kraków 2:2 tracąc gola w doliczonym czasi gry.
Mimo, że liga skończyła grać to wiślacy nie próżnowali. Trener Mariusz Pawlak ustalił dwa spotkania sparingowe najpierw z Siarką Tarnobrzeg a kilka dni później z Resovią. Tylko jedno z nich udało się rozegrać bowiem kilka dni później nad Lubelszczyznę zawitała zima, która zasypała boiska. Zagraliśmy jedynie z Siarką i mieliśmy okazję zapoznać się z nowym obiektem w Gołębiu.
Pod koniec listopada oficjalnie podpisano nową umowę ze sponsorem strategicznym Grupą Azoty Puławy, która daje szansę gry Wiśle o najwyższe cele.

Grudzień
Ostatni miesiąc 2022 roku to niestety dwa kolejne odejścia. Najpierw do Pana odszedł były zawodnik i trener Wisły Edmund Marciniak a kilka dni później Waldemar Kochanowski odpowiedzialny niegdyś w Dumie Powiśla za nagrywanie spotkań. To także czas oczekiwania na to co przyniesie Nowy 2023 rok i na początek przygotowań do rundy wiosennej.
Jaki będzie Nowy Rok? Wierzymy, że lepszy niż miniony i w czerwcu kolejny raz będziemy mogli wraz z zawodnikami cieszyć się z niespodzianki. Tego życzymy sztabowi szkoleniowemu , piłkarzom oraz Wam kibicom
more komentarze (2)
Komentarze
#1 | GallAnonim dnia 02/01/2023 08:20 napisał:
Ankieta (po prawo) pokazuje, jakie chore mamy społeczeństwo. Szanowna Redakcjo, wyłącz tę ankietę, bo to tylko pożywka dla zakompleksionych oszołomów.
#2 | Marcin dnia 02/01/2023 11:52 napisał:
Myślę że runda jak najbardziej na plus, trzeba dodać że mieliśmy prawdziwą rewolucję w składzie. Gdyby się udało dowieźć 3 punkty z Krakowa to było 3 miejsce. Oczywiście nie odbyło się bez wpadek. Wypada życzyć piłkarzom żeby powalczyli o miejsce premiowane awansem, bo poprzedniej wiosny prawie bilibysmy się o utrzymanie zamiast o baraż.
Skomentuj newsa
Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto. Nie masz jeszcze konta? Załóż za darmo
  Powrót na górę strony  
Każdy może komentować, ale nie każdy musi. Serwis wislapulawy.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy nie zwiazanych z tematem, zawierajacych wulgaryzmy, reklamy i obrażajacych osoby trzecie. Zapoznaj się z zasadami serwisu.
inne podobne
Wisła z nową umową z Grupą Azoty Puławy
Złe miłego początki - czyli Wielkie Derby Lubelszczyzny dla Wisły
Z kącika historyka - czyli jak to z Wielkimi Derbami Lubelszczyzny bywało
Dobre złego początki - czyli z Elblągu bez punktów
Jak blisko jak daleko - czyli za Wisłą przemierzamy cały świat
Wychowanek Wisły Puławy zakończył karierę
Bitwa o ligowy byt w Puławach - czyli sobotę z Hutnikiem
O spokojne i miłe święta - czyli gramy w Elblagu
Wisła z kolejną umową z miastem Puławy
Przeeżyjmy to jeszcze raz - 12 miesięcy z Dumą Powiśla
Dobre złego początku - czyli Wielke Derby Lubelszczyzny znowu ne dla Wisły
Jak blisko jak daleko- za Wisłą przemierzamy cały świat
Mariusz Pawlak na dłużej z Wisłą
Wisła Puławy : Siarka Tarnobrzeg - relacja viedo
Nie popełnić błędu z jesieni- czyli graczy z Siarką
OSTATNIE KOMENTARZE:
Bo jeszcze sędzia jest niewybrany.
Dlaczego nie można obstawiać piątkowego meczu d...
Dzięki. Kosztuje to naprawdę sporo stresu czase...
Gratulacje i dzięki za ogrom pracy na rzecz Wis...
Przejrzałem skrót, a w szczególności dwie sytua...
Do puszek nie powinien rzucić*.
Mecz meczem, raz się wygrywa raz się przegrywa....
Info dla tych, którzy jak na przykład ja są poz...
Gratulacje i życzenia sił do dalszej pracy! Dzi...
1972/73 21/22-10-1972 Wisła - Polonia 2-1 9/...
Koniecznie. 400. kibiców + 200. policjantów i o...
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTUJE:
GallAnonim967 komentarzy
MrMargol932 komentarzy
StaryKibol764 komentarzy
sr1960713 komentarzy
star691 komentarzy
Anti Red589 komentarzy
Marcin561 komentarzy
wst435 komentarzy
steven1974426 komentarzy
kasztan398 komentarzy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE NEWSY:
Grad bramek w meczu z Czarnymi Dęb... 52,470 razy
Przez 10 minut byli w III lidze- c... 41,609 razy
Twierdza Łęczna nadal niezdobyta ... 40,033 razy
Załatwił nas 17- latek - czyli bez... 37,905 razy
Trener zawieszony! 36,835 razy
Smutek w Puławach 36,830 razy
Chełmianka- Wisła Puławy 1:2 36,800 razy
Historyczni Dryk i Kępka - Mamy Li... 32,115 razy
Kwadrans, który wstrząsnął Tomasovią 31,773 razy
Piłkarze apelują o pomoc 31,739 razy