Portal ma 29,550,244 unikalnych wizyt

31/08/2024 19:03
Wisła wygrywa z Góralami
Dużą niespodziankę sprawili dziś swoim kibicom piłkarze puławskiej Wisły, którzy po trudnym spotkaniu pokonali spadkowicza z Betlic 1 ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1. Ekipa trenera Macieja Tokarczyka nie była faworytem dzisiejszego spotkania, jednak pokazała, że walką i charakterem można pokonać tak mocnego rywala i sprawić wiele radości kibicom, którzy głośno dopingowali Dumę Powiśla.

Przed spotkaniem z Góralami trener Tokarczyk miał jeden problem, bowiem z powodu czterech żółtych kartek wystąpić nie mógł Bartosz Wiktoruk. Z tego powodu szkoleniowiec Wisły zmuszony był dokonać zmiany w środku pola, gdzie zobaczyliśmy wychowanka Dumy Powiśla Franciszka Łuczuka. Z powodu drobnej dolegliwości w 100% gotowy do gry nie był także Adam Gałązka, którego zastąpił dziś Jakub Zych.
Już pierwsze minuty rozgrywanego w dobrych warunkach spotkania pokazały, że wiślacy nie przestraszyli się zespołu Górali. Już w 1 minucie gry, po podaniu Kacpra Piątka wynik otworzyć mógł Kamil Kumoch, ale strzał urodzonego w Orońsku zawodnika okazał się zbyt lekki i nie sprawił kłopotów Konradowi Forencowi.
W 13 minucie gry groźnie zrobiło się pod bramką Jana Szpaderskiego. Po długim wyrzucie piłki z autu przez Michała Wilmanna, futbolówka trafiła do Mateja Mrsicia, który z 12 metrów przeniósł ją nad bramką gospodarzy.
Sześć minut później niewiele pomylił się Fin Linus Ronnberg, ale piłka na szczęście dla puławian minęła słupek bramki Szpaderskiego. W odpowiedzi Kamil Kargulewicz dwie minuty później dograł piłkę do Bartosza Guzdka, który jednak nie sięgnął piłki a przy okazji faulował bramkarza Podbeskidzia i wszystko skończyło się na strachu dla podopiecznych Krzysztofa Brede.
W 33 minucie gry błąd w środku pola popełnili puławianie, ekipa Górali wyszła z kontrą, ale aktywny dziś Ronnberg przeniósł futbolówkę nad poprzeczką bramki gospodarzy. Niestety dwie minuty później goście otworzyli wynik spotkania. Po dobrze wykonanym rzucie rożnym piłka trafiła na głowę doświadczonego Marcina Biernata, który z bliska skierował ją do siatki.
Puławianie jednak nie poddali się. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry, Kamil Kargulewicz strzałem zza pola karnego pokonał Forenca i sytuacja wróciła do równowagi.
Po zmianie stron lepiej w mecz weszli goście. Już trzy minuty po wznowieniu gry po wrzutce z rzutu wolnego Szpaderskiego próbował pokonać Paweł Czajkowski, ale futbolówka poszybowała nad bramką. W odpowiedzi dwie minuty później bohaterem Wisły mógł zostać jej wychowanek Franek Łuczuk, który uderzył ale prosto w obrońcę Górali a dobijający Kargulewicz został także wyblokowany.
Chwilę później Marcel Zylla uderzył z rzutu wolnego w mur, do zablokowanej piłki dopadł Radosław Śledzicki, ale Forenc wybił piłkę na rzut rożny. Był to dobry okres puławian, którzy dominowali i do pełni szczęścia brakowało im tylko gola, co udało się uczynić w 57 minucie gry. Po centrze Kargulewicza w polu karnym najlepiej odnalazł się Guzdek i strzałem z bliska pokonał bramkarza Podbeskidzia.
Pięć minut później minimalnie pomylił się Czajkowski, który dał swoim kolegom impuls do ataku, bowiem kolejna minuty to więcej okazji dla Podbeskidzia i dzielna obrona puławian.
W drugiej minucie doliczonego czasu gry goście mieli piłkę meczową. Wprowadzony kilka minut wcześniej Mateusz Ziółkowski znalazł się w idealnej sytuacji, ale jego strzał w dobrym stylu obronił Jan Szpaderski. Mimo, że do końca nie brakowało nerwów, ekipa trenera Tokarczyka zdołała obronić się przed atakami rywali i zdobyła cenne 3 oczka, które na pewno pomogą jej w spokojnej pracy w kolejnej części sezonu. Ten tydzień dla puławian będzie spokojniejszy, bowiem niedzielny mecz w Jastrzębiu-Zdroju z GKS-em został przełożony a na plac gry ekipa Wisły wróci dopiero w niedzielę 15 września, ,kiedy to na stadion MOSIR-u przyjedzie ekipa Świtu Szczecin. Początek tego spotkania o 19:35

Wisła Puławy : Podeskidzie Bielsko-Biała 2:1 ( 1:1)