Portal ma 28,568,739 unikalnych wizyt

14/10/2018 16:59
Remis jak porażka

Remisem który jest taka naprawdę dla wiślaków porażką zakończyło się dzisiejsze spotkanie z Wiślanami Jaśkowice. Podopieczni trenera Jacka Magnuszewskiego idealnie rozpoczęli mecz bo po 20 minutach prowadzili już 2:0 i wydawało się, że kolejne bramki będą dla puławian kwestią czasu. Niestety po niezłym okresie w grze gospodarzy coś się zacięło i ambitni goście doprowadzili do wyrównania i do domu mogą wracać z bardzo cennym dla nich punktem.

Przed spotkaniem z Wiślanami trener Jacek Magnuszewski zmuszony był dokonać kilku zmian w porównaniu do wygranego spotkania z Wólczanką. Do wyjściowej 11 wrócili Ivan Litwniuk i Dawid Brzeski. Poza kadrą meczową znalazł się Kacper Szymankiewicz.
Pierwsze minuty spotkania to wiele walki z obu stron. Widać, było, że podopieczni trenera Wojciecha Ankowskiego przyjechali do Puław po remis i dlatego na placu gry nie brakowało walki. W 9 minucie gry to jednak przyjezdni mogli prowadzić z dystansu na bramkę Pawła Sochy uderzał Dariusz Żaba, ale na szczęście dla puławian piłka trafiła w słupek bramki Wisły i wyszła w pole. W odpowiedzi minutę później puławianie przeprowadzili zabójczą kontrę. Dawid Brzeski idealnie podał piłkę do Szymona Stanisławskiego, a ten wpadał w pole karne i sprytnym strzałem skierował futbolówkę do bramki strzeżonej przez Konrada Napieralskiego.
W 15 minucie gry puławianie już prowadzili 2:0. Tym razem po sporym zamieszaniu w polu karnym gości futbolówka trafiła do Dawida Brzeskiego a ten po rykoszecie wpakował piłkę do siatki. Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla puławian będą kwestią czasu gospodarze stanęli. W 28 minucie pozostawiony bez opieki na 25 metrze od bramki Pawła Sochy został Dariusz Żaba, który kapitalnym strzałem w okienko puławskiej bramki zdobył kontaktowego gola dla Wiślan. Cztery minuty później goście mieli kolejną kapitalną okazję, ale Krzysztof Szewczyk uderzył jedynie w słupek i skoczyło się na strachu dla puławian.
Po zmianie stron na boisku przy Hauke-Bosaka nie brakowało emocji. Kilka minut po wznowieniu gry doszło do ogromnego zamieszania pod bramką Pawła Sochy co spowodowało ogromne emocje i wiele walki wręcz na boisku. W wyniku bójki piłkarzy czerwonymi kartkami ukarani zostali Arkadiusz Maksymiuk i Michał Bębenek i na boisku zrobiło się luźniej. Na pewno decyzja arbitra Michała Wasila z Lublina była bardzo kontrowersyjna, bowiem to zawodnik puławskiej Wisły ucierpiał bowiem został uderzony bez piłki przez gracza rywali.
Po prawie 6 minutach przepychanek piłkarze wrócili do gry i to wiślacy mogli podwyższyć prowadzenie. Najpierw z rzutu rożnego głową uderzał Mateusz Pielach a w 60 minucie spotkania po niezłym podaniu Krystiana Putona rywalizację z Napieralskim przegrał Michał Król. W 71 minucie gry po wrzutce Piotra Zmorzyńskiego uderzał Stanisławski, ale i tym razem lepszy okazał się Napieralski. W końcówce jeszcze raz bramkarza rywali próbował pokonać krzyżakiem Puton ale i tym razem szczęście było z gośćmiW i skończyło się jedynie na rzucie rożnym. 81 minucie kolejny raz głową niecelnie uderzył Mateusz Pielach i to zemściło się na wiślakach kilka minut później, kiedy to po centrze z lewej strony piłka trafiła do Bartosza Czarneckiego, który ze spokojem z 10 metrów nie dał szans na skuteczną interwencją Pawłowi Sosze.
Mimo walki do ostatniego gwizdka arbitra wiślakom nie udało się zmienić wyniku spotkania i spotkanie zakończyło się remisem 2:2, który może cieszyć jedynie gości. Wiślacy kolejny raz nie potrafili utrzymać korzystnego wyniku co zdarza się kolejny raz w tym sezonie. Mamy nadzieję, że przełamanie przyjdzie już za tydzień w Radzyniu z Orlętami.

Wisła Puławy : Wiślanie Jaśkowice 2:2 ( 2:1)
Stanisławski 10, Brzeski 15 - Żaba 28, Czarnecki 84

Wisła Socha- Król, Poznański, Pielach, Litwniuk, Maksymiuk, Popiołek ( 46 Sulkowski ), Zmorzyński ( 86 Barański), Brzeski ( 64 Kusal), Puton, Stanisławski

Wiślanie Jaśkowice Napieralski- Żaba, Krasucki, P.Morawski, Ochman , M.Morawski ( 75 Wscisło), Bator ( 70 Czarnecki), Bębenek,Szewczyk ( 90+1 Balawender), Galos, Kuliszewski

Żółte kartki M.Morawski, Ochman, Szewczyk ( Wiślanie)

Czerwone kartki Arkadiusz Maksymiuk ( 52 za uderzenie rywala - Michał Bębenek za uderzenie rywala)

Widzów 400

Sędziował Michał Wasil ( Lublin)
more komentarze (20)
#1 | Adqs dnia 14/10/2018 17:02 napisał:
Jak drużyna, której celem jest awans do drugiej ligi może renisowac u siebie z WIŚLANAMI JAŚKOWICE, prowadząc po kwadransie 2:0?! No jak? Ile jeszcze tych kompromitacji?
#2 | GallAnonim dnia 14/10/2018 17:08 napisał:
Magnuszewski, zrób coś dla tej drużyny i podaj się do dymisji.
#3 | sr1960 dnia 14/10/2018 17:33 napisał:
gall Anomim. 1000% Magnuszewski to co ustawiłeś to padaka
#4 | sr1960 dnia 14/10/2018 17:36 napisał:
Chłopaki są dobrzy. Ale ustawienie do d... wina trenera !!!!!
#5 | jancio dnia 14/10/2018 17:47 napisał:
Dno!!!.Jak można było ten mecz zremisować?,prowadząc 2-0,ale Wisła to potrafi.Ten wynik jest szczytem możliwości tej drużyny i trenera Nie wytrzymuje zespół kondycyjnie meczu.Żal na to patrzeć.
#6 | piterex dnia 14/10/2018 18:07 napisał:
Ale żenada, ile jeszcze to będzie trwać?
#7 | cron dnia 14/10/2018 18:18 napisał:
Poziom Wisły coraz niższy. Każdy spadek z wyższych klas rozgrywkowych to jednocześnie dopasowanie do poziomu słabszych drużyn. Im dłużej Wisła gra w niższych ligach, tym jest gorzej. Jak mamy problem z drużynami z końca tabeli grając u siebie, to z kim chcemy wygrywać? Jaki jest cel tej drużyny? Jaki jest cel klubu? Jaki jest cel sponsora (a w zasadzie jaka jest cierpliwość sponsora?). Takie pytania zadaję sobie po KAŻDYM meczu Wisły. Życzę jej jak najlepiej, ale po samych zawodnikach widać, że chyba nie wiedzą, po co trenują... Jest to smutne. Tak samo jak smutne i żenujące było patrzenie na niesportowe zachowanie zawodników obu drużyn na boisku. Poziom sędziowania równie żenujący. Pewnie w niższych ligach jest jeszcze gorzej, dlatego marzę o jak najszybszym wyjściu z tego marazmu le boję się, że jeszcze długo będziemy musieli na to czekać. Tak to zwykle bywa po spadku z I do III ligi w ciągu dwóch tylko sezonów... Pozdrawiam najwytrwalszych kibiców, których jak obserwuję, jest coraz mniej Sad
#8 | GallAnonim dnia 14/10/2018 18:27 napisał:
Zobaczcie zmiany: 46' obrońca za pomocnika, 64' obrońca za napastnika, 86' (tuż po stracie bramki, kiedy jest jeszcze czas na strzelenie zwycięskiej bramki) obrońca za pomocnika. Z Rzeszowem było to samo.
#9 | drSowa dnia 14/10/2018 19:42 napisał:
Nie ma już słabych drużyn w 3 lidze. Sad
#10 | Stresor74 dnia 14/10/2018 19:44 napisał:
Co na to nowy Zarząd? Jakieś wnioski? Jeżeli zostały popełnione błędy na etapie przygotowań, a tak moim zdaniem było, to końcówka rundy będzie bardzo trudna. Pomimo korzystnego kalendarza... Moim zdaniem drużyna z każdym meczem wygląda coraz gorzej pod względem fizycznym. Początek rundy napawał wielkim optymizmem, chlopcy walczyli i na tle rywali wyglądali bardzo dobrze pod względem szybkosciowym. Ale teraz z każdym meczem ta drużyna coraz bardziej gaśnie.
#11 | Stresor74 dnia 14/10/2018 19:52 napisał:
Nie wiem czy to powód do zmian w sztabie szkoleniowym, moim zdaniem w tym momencie może to tylko zaszkodzić. Chociaż z drugiej strony może to być jakiś impuls dla drużyny. Najważniejsze pytanie - to co my chcemy w tym sezonie osiągnąć? Jeżeli to ma być czas na zbudowanie podstaw pod silną drużynę na następny sezon to dałbym szansę Jackowi na dokończenie rundy jesiennej. Może w przerwie zimowej uda się zbudować odpowiednią wytrzymałość.
#12 | star dnia 15/10/2018 10:56 napisał:
JEDEN PUNKT JEST ? JEST...
Poziom meczu- co najwyżej 4 liga(Białostocka)
Postawa na boisku zawodników "B"-eee klasa
Zachowanie kibiców (A-5) z Rynsztoka,szczegolnie jednego któremu, wszyscy i wszysto się nie podoba ,polecam im zmienić klub ,prezesa,zawodników ,może na ZNICZ KŁOBUCK (okręgówka Częstochowa) który wygrał 39 kolejny mecz ligowy.
#13 | sr1960 dnia 15/10/2018 16:16 napisał:
Po meczu wieszał bym wszystkich. Ale na spokojnie. Grajmy dalej. Awansu nie widzę i spadku też. Może się uda zbudować drużynę , na której mecze przychodzić będzie tysiące kibiców. Życzę: zarządowi trafnych szybkich decyzji, trenerowi spokojnej pracy a zawodnikom zero kontuzji oraz zero kartek
#14 | StaryKibol dnia 15/10/2018 18:39 napisał:
do STar i SR 1960 ten kibic to naprawde nie ja.. To sa jeszcze gorsi niz ja.. Popieram Sr1960 spadek nie grozi o awansie nalezy na kilka lat zapomniec... Lezacego nie kopac .. A sprawa kibicow i rynsztoka.. Byla I liga II liga jest III liga byt ksztaltuje poziom i swiadomosc.. Piotrowi dziekuje za relacje gdyz stan mojego zdrowia narazie pozwala jedynie na monitor,, Pozdrawiam Wszystkich kibicow Wisly..
#15 | sr1960 dnia 15/10/2018 20:13 napisał:
StaryKibol nie starzej się. Zdrowia życzę, a jeśli masz problemy ze służbą zdrowia pisz na priv. pomogę. Mam możliwość.
#16 | kruger dnia 15/10/2018 22:02 napisał:
Znowu podpadnę - ale podkreślam mam pełen szacunek do pana Piotra pomimo jego spaczonego wizerunku sytuacji w klubie.
Jak wspominałem - kiepskie transfery przede wszystkim napastników (ktoś musi strzelać te gole), podparcie się na nieudacznikach z regionu w mija się z celem.
Kolejne to poprzedni zarząd nie interesował się kibicami i frekwencją na stadionie (zero plakatów na mieście, zero info na temat bieżącej działalności, pozbycie się dopingu poprzez współpracę z organami porządkowymi, zero atrakcji dla kibiców przed meczem i w przerwie (sorry nie każdy pije miejscowego sikacza i wcina frytki albo przychodzi na bani w ukryciu przed żoną). Kto ma przychodzić i dopingować sieczkę z ****ziwólką jajcastą. Klęska!!! Tam mieszka po 1000 mieszkańców i nędza sponsoringowa. Może trzeba zawrzeć w klauzuli obcięcie pensji o 50% w przypadku braku wyników. Niedługo będzie na stadionie siedział zarząd i 50 dziadków na bani. Wstyd !!! Klęska !!! Upokorzenie !!!
#17 | ajax dnia 16/10/2018 12:58 napisał:
Do #16 i wszystkich kibiców Wisły Puławy.

Nie będę się odnosił do kwestii czysto piłkarskich, tzn. transferów, zawodników, trenerów itd. Uważam, że powinni się tym zajmować odpowiedni ludzie - z kwalifikacjami, pasją, charakterem(otwartość na drugiego człowieka, wewn. dyscyplina, konsekwencja i ciągłe doskonalenie swojej wiedzy i umiejętność współpracy, tak współpracy z innymi ludźmi).
Sytuacji w klubie nie zamierzam oceniać, gdyż życzę wszystkim pracownikom, jak najlepiej.
Mam tylko nadzieję i tego życzę nam wszystkim, że wróci NORMALNOŚĆ i ludzie - wszyscy, będą traktowani, tak jak na to faktycznie zasługują, że momenty pychy, zaślepienia zostaną zamienione na osobistą samoocenę i samokrytykę.
Bez tego nie będzie żadnych pozytywnych zmian, a u ludzi wrażliwych będzie tylko narastało rozgoryczenie. Tyle...
Odnośnie kibicowania:

"kruger" pisze o "pozbyciu się dopingu... i pyta, kto ma przychodzić i dopingować..."
Odpowiem z moich obserwacii i dośw. życiowego.
Zorganizowany doping był tłumiony systematycznie przez ludzi, którzy są nadal wśród nas na stadionie.. Tak nadal są na meczach i wszystko im przeszkadza, co ma związek z kibicowaniem.
Młodzi ludzie w związku z całą "otoczką", brakiem mody na kibicowanie w Puławach po prostu się "zablokowali". Stracili otwartość, często bojąc się krytyki, a nawet pewnych sankcji, często wyolbrzymionych zważywszy na czasy w jakich żyjemy.
I ja to rozumiem, też byłem młody, popełniałem błędy, najczęściej ufając nie tym, co trzeba ludziom.
Od siebie:

Na ostatnim meczu zostałem "zaatakowany", na razie słownie - cyt."Człowieku, skończ z tym bębnieniem, wydzieraniem, bo..."
Normalnie brak słów, ale nie dla mnie. To nie dyktat,,,
Tak właśnie zachowują się ludzie, którzy nie chcą żadnego dopingu, którzy przyczynili się do upadku zorganizowanej grupy Fanatyków
Wykrzyczałem w pewnym momencie "na prostej"zapytanie - "Czy chcemy bębna, dopingu...?"
Tych na NIE było naprawdę dużo, a przecież na bęben złożyło się dużo ludzi i nie po to, aby LEŻAŁ W DEPOZYCIE.
Moje podsumowanie:

Zadajmy sobie jedno zasadnicze pytanie:
"DLACZEGO PRZYCHODZĘ NA STADION, NA MECZ WISŁY?"
Jeśli będę znał odpowiedź, to jestem przekonany, że kibicowanie w Puławach nie umrze..
Będzie nas przybywało, a młodzi biologicznie, nie tylko kalendarzowo będą się fajnie bawić i kibicować. Powiedzmy sobie dość drętwocie, krytykanctwu, zastraszaniu, stawianiu do kąta.
JESTEŚMY WOLNI, BĄDŹMY SOBĄ!!!
Zapraszam na sektor VII - tam, gdzie bęben, jest naprawdę dużo wolnego miejsca. Na razie jestem praktycznie sam, ale liczę na Was. Razem możemy pokazać, że "wstyd, klęska i upokorzenie" są nam obce.
Natomiast WOLNOŚĆ, OTWARTOŚĆ, WZAJEMNY SZACUNEK, to nasze wspólne wartości. I tym odpowiemy szydercom, krytykantom i kretom.
"Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce".
Pozdrawiam z całego serca Smile!
#18 | kasztan dnia 17/10/2018 09:24 napisał:
Nie podoba się bęben to zatyczki do uszu. Niektórzy przychodzą na mecz, prawie do nie oglądają tylko marudzą i narzekają, nowy zarząd zły śmieszny - takie teksty. Nawet nie potrafią zaklaskać gdy witani są zawodnicy na boisku. Trochę normalności panowie.Smile
#19 | wst dnia 17/10/2018 23:36 napisał:
A co jest powodem ze mlodzi juz nie prowadza dopingu ?
#20 | ajax dnia 18/10/2018 11:09 napisał:
Do "wst", proszę poczytaj spokojnie, to co napisałem wyżej.

Jest, to w ogólnym zarysie powód braku zainteresowania dopingowania przez młodych.
Do podania innych informacji na forum publicznym nie jestem upoważniony z oczywistych względów.
Póki co, zapraszam do wspólnego dopingowania, wierzę i trzymam kciuki za wszystkich kibiców, a młodzi mam nadzieję, że pokażą nam pozytywne walory młodości na meczach Wisły i uda im się, jak najszybciej ponownie zorganizować na "mądrych" zasadach, adekwatnych do swoich sił i możliwości.
I tak na koniec "po kibicowsku" - "do wst" i wszystkich kibiców, zwłaszcza tych, którzy chcą poprawy atmosfery meczowej: