Portal ma 28,572,275 unikalnych wizyt

23/09/2018 17:27
Niemoc puławskiej Wisły w szlagierze w Chełmie
W minorowych nastrojach wracali kibice puławskiej Wisły, którzy wykorzystali pierwsze jesienne popołudnie na wizytę na Stadionie Miejski przy ulicy 1 Pułku Szwoleżerów 15a w Chełmie.Wiślacy mimo, że przez całą drugą połowę mieli zdecydowaną przewagę nie potrafili przełożyć posiadania piłki na zdobycz bramkową i drugi raz z rzędu z boiska schodzą bez punktów. Warto dodać, że znakomite sytuacje bramkowe zmarnowali między innymi Ivan Litwniuk i Szymon Stanisławski.

Trener Jacek Magnuszewski przed dzisiejszym spotkaniem nie dokonał żadnej w zmiany w wyjściowej 11 swojego zespołu. Od pierwszego gwizdka arbitra na boisku widać było sporo walki. Obie ekipy zdawały sobie sprawę, że mecz może rozstrzygnąć ten kto pierwszy trafi do bramki rywala. W 7 minucie szansę na bramkę miał Szymon Stanisławski, ale popularny Stasiek uderzył obok bramki w której stał Damian Drzewiecki. W odpowiedzi trzy minuty później z dystansu uderzał eks-wiślak Paweł Jabkowski, ale i jego uderzeniu zabrakło precyzji i piłka minęła świątynie Pawła Sochy. Kolejne minuty to mało ciekawa gra i mało praktycznie zero zagrożeń pod bramkami. W 21 minucie sędzia Łukasz Szczołko z Lublina podyktował rzut wolny dla gospodarzy z około 20 metrów od bramki Pawła Sochy. Do piłki podszedł najskuteczniejszy strzelce Chełmianki Mateusz Kompanicki, który ku rozpaczy fanów Wisły wpakował ją do siatki obok bezradnego Sochy.
Kolejne minuty okazje dla chełmian, najpierw głową po centrze z rzutu wolnego uderzał Rafał Kursa a w 33 minucie spotkania po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Wisły uderzał Norbert Myszka, ale dobra postawa Pawła Sochy zażegnała niebezpieczeństwo.Minutę później nad bramką Drzewieckiego uderzał Michał Król, ale piłka kolejny raz poszybowała nad poprzeczką bramki rywali.
Nie wiemy co w przerwie powiedział swoim piłkarzom trener Jacek Magnuszewski, ale w drugiej części gry to wiślacy byli stroną dominującą. Co prawda zaczęło się od solowej akcji i strzału Jabkowskiego, ale potem to puławainie gościli co chwila na połowie gospodarzy. W 60 minucie gry w pole karne Chełmianki wpadł Stanisławski, ale uderzył źle i piłka minęła słupek bramki gospodarzy. Kilka minut później znowu popularny Stasiek zmarnował idealną sytuację po centrze Piotra Zmorzyńskiego nasz napastnik z kilku metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki gospodarzy.W 67 minucie bramkę ekipy gospodarzy próbował odczarować Kacper Szymankiewicz, ale i on nie miał swojego dnia i piłka kolejny raz nie minęła bramkę chełmian. Minutę później w idealnej sytuacji znalazł się Ivan Litwniuk, ale i on z kilku metrów nie skierował piłki do siatki. Im krócej było do końca meczu tym bardziej denerwowali się puławianie. W 75 minucie po pomysłowo rozegranym rzucie wolnym uderzał Piotr Zmorzyński, ale Drzewiecki pewnie złapał piłkę po uderzeniu pomocnika Wisły. Kilka minut później uderzał Łukasz Kacprzycki a w 82 minucie Krystian Puton, z rzutu wolnego trafił jedynie w mur. Gospodarze zaatakowali dopiero w końcówce spotkania najpierw w 86 minucie niecelnie z rzutu wolnego uderzał Przemysław Koszel, i w doliczonym czasie gry, kiedy ten sam zawodnik przegrał rywalizację sam na sam z Sochą. W ostatniej akcji wiślaków w której uczestniczył nawet golkiper Wisły zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, ale uderzenie Jakuba Mażysza z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Chełmianki.
Wiślacy mimo, że częściej posiadali piłkę i w drugiej połowie zdominowali rywali nie potrafili niestety ani razu pokonać bramkarza rywali. Mamy nadzieję, że skuteczność wróci już w środę w Drwinii, gdzie wiślacy zagrają spotkanie I-rundy Pucharu Polski z miejscowym GKS-em i niedzielnym spotkaniu ligowym z Podhalem Nowy Targ, które bezwzględnie musimy wygrać.

Chełmianka Chełm : Wisła Puławy 1:0 ( 1:0)